+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Будова рослин

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

3 КЛАС

Тема. Будова рослин. Рослини — живі організми

Мета: поглибити поняття орган рослини; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; уміння розрізняти органи рослини, називати їх; формувати вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку, здійснювати взаємоконтроль; виховувати критичність і доказовість мислення, естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1.Привітання. Слайд №1

-Привітайте гостей, що до нас завітали.

Хочу чути, чого б ви усім побажали.

Діти:-Всім присутнім здоров”я ми зичим й добра.

-А тепер до роботи приступати пора.

2. Вправа “Очікування”

Сьогодні у нас цікавий урок

В природу ми з вами зробимо крок.

Із нею ми зустрічались не раз

І знову вона завітала до нас.

-Яким ви хотіли бачити наш урок?

ІІ. Актуалізація знань.

1. Підсумок фенологічних спостереженнь. Слайд № 2

-Настав час спостережень за погодою.

Дівчинка-синоптик:

-Земля моя рідна, чарівна краса...

Вінком над полями веселка звиса

Весь тиждень чудова (похмура) погода була

Розглянем детально, як сталась вона...

1 варіант. Слайд № 3

-Сьогодні на території України очікується хмарна з опадами у вигляді дощу(снігу) погода. Сильний(слабкий) вітер. Температура повітря ......В наступні дні погода істотно не зміниться.

2 варіант.

-Сьогодні на території України очікується ясна сонячна погода. Сильний(слабкий) вітер. Повітря прогріється до.. В наступні дні погода істотно не зміниться.

-В народі кажуть: Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить.

-Дякую за увагу, я вам бажаю гарної погоди не лише за вікном, а й у класі.

2. Читання шифру : ЖИВА ПРИРОДА Слайд № 4

-Як то кажуть: у природи немає поганої погоди, а ми рушимо далі.

Прочитайте зашифроване словосполучення.

“ЖИВА ПРИРОДА”

3. Фронтальне опитування. Вправа “Знайомство”. Слайд № 5

-Спробуємо узагальнити знання із вивченої теми. Щоб отримати картку, вам треба сказати що належить до живої природи, і яку роль вона відіграє в житті людини.

(Відповідаючи на запитання, діти отримують картки для подальшого об'єднання в групи.)

4.Об'єднання дітей в групи. Відгадування загадок. Слайд № 6

1 гр. Як дерево називається,

що влітку в білий пух одягається? (Тополя)

2 гр. Гарне дерево, міцне,

Листя різьблене, рясне,

А на гілочках крислатих

Буде жолудів багато. (Дуб)

3 гр. Схилився кущ над водою,

Милується своєю красою.

Горобчики з поля летіли,

Всі ягоди об’їли.(Калина)

4 гр. Стоїть на поляні в жовтім сарафані

Підросте, всміхнеться.

Для вітрів вбереться

В платтячко біленьке,

Пишне та легеньке. (Кульбаба)

5гр. Складають самостійно загадку, учні відгадують

(Діти сідають за столики на поділені групи)

-Яким спільним словом можна назвати слова-відгадки?(рослини)

ІІІ. Мотивація навчання.

1. Вступна бесіда

- Ви вже отримали знання про рослини, вмієте їх розрізняти, знаєте яку роль вони відіграють. Може досить їх вивчати?

2.Створення проблемної ситуації

Практична робота з проростками квасолі.

а) Розгляньте проростки квасолі, які ви пророщували в класі.

б) Назвіть, з яких частин складається квасолина. Як з’явилось стебло?

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати рослини, поговоримо про їх будову, спробуємо довести, що рослини-живі організми, а також виготовити аплікацію улюбленої рослини. Слайд № 7

V. Первинне сприйняття й усвідомлення матеріалу.

1.Перегляд відеофільму “Рослини-живі організми” Слайд № 8

- Що нового та важливого дізнались після перегляду?

2. Робота в групах.

-У вас на партах лежать конверти із запитаннями. Вам потрібно відкрити підручники і знайти відповіді на питання, а потім поділитись своїми знаннями з однокласниками.

Завдання:

1.Назвати органи рослин та чим вони різняться. Слайд № 9

2.Як живиться рослина?

3.Чому рослини не можуть жити без сонячного світла?

4. Що таке поживні речовини? Де вони утворюються?

5.Коли рослина поглинає і виділяє кисень?

3. Фізкультхвилинка. (музична) Слайд № 10

Ви всі добре потрудились

і напевне вже втомились.

То ж вставайте всі хутчіше

Проганяймо втому скоріше!

4.Сценка “Який орган головніший?” Слайд № 11

- Який орган у рослин найголовніший?

- Погляньте сценку, може вона вам допоможе відповісти на це питання.

Корінь.-Я тут найголовніший! Я укріпляю рослину в грунті. Я напуваю її водою і годую мінеральними солями.

Листя. - Подумаєш! Ти, корене, живеш у темряві, та ще й за мій рахунок. Це я готую рослині поживні речовини, вміло використовую сонячну енергію. Та й дихається поруч зі мною легко.

Стебло. -Ой, які ж ви важливі! А щоб ви без мене робили? Ані кореню без мене не жити, ані листям. Це ж мої тоненькі трубочки-волокна пересилають поживні речовини і воду по всій рослині.

Квітка. -Які ж ви наївні, сперечаючись, хто з вас найголовніший. Усе, що ви робите, це все для мене. Не буде мене-не буде насіння, а не буде насіння-не буде й рослини.

Плід.-Ваші сперечання марні. Я найголовніший! Усе, що ви взяли з грунту-повітря, воду-все для мене, щоб я дозрів, дав життя новій рослині.

-Так який орган рослини найголовніший?

(всі органи рослини є головними, тому що кожен орган виконує певну функцію)

VІ. Закріплення і усвідомлення матеріалу.

1. Дидактична гра “Так чи ні”

* Корінь вбирає із грунту воду?

Так

Ні

* У плоді утворюються поживні речовини.

Так

Ні

* Насіння захищає плід від пошкоджень.

Так

Ні

* Стебло проводить воду від кореня до всіх органів

Так

Ні

* З листя утворюється плід

Так

Ні

2.Перевірна робота. Диференційоване завдання.

3. Творча робота. Виготовлення аплікації.

а) Розгляд матеріалів.

- Вашій увазі пропонуються аркуші паперу, де частково зображена квітка, вам потрібно закінчити роботу, використовуючи матеріали, що лежать у коробочках.

б) Обговорення:

-Яку квітку можна зробити?

в) Інструктаж. Слайд № 12

- Перед роботою слід повторити правила безпечної поведінки. На партах лежать конверти. Вам слід відновити і прочитати речення-попередження.

г) Виконання робіт.

д) Презентація проектів.

VII. Домашнє завдання. Слайд № 13

Підручник с. 107-110

Скласти усну розповідь «Як ти охороняєш рослини?»

VІІ. Підсумок уроку. Слайд № 14

1.Вправа “Мікрофон”

-Щоб скласти розповідь, вам допоможе вправа «Мікрофон».

Пояснить прислів’я: “Берегти рослини-зберігати життя на Землі” .

-Повернемося до наших слів відгадок, що допомогли нам створити групи та скажіть, чим вони відрізняються. На наступному уроці ми і навчимося їх відрізняти за істотними ознаками.

2. Рефлексія

-Як ви вважаєте, чи виправдались ваші очікування щодо уроку? Якщо ви вважаєте, що урок був корисним, цікавим, пізнавальним, наклейте сонечка, ні-хмаринку.

(Діти наклеюють обрані предмети на проекти)

-Яке значення має сонце для рослини?(допомагають утворенню поживних речовин, кисню, дають теплову та світлову енергії)

3.Заключне слово вчителя.(під музичний супровід)

Не рви, дитино, квіточку, не треба.

Вона радіє сонечку й весні.

А їй радіє синьооке небо.

Й хмарки біляві, ніжні і ясні.

Вона прийшла, щоб радість передати,

Щоб прикрашати поле і ліси.

Красою любих діток забавляти,

Збирати ніжні крапельки роси.

А потім ними пташку напоїти,

Щоб та співала радісних пісень.

Тож хай цвітуть на білім світі квіти.

І радують усіх нас кожен день.

Не рви, дитино, квіточку, не треба...

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

СОЛЕДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПАРАСКОВІЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

Будова рослин. Рослини — живі організми.

УРОК У 3 КЛАСІ

ПІДГОТУВАЛА

ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ СИДОРОВА ВІКТОРІЯ МИКОЛАЇВНА

2016 РІК

Опис документу:
поглибити поняття орган рослини; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; уміння розрізняти органи рослини, називати їх; формувати вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку, здійснювати взаємоконтроль; виховувати критичність і доказовість мислення, естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти