Бесіди "Радіаційна безпека"

Опис документу:
На замітку класному керівнику Бесіди "Радіаційна безпека"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Дії при повідомленні про виникнення загрози радіоактивного забруднення»

Наслідком аварій на атомних об’ктах є забруднення території і опромінення населення. Для того, щоб себе захистити потрібно дотримуватися відповідних правил поведінки та здійснювати певні санітарно-гігієнічних заходи.

Під час виникнення загрози радіоактивного забруднення населення повідомляють для того, щоб можна було негайно вжити передбачених заходів захисту.

Перед повідомленням сирени, переривчасті гудки підприємств і транспортних засобів дають попереджувальний сигнал цивільної оборони «Увага всім». Потім через мережі мовлення (гучномовці, радіоточки), по радіо й телебаченню передається інформація про небезпеку, що виникла, і рекомендації штабу НС про дії населення. Почувши таке повідомлення, треба не панікувати, а виконувати послідовно рекомендації, які прозвучали.

Ось можливий зміст такого повідомлення:

Увага! Говорить штаб цивільної оборони! Громадяни! Сталася аварія на Чорнобильській атомній станції з викидом радіоактивних речовин. Хмара радіоактивного пилу поширюється в напрямі міста Прип’ять. Населенню міста залишатися в приміщеннях і провести додаткову їх герметизацію.

Про почуту інформацію повідомте сусідів. Надалі діяти за вказівками штабу цивільної оборони.

Що ж треба робити, коли ви почули таку інформацію?

У разі небезпеки треба:

1. Заховатися в житлових будинках або службових приміщеннях.

2. Зачинити квартирки, вентиляційні люки, віддушини, ущільнити рами та прорізи дверей — це заходи захисту від проникнення з повітрям радіоактивних речовин у квартиру

3. Провести йодну профілактику, якомога раніше, але після спеціального оповіщення: прийняти таблетки йодистого калію або водяно-спиртовий розчин йоду.

Йодистий калій слід приймати після їжі разом із чаєм або водою 1 раз на день, протягом 7 діб по 1 таблетці (0,125 г) на один прийом.

Водяно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі тричі на день протягом 7 діб по 3-5 крапель на склянку води.

Пам'ятайте! Передозування йоду може викликати побічні явища: алергічний стан і запалювальні зміни в носоглотці.

4. Зробити запас питної води в закриті ємності. Перекрити крани, підготувати найпростіші засоби санітарного призначення — мильні розчини для обробки рук. Беруть господарське мило — 250 г, подрібнюють його й розчиняють у 2 л води, яку підігрівають до 60-70°С. Після розчинення мила в гарячий розчин наливають півлітра рослинної олії. Суміш перемішують протягом 5 хвилин і знову підігрівають, мішають до одержання однорідної емульсії.

5. Підготуватися до евакуації: зібрати документи й гроші, предмети першої необхідності, упакувати ліки, які ви часто приймаєте, узяти (1-2 зміни) білизну й одяг, запас консервованих продуктів на 2-3 доби. Усі речі спакувати в поліетиленові пакети. Підготувати накидки, плащі із синтетичних плівок, гумові чоботи, рукавички. Зайвих речей у евакуацію не брати. Мати кружку, чашку, ложку, ніж, сірники, кишеньковии ліхтарик.

Дітям дошкільного віку пришити до одягу й білизни бірки із зазначенням прізвища, імені, по батькові дитини, року народження, постійного місця проживання і кінцевого пункту евакуації.

Перед виходом із приміщень звільнити холодильник, вимкнути всі електроприлади й газові пальники, винести сміття. Зачинити двері, перевірити. Прийти на збірний евакуаційний пункт і зареєструватися.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Засоби захисту від радіаційного забруднення, під час перебування на відкритій місцевості.

  • Органів дихання:

  • протигаз. Зараз учень 10 класу коротко розкаже будову і продемонструє, як ним користуватися.(Розповідь учня)

  • дитяча фільтрувальна камера

  • респіратор

Якщо немає ні протигаза, ні респіратора, то можна використовувати протипилову тканинну маску, ватно-марлеву пов’язку, або прикривати рот і ніс змоченою у воді носовою хусткою, рушником. Зараз я вам продемонструю, як виготовити ватно-марлеву пов’язку. (Демонстрація з коментарем)

  • Шкіри та волосяного покриву: спеціальні костюми, або прикрити будь- якими предметами одягу, головними уборами, хустками, накидками, рукавицями. Щоб вийти на вулицю, необхідно взути гумові чоботи.

  • ►► Робота в групах за картками-завданнями

Що треба зробити після повернення з вулиці, яка забруднена радіоактивними речовинами?

Очікувана відповідь:

  • Обмити або обтерти мокрою ганчіркою взуття.

  • Верхній одяг витрусити й почистити вологою щіткою.

  • Обличчя, руки, шию ретельно вимити, рот прополоскати 0,5% розчином питної соди.

  • В усіх приміщеннях, де є люди, щоденно проводити вологе прибирання із застосуванням мийних засобів.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
3
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!