Біологія. Тема 3. Спадковість і мінливість. Електронний навчальний посібник для самостійної роботи студентів 1 курсу всіх спеціальностей

Біологія

Для кого: 10 Клас, Дорослі

20.10.2021

90

6

0

Опис документу:

Біологія. Тема 3. Спадковість і мінливість. Електронний навчальний посібник для самостійної роботи студентів 1 курсу всіх спеціальностей

Електронний посібник призначений для використання студентами під час підготовки до виконання практичних робіт, завдань поточного оцінювання та тематичної атестації з дисципліни.

Посібник складено відповідно до чинної програми з дисципліни «Біологія» для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освіти, згідно з ОПП та ОКХ відповідних спеціальностей та стандартам вищої освіти.

Теоретичний матеріал та завдання наданої для рецензії роботи охоплюють розділи:

  • «Основні поняття генетики. Закономірності спадковості»;

  • «Гібридологічний аналіз»;

  • «Організація спадкового матеріалу еукаріотичної клітини та його реалізація. Каріотип людини та його особливості»;

  • «Моногенне та полігенне успадкування ознак у людини»;

  • «Закономірності мінливості (спадкової, неспадкової) людини»;

  • «Мутації та їхні властивості»;

  • «Генетичний моніторинг в людських спільнотах. Особливості генофонду людських спільнот. Закономірності розподілу алелів в популяціях»;

  • «Сучасні завдання медичної генетики. Спадкові хвороби і вади людини»;

  • «Методи діагностики та профілактики спадкових хвороб людини».

Для вивчення тем залучаються знання різних розділів біології (цитологія, генетика, анатомія, фізіологія, ботаніка, зоологія) та медицини (спадкові вади та хвороби).

Робота містить завдання різної форми, ілюстрації, посилання на освітні ресурси всесвітньої мережі інтернет (відео з українських освітніх YouTube-каналів) у вигляді QR-кодів та перелік рекомендованої літератури. Використання QR-кодів є наразі актуальним способом організації навчального матеріалу. А інтеграція зі всесвітньою мережею та використання смартфонів для навчання зможе привернути увагу студентів.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.