Проблема утилізації рослинних решток та опалого листя стосується не тільки мешканців сіл, містечок та дачних ділянок. У містах комунальники займаються цією ситуацією, а люди просто палять зібрані купи листя та сміття. При спалюванні руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини, які є в ґрунті. З листям згоряють зимуючі корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. До всього, спалювання трави і листя збільшує промерзання ґрунту у 2-4 рази. Спалювання листя загрожує не лише довкіллю, а й життю та здоров’ю людей, які можуть загинути внаслідок степових чи лісових пожеж.






