і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Українська література
  • Бінарний урок "Пейзажна лірика Тараса Григоровича Шевченка, створення пейзажів за мотивами поезій Кобзаря “ Садок вишневий коло хати ”, “ Зоре моя вечірняя …”, “ За сонцем хмаронька пливе … ” "

Бінарний урок "Пейзажна лірика Тараса Григоровича Шевченка, створення пейзажів за мотивами поезій Кобзаря “ Садок вишневий коло хати ”, “ Зоре моя вечірняя …”, “ За сонцем хмаронька пливе … ” "

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Бінарний урок

5клас

Тема: Пейзажна лірика Тараса Григоровича Шевченка, створення пейзажів за мотивами поезій Кобзаря

Садок вишневий коло хати ”, “ Зоре моя вечірняя …”, “ За сонцем хмаронька пливе … ”

Мета: ознайомити учнів з багатогранністю таланту Тараса Шевченка як художника з душею поета, з поняттями « офорт», « гравюра » , « сепія», « пейзаж »; навчити виконувати пейзажі аквареллю; поглиблювати знання про композицію творів, розширювати та збагачувати словниковий запас учнів; сприяти вихованню гармонійно розвиненої особистості.

Хід уроку

  1. Звучить композиція « Весна»

  2. « Встала весна»

Саме весна подарувала світові геніального поета та неординарного художника – Тараса Григоровича Шевченка

  1. На попередніх уроках з літератури ми познайомились з дитячими роками Тараса Шевченка. Хто ж автор твору та яка його назва?

  2. Виконання тестових завдань

1.  У якого пана був кріпаком батько Шевченка? 

А Енгельгардта;                           Б Енгельса;

В Енвельгардта;                           Г Ентельгардта.

2.  «Одна неволя панська, друга —...» Продовжте фразу з твору: 

А особистісна;                              Б сімейна;

В царська;                                    Г армійська.

3.  Чому вночі з 26 на 27 лютого старого стилю в хаті Шевченків блиснув вогник світла?

А Помер Григорій Шевченко; 

Б народилася сестра Тараса — Катерина; 

В святкували визволення з кріпацтва; 

Г  народився Тарас Шевченко.

4.  Як пояснили баби появу немовляти?

А «Приніс лелека»;                      Б  «Знайшли в коноплі»;

В  «Підкинула зозуля»;                Г   «Знайшли в капусті».

5.  Яку долю пророкувала сусідка Тарасові? 

А Що він відніме волю в панів;

Б що він принесе нещастя родині;

В що він стане царем;

Г  що він знищить свого пана.

6.  Чому одного квітневого вечора родина мала невеселу вечерю? 

А Бо не було чого їсти;

Б бо пан змушував батьків працювати вночі;

В бо Тарас десь дівся;

Г бо родина отримала сумна звістку.

7.  Хто допоміг Тарасові дістатися додому?

А Кріпаки;                                      Б чумаки;

В пан;                                            Г сусідські діти.

8.  Чому мати кепкувала з Тараса? 

А Тому що він був замурзаний;

Б тому що він хотів подорожувати з чумаками;

В тому що він дивно співав;

Г  тому що він розповідав надзвичайні історії.

9. За словами батька, на кого мав бути схожим Тарас у майбутньому?

А На Хмельницького;                  Б на Ковпака;

В на Кармелюка;                         Г  на Бандеру.

10.  Якого птаха автор порівнює з артистом? 

А Півня;                                        Б солов'я; 

В папугу;                                      Г  горобця.

11.  Що дала їсти Катря малому Тарасу?

А Бублик;                                     Б жовану куклу;

В кашу;                                         Г  м'якиш.

12.  Де минуло дитинство Т. Шевченка?

А У Миронцях;                            Б у Микитівці;

В у Кирилівці;                              Г  у Києві.

Опрацювання матеріалу щодо теми уроку

  1. Відео « Шевченко - художник» https://www.youtube.com/watch?v=LmokAQTuQ1U

  1. Огляд живописних творів Т. Шевченка

  1. Словникова робота

  1. Ознайомлення з пейзажами Тараса Шевченка

  1. Ось такими були живописні пейзажі Кобзаря. У творчому доробку Тараса Григоровича є й пейзажна лірика. Сьогодні ми ознайомимось з нею, переконаємось, що це майстерні твори Шевченка – поета, які надихають і сьогодні

  2. Мультфільм « Садок вишневий коло хати» https://www.youtube.com/watch?v=E0jnBCkMEuM

  1. Композиція « За сонцем хмаронька пливе…»

https://www.youtube.com/watch?v=M5fQgOdOFNU

  1. Композиція « Зоре моя вечірняя …»

https://www.youtube.com/watch?v=L3tn7oLVCFI

  1. Створення власних пейзажів за мотивами пейзажних творів Шевченка – поета

Як зобразити дерево

  1. Домашнє завдання: вивчити напам’ять одну поезію Кобзаря, що є зразком пейзажної лірики

  2. Підсумки уроку та нагородження

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Чи зумієте ви створити пейзаж, прослухавши поезії Кобзаря? Тарас Шевченко - це поет, у творчому доробку якого є пейзажна лірика, і художник, який писав пейзажі. Яка таїна такого таланту?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн
245 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти