Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Біологія. Методичні вказівки до самостійної роботи з розв’язання задач з молекулярної біології з дисципліни для студентів 1 курсу

Біологія

Для кого: 9 Клас, Дорослі

20.10.2021

66

5

0

Опис документу:

Біологія. Методичні вказівки до самостійної роботи з розв’язання задач з молекулярної біології з дисципліни для студентів 1-А курсу всіх спеціальностей

Розробка призначена для використання студентами 1-А курсу всіх спеціальностей під час підготовки до виконання завдань лабораторних та практичних робіт з дисципліни, а також підготовки до складання тематичних атестацій.

Методичні вказівки складено відповідно до чинної програми з дисципліни «Біологія» для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освіти, згідно з ОПП та ОКХ відповідних спеціальностей та стандартам вищої освіти.

В роботі стисло подано теоретичний матеріал, наведені приклади розв’язання задач з молекулярної біології, задачі для самостійного розв’язування, словник біологічних термінів та додатки. Робота містить задачі різних типів:

  • задачі на визначення послідовності нуклеотидів у ДНК та РНК;

  • задачі на визначення послідовності амінокислот у білку;

  • задачі на визначення молекулярної маси або довжини білка;

  • задачі на визначення довжини та маси ДНК;

  • задачі на порівняння маси білка і гена, що кодує цей білок;

  • задачі на визначення відсотка аденінових, гуанінових, цитозинових, тимінових нітратних основ у молекулі ДНК та інші.

Кожному типу задач передують теоретичні відомості та рекомендації щодо їх розв’язання, що дає змогу студентам повторити відповідні теми й краще засвоїти знання про будову і функції клітин, неклітинні та клітинні форми життя, структуру та функції компонентів клітин, а також зміни, що відбуваються в клітині в часі.

Робота містить численні ілюстрації. Таблиці та схеми, що наведені у додатках, а також перелік рекомендованої літератури сприятимуть більш глибокому засвоєнню навчального матеріалу. Текстова частина супроводжується перехресними посиланнями, що дозволяє скоротити час пошуку необхідної інформації.

Електронний варіант збірника дозволить студентам організувати самостійну роботу у зручному для них режимі, вірно виконати завдання лабораторних і практичних робіт та якісно скласти тематичну атестацію.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.