Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Батьківські збори "Скоро до школи"

Виховна робота

Для кого: 1 Клас

15.07.2020

396

21

0

Опис документу:
Даний матеріал розрахований для вчителів 1-их класів, психологів. Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період. Метою зборів є знайомство з батьками, згуртування класної родини; розповідь про фізіологічні особливості дітей 6 років; зміну виду діяльності дітей: від гри - до навчання; нові взаємовідносини; нові обов'язки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ. СКОРО ДО ШКОЛИ

     Як непомітно, як швидко летить час!...От тільки нещодавно, здається ви святкували першу річницю своєї малечі і ось вже прийшла пора подумати про те, що шкільні роки не за горами. Кажуть, починати завжди важко. Однак усі знають: у нашому житті багато що  залежить від доброго початку. Пам’ятайте про це, дорослі.   

Фізіологічна особливість дитини в тому, що вона як губка вбирає в себе найменші зміни в середовищі, що її оточує: на сьогоднішній день це стрімкий розвиток інформаційних технологій, всепоглинаюча мережа Інтернет. Тому, коли дитина приходить до школи, то вона очікує і хоче бачити всі принади навколишнього сучасного світу і в школі:

  •  це яскраві ілюстрації, фільми;

  • електронні ігри;

  •  спілкування з іншими однолітками в мережі Інтернет.

    І коли  в школі цього не має, то в дитини викликає підсвідоме розуміння того, що життя це щось одне, а школа це щось старовинне, незрозуміле, відірване від життя, а значить і всіх вимог, що ставить перед нами школа дотримуватись необов’язковоВтрачається інтерес до навчання. А це  найстрашніше, що може бути у молодшому шкільному віці. Адже саме початкова школа закладає фундамент для здобуття будь-якої освіти. 

Науково-педагогічний проект «Інтелект України» ввібрав усе найкраще з відомих педагогічних проектів .

        Серед  почуттів, що наповнюють батьків, коли вони вперше проводжають дітей до школи, два найсильніші: радість і тривога. Як там буде? Що чекає малюка? Як сприймуть його учні, вчителі?Не менше за батьків хвилюються й діти. На кожного з них чекає новий колектив, незнайома вчителька. Але в ці дні переживає і вчитель. Як підтримати учнів? Про що говорити з дітьми, щоб вони відчули тепло, знайшли душевний спокій, розкрили свої думки.

   Ви повинні пам'ятати, що шкільна наука — не тільки радісні хвилювання, а в першу чергу — організована, клопітка праця, до якої навіть здібна, розвинена дитина не завжди готова.

       Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період.Адже дуже багато змін відбудеться у житті дитини:

з'являться нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими; нові взаємовідносини; нові обов'язки.

       Зміниться вид діяльності: зараз основною діяльністю Вашого малюка є гра, з приходом до школи основною діяльністю стане навчання.

Зміниться соціальна позиція дитини: ще сьогодні Ваш малюк є простою дитиною, а завтра – стане учнем з певними обов'язками.

Основною діяльністю дитини стане навчання, яке потребує неабияких зусиль з боку дитини, певних знань, а також певних вмінь та навичок.      

     Часто на зборах перед початком навчального року батьки першокласників запитують: кому буде легше вчитися, – тому, хто йде до школи підготовленим, або тому, хто не знає грамоти. Звичайно, дуже важко відповісти на таке запитання однозначно. Багато чого залежить від індивідуальних можливостей дитини. Однак із впевненістю можу стверджувати, що для успішного навчання набагато важливіше, наскільки добре діти розуміють зміст слів «не можна» і «треба». Треба рано вставати,треба сидіти в класі, треба писати букви в зошиті, треба вирішувати завдання, треба читати … та ін.Словом, з’являться справи, які дітям не завжди приємні, але неминучі. Та якщо в малюка розвинена здібність керувати собою і своєю поведінкою, виконувати дії за словесною вказівкою – це значить, що в дитини сформована вольова готовність до школи.
   У психології виділяють таке поняття, як «готовність дитини до навчання». Що означає це поняття, з чого воно складається, чим визначається? Загалом поняття «готовності дитини до школи» розглядається як багатогранне, яке охоплює всі сфери життя та діяльності майбутнього першокласника. Необхідно одразу розділити поняття педагогічної та психологічної готовності до школи.

   Під педагогічною готовністю, як правило, мається на увазі уміння читати, рахувати та писати. Однак сама по собі наявність лише цих вмінь та навичок не є гарантом того, що дитина буде навчатись успішно.

   Психологічна готовність до навчання у школі включає такі компоненти:

·         фізіологічна готовність;

·         інтелектуальна (пізнавальна) готовність;

·         емоційно-вольова готовність;

·         соціальна готовність;

·         мотиваційна готовність.

   Якщо Ви хочете, щоб Ваш малюк добре навчався, із радістю відвідував школу – допоможіть йому. Читайте малюку книжки: казки, вірші, оповідання. Після того, як казка прочитана, попросіть, щоб малюк переказав прочитане.

   Коли Ви гуляєте з малюком, розказуйте йому про те, яка зараз пора року, що відбувається у природі; якого кольору проїхала машина; яке дерево вище, а яке нижче. Розказуйте різні відомості про навколишній світ.

   Щоб розвинути дрібні м’язи руки, надавайте малюку можливість ліпити, малювати, розфарбовувати розмальовки; вирізати чи виривати пальчиками обведені фігурки. Створюйте разом з дитиною різні фігурки із паличок (можна використовувати навіть сірники – тільки обов’язково під Вашим наглядом). Нехай малюк складе таку саму фігурку, яку склали Ви, спочатку дивлячись на неї (так буде розвиватись сприймання, вміння орієнтуватись на зразок), а потім по-пам’яті (щоб розвивалась пам’ять, Ваші фігурки із сірників спочатку мають бути дуже простими, поступово їх потрібно ускладнювати).

   Зараз у книжкових магазинах, на базарах, у кіосках можна придбати велику кількість книжок по розвитку мислення, пам’яті, уваги, сприймання, по підготовці дитини до навчання у школі.

Не менш важливою, ніж інтелектуальна готовність, є емоційно-вольова готовність дитини до навчання. Ця складова включає достатній розвиток волі, вміння керувати своїми емоціями (наприклад, слухати, не перебиваючи).

   Чи має Ваш малюк прості, але постійні доручення (наприклад поливати квіти)? Чи прибирає за собою іграшки? Чи застеляє свою постіль (нехай і з Вашою допомогою)? Чи не перебиває Вас під час розмови? Чи має терпіння? Давши відповідь на ці прості запитання, ви дізнаєтесь, чи сформована у малюка емоційно-вольова готовність.

   Наступний компонент – соціальна готовність. Вона містить у собі сформованість у дитині якостей, завдяки яким вона може спілкуватися з іншими дітьми, з вчителькою. Взагалі, дитина поводить себе з іншими дітьми у школі так, як бачить це і чує вдома. Тобто дитина у своїх взаємовідносинах з іншими дітьми є дзеркалом того, які взаємовідносини панують у сім'ї. Саме у родині дитина отримує перші зразки спілкування. Якщо дитина вдома є свідком неповаги членів сім’ї один до одного, сварок, бійок, то вона вважає таку поведінку нормальною і сама починає так поводити себе в школі.

   Мотиваційна готовність сформована, якщо у дитини є бажання ходити до школи, є прагнення здобувати знання, дізнаватись нове, цікаве, виконувати нову соціальну роль – роль школяра. І тут багато що залежить від Вас, шановні батьки. Не залякуйте малюка школою, фразами подібними до такої: «Ось підеш у школу – там тобі покажуть!» Налаштовуйте малюка на школу позитивно: «У школі буде цікаво, радісно, ти дізнаєшся багато нового і корисного».

   Привчайте дитину до праці. Подбайте, щоб вони без примушення набули трудових навичок. Хай вчаться долати труднощі, переконуються, що можуть впоратися з будь-якою справою. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі. Нехай все перепробують, нехай вчаться на власних помилках. Нехай привчаються робити щось для інших. Коли самі щось робите, залучайте й дитину. Готуєте їжу, шиєте, працюєте на городі – і вона поруч, допомагає, спілкується з вами.

   Спілкуйтеся з дітьми.

Якщо у важку хвилину ви опинитеся поруч як друг, дитина, можливо, довірить вам найпотаємніше і прислухається до ваших порад.

   Навчіть дитину шанувати сім’ю.

Гармонійне сімейне життя – це насамперед рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання робити для неї добро, ніжність та взаємна повага.

   Розучуйте з дітьми вірші, скоромовки, прислів’я, пісні, загадки. Учіть їх переказувати, складати історії. Грайте з дітьми в такі ігри, що розвивають їхню мову, пам'ять та увагу (кросворди,ребуси, ігри на уважність). Намагайтесь, щоб ваша дитина дивилась фільми, телешоу, слухала пісні, що відповідають хорошому вихованню.

   Дозвольте дітям брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються їх. Дослухайтеся до їхньої думки. Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір.

   Обирайте виховання без паску та крику. Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю, а провокують агресивність, озлобленість, жорстокість. Відчувши, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти й заспокойтеся. За добрі справи обов’язково хваліть дитину.

ПОРАДИ БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ.

Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, як і звикання до нового статусу «дорослого», готуватися слід заздалегідь. Психологи рекомендують діяти за таким планом:

1.     Ходити гуляти до школи

Обов'язково влаштувати дитині докладну екскурсію. Зайти всередину школи, показати першокласнику місце, де він проводитиме навчальні години. Візит до школи до початку занять можна повторити кілька разів, щоб дитина звикла й запам'ятала, що і де є на новій місцевості. І не розгублювалась, зокрема у перші дні.

Прогулянки до школи треба здійснювати якнайчастіше, щоб дитина добре запам'ятала дорогу (на випадок, якщо згодом ходитиме або повертатиметься зі школи самостійно). А також – щоб розрахувати, яку кількість часу займає дорога до школи, спокійним кроком, без поспіху та страху спізнитися.

2.     Репетирувати збори до школи

Нехай майбутній першокласник навчиться самостійно готуватися до навчального дня: одягати форму, складати рюкзак. Батьки повинні показати, що й куди класти, щоб у портфелі легко можна було знайти необхідну річ.

3.     Прокидатися раніше

Щоб дитина не позіхала на першому уроці, вам доведеться змінити її розпорядок дня – і поступово привчити вставати раніше (попередньо розрахуйте, о котрій повинна вставати дитина, щоб встигати зібратися в школу без поспіху). Місяця до початку занять вистачить, щоб вона звикла до нового розкладу без стресу для організму. Це важливо, особливо якщо у вас маленький «соня», якого вранці важко розбудити.

4.     Навчити дитину розпізнавати час

Поставте у дитячій кімнаті годинник. Важливо, щоб ваша дитина поступово навчилася правильно розпоряджатися своїм часом – для виконання домашнього завдання, для ігор, відпочинку та інше.

5.     Привчити до порядку в кімнаті

Можна у формі гри – показати та розказати, як важливо, щоб кожна річ знаходилась на своєму місці. Можна придумати разом із дитиною, де «житимуть» олівці, книжки, зошити, фломастери, портфель, шкільна форма та інше. І пояснити, як важливо, щоб кожна річ була у своєму «будиночку»: нехай це будуть полички, тумбочки, коробочки, папочки. Головне, щоб дитина звикла підтримувати порядок і чистоту у своїй кімнаті.

6.     Не лякати школою та поганими оцінками

Навіть якщо дитина не слухається або погано поводиться, не варто її лякати (хоч і з метою виховання) фразами на зразок «скоро почнеться доросле життя», «у школі тебе навчать, як поводитися», «якщо не будеш слухатися, учителька тебе покарає» тощо. А також нехай дитина завжди знає, що в школу вона іде по знання, а не по оцінки. Тому якщо вона одержить «двійку», нехай не боїться йти додому з поганою оцінкою та не думає, що батьки її розлюблять.

7.     Грати у школу

Займайтеся з малюком «уроками» у формі гри, щоб тренувати пам'ять, мовлення, увагу тощо. Наприклад, прочитайте казку і попросіть дитину розповісти, що найбільше запам'яталося, запропонуйте намалювати вподобаних героїв, потім попросіть вигадати своє закінчення історії тощо. Допомагайте дитині, ставте навідні запитання, міркуйте разом із нею. Так ваша дитина навчатиметься виражати свою думку та не розгубиться, коли вчителька запитуватиме її на уроках.

Також намагайтеся повторювати з дитиною літери, цифри, читати, писати (робити з «науки» те, що вже вміє дитина), щоб злегка привчити та підготувати дитину до перших уроків. Але зверніть увагу: грайте у школу без фанатизму, щоб не перевантажити дитину.

Вірте в безмежність вашої дитини.Допоможіть їй повірити в свої сили. Це допоможе дитині долати труднощі!

   Ви віддаєте в наші руки сердечка своїх дітей. Разом з цим ви покладаєте на нас свої надії, сподівання. Ви всі неодмінно хочете, щоб дитина з перших днів шкільного життя стала розумною, вміючою писати, читати, рахувати. Але варто пам'ятати, що не кожна дитина може одразу успішно навчатися, та й це не та основна цінність, заради якої живе людина.

Школа і сім'я. Це один довгий ланцюжок, який здатен побороти всі труднощі.Без вашої допомоги вчитель не в силі буде донести до сердець і розуму все те, що ви хочете бачити у своїх дітях.

Хай вашим дітям стеляться сонячні дороги в широкий світ знань, умінь і звершень

Науковий керівник проекту – Гавриш Ірина Володимирівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики професійної освіти Харківського національного університеті імені Г.С. Сковороди.. На сьогоднішній день за даним проектом працює багато шкіл Київської області: Васильківський р-н., м. Ірпінь, м. Бориспіль, Києво-Святошинський р-н., м. Біла Церква, м. Сквира .  

      Дуже важливим питанням для Вас, як батьків є питання:

1. «На яку саме дитину орієнтований даний проект?»

  Хочу сказати, що даний проект не спрямований спеціально на розвиток математичних, чи мовленнєвих здібностей, чи на розвиток художньо-естетичного смаку. Це комплексна програма , яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками, різних напрямків. Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості. Для успішної реалізації проекту потрібно залучати батьківські кошти, на які будуть закуповуватись на кожний навчальний предмет диски, на яких дається електронний супровід для кожного окремого уроку, враховуючи всі досягнення психологічної та педагогічної науки. Для кожної дитини щомісячно надаватимуться спеціальні зошити, підручники, роздатковий дидактичний матеріал, різнорівневі картки для індивідуальної роботи, диск, спрямований на допрацювання або поглиблення знань дитини. Проект розрахований на середнього та сильного учня

Особливістю дидактичної освіти у проектному класі є включення до навчального плану предмету «Навчаємося разом».

«Еврика» ( з другого класу)..

Створення на кожному уроці ситуації успіху, зацікавленості, комфорту. На всіх, без виключення, уроках фізкультхвилинки проводяться із використанням тематичних мультфрагментів. На кожному уроці проводяться вправи змагального характеру, які дуже подобаються дітям. «Великі перегони» з математики, «Зоряні перегони» з предмету «Людина і світ».

 . Так формування навичок каліграфічного письма здійснюється з використанням алгоритмів написання букв і з`єднань, формування культури грамотного письма з використанням алгоритмів перевірки правильного написання слів і речень.

  Проект пропонує вже з другого місяця навчання читання народних казок, роботу з ними.А представлений аудіо- і відеосупровід дозволяє вчителеві, без будь-яких зусиль,вмовлянь, пояснень необхідності навчитися добре читати, зацікавити учня, виховувати читацький інтерес.

Запитання. Які основні переваги проекту "Інтелект України"? Чим цей проект докорінно відрізняється від звичайної шкільної програми? Чи є недоліки в програмі? Наскільки більше навантаження для учня, ніж у звичайній програмі?

Відповідь. Переваги проекту "Інтелект України" в тому, що він спрямований на навчання і виховання здібних і обдарованих дітей в спеціальних класах із спеціальними технічними засобами та посібниками. Цим він також відрізняється від звичайної шкільної програми. Ще одна відмінність кількістю годин на деякі предмети та наявністю деяких інших предметів. Навантаження відсутнє, так як гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня 20+3 уроки фізичної культури. Таке саме навантаження і в звичайних класах. 

Запитання. Чи зможуть діти, які навчались у молодшій школі в експериментальних класах, нормально адаптуватися до навчання за стандартною програмою у середній школі? Планується поширення проекту на середню та старшу школу?

Відповідь. Поширення програми на середню й старшу школу є обов'язковою умовою реалізації проекту "Інтелект України". У кожній школі, яка є учасником науково-педагогічного проекту, школярі зможуть продовжити навчання за програмою "Інтелекту України" до випускного класу. У випадку ж переходу дитини з проектного класу до іншого, в т.ч. через сімейні обставини, переїзд тощо, дитина легко зможе увійти в навчальний процес і навіть з певною імовірністю матиме переваги, використовуючи набуті навички та вміння.

  Науковий керівник проекту – Гавриш Ірина Володимирівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики професійної освіти Харківського національного університеті імені Г.С. Сковороди.. На сьогоднішній день за даним проектом працює багато шкіл Київської області: Васильківський р-н., м. Ірпінь, м. Бориспіль, Києво-Святошинський р-н., м. Біла Церква, м. Сквира .  

    Першою особливістю дидактичної освіти у проектному класі «Інтелект України» є системна пропедевтика шкільної неуспішності з таких, традиційно складних для учнів основної та старшої школи, навчальних предметів як математика, фізика, хімія, біологія та географія. Автори проекту вбачають потужний дидактичний потенціал в досягненнях поставленої мети – зробити учня успішним.

    Другою особливістю дидактичної освіти у проектному класі є включення до навчального плану предмету «Навчаємося разом».

 Метою якого є формування в учнів ключової компетентності «умій учитися». При цьому навчально-методичний комплект з «Навчаємося разом» створено таким чином, щоб забезпечити

- формування в учнів усіх компонентів навчальної діяльності,

- навичок раціонального читання,

- розвиток пам`яті, уваги, мислення, усного та писемного мовлення.

Таких якостей особистості як наполегливість, охайність, уміння долати труднощі, організовуватись. Системна робота з формування компетентності «умій учитися» здійснюється на уроках з усіх інших навчальних предметів.

   Третьою особливістю дидактичної моделі освіти в проекті «Інтелект України» є потужні міжпредметні зв`язки.

   Четвертою особливістю дидактичної моделі освіти в проекті «Інтелект України» є включення до навчального плану предмету «Еврика» ( з другого класу). Метою якого є розвиток в учнів інтелектуальної креативності, формування в них прийомів евристичної діяльності, а також здатності до інноваційного мислення.

   П`ятою особливістю навчання у проектному класі є створення на кожному уроці ситуації успіху, зацікавленості, комфорту. На всіх, без виключення, уроках фізкультхвилинки проводяться із використанням тематичних мультфрагментів. Наприклад, якщо на уроках читання у 1 класі діти читають казку Корнія Чуковського «Лікар Айболить», то на фізкультхвилинці використовуються фрагменти відповідного мультфільму, а під час роботи над текстом діти озвучують один із його фрагментів.

 На кожному уроці проводяться вправи змагального характеру, які дуже подобаються дітям. «Великі перегони» з математики, «Зоряні перегони» з предмету «Людина і світ».

 Шостою особливістю дидактичної освіти у проектному класі«Інтелект України» є використання високоефективних педагогічних технологій. Так формування навичок каліграфічного письма здійснюється з використанням алгоритмів написання букв і з`єднань, формування культури грамотного письма з використанням алгоритмів перевірки правильного написання слів і речень. Велику роль відіграють алгоритмічні методи навчання під час формування в учнів умінь розв`язувати задачі й приклади на уроках математики та «Еврики».

  Пр  оект пропонує вже з другого місяця навчання читання народних казок, роботу з ними.А представлений аудіо- і відеосупровід дозволяє вчителеві, без будь-яких зусиль,вмовлянь, пояснень необхідності навчитися добре читати, зацікавити учня, виховувати читацький інтерес.

   Під час роботи на уроках у дітей відбувається потрійне сприйняття матеріалу: бачу, чую,роблю(творю, перетворюю тощо). Звісно, це дає кращі результати в навчанні, засвоєнні нового матеріалу, « вирощуванні нових інтелектуалів країни».

         Програма розроблялася в такий спосіб, щоб, враховуючи вікові особливості учнів, не лише зберегти, а й збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відеоматеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

Приміром, на уроці читання діти вивчали оповідання про соловейка, а вже на уроці "Я і Україна" вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, проглядають відеофрагмент з соловейком, чують його спів.

     Дуже важливим питанням для Вас, як батьків є питання:

1. «На яку саме дитину орієнтований даний проект?»

  Хочу сказати, що даний проект не спрямований спеціально на розвиток математичних, чи мовленнєвих здібностей, чи на розвиток художньо-естетичного смаку. Це комплексна програма , яка закладає якісний фундамент для оволодіння різними науками, різних напрямків. Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості. Для успішної реалізації проекту потрібно залучати батьківські кошти, на які будуть закуповуватись на кожний навчальний предмет диски, на яких дається електронний супровід для кожного окремого уроку, враховуючи всі досягнення психологічної та педагогічної науки. Для кожної дитини щомісячно надаватимуться спеціальні зошити, підручники, роздатковий дидактичний матеріал, різнорівневі картки для індивідуальної роботи, диск, спрямований на допрацювання або поглиблення знань дитини. Проект розрахований на середнього та сильного учня. У будь-якому разі лише вчитель керує навчально-виховним процесом в класі, що не зрозуміло – можна повторити ще раз, зупинитись на складному.

   2.Чи зможуть діти, які навчались у молодшій школі  за проектом «Інтелект України» , нормально адаптуватися до навчання за стандартною програмою у середній школі? Планується поширення проекту на середню та старшу школу?

   Поширення програми на середню й старшу школу є обов'язковою умовою реалізації проекту "Інтелект України". У кожній школі, школярі зможуть продовжити навчання за програмою "Інтелекту України" до випускного класу. У випадку ж переходу дитини з проектного класу до іншого, в т.ч. через сімейні обставини, переїзд тощо, дитина легко зможе увійти в навчальний процес і навіть з певною імовірністю матиме переваги, використовуючи набуті навички та вміння.

    3.Хто зможе замінити вчителя експериментального класу на час її хвороби або відсутності з інших причин? Наскільки повноцінною може бути така заміна?

В разі відсутності вчителя на декілька днів, його зможе замінити будь-який інший вчитель, а у випадку, коли передбачається відсутність на довший період, той вчитель, який його заміняє, проходить спеціальну підготовку з викладання предметів по програмі "Інтелект України".

4. Як дитина, що була відсутня в школі понад місяць через хворобу, може наздогнати однокласників за програмою "Інтелект України"?

   При навчанні за будь-якою програмою, пропуск дитиною занять понад місяць є серйозною проблемою, для подолання якої необхідна допомога як вчителя так і батьків. За можливості занять вдома, учень забезпечується необхідними навчальними матеріалами, в тому числі, засобами наочності, дисками. Батьки, які перебувають з дитиною вдома, отримують консультацію вчителя.

5.За чий рахунок встановлюється телевізор у проектному класі?

  Телевізор, як і в переважній більшості класів всіх шкіл, купують батьки. Єдина відмінність в тому, що телевізор в проектному класі офіційно є інструментом навчання і тому розміри діагоналі, місце розташування, частота і час його використання на уроках суворо регламентовані з урахуванням санітарних норм та рекомендацій науковців - медиків, що працюють в проекті.

   Ми живемо з вами у невеличкому районному центрі, який не порівняти з містом Києвом, Харковом. Тому наші діти не можуть щотижня відвідувати виставки, фестивалі, музеї, які дають дитині неоціненний багаж знань. Наші діти не бачать стрімкого ритму життя міста, тому часто не готові до нього, бояться його. Даний проект ставить наших дітей у рівні умови здобуття якісної освіти. Адже діти бачать як навчаються, досліджують, подорожують, відпочивають їхні однолітки і можуть включитись у цей процес, пережити ті ж самі почуття, відчути себе жителем великого міста. Звичайно, шановні батьки майбутніх першокласників, вирішувати Вам де і як буде навчатись Ваша дитина. Головне – ююю  зробити правильний вибір. 

   Хай Вашим дітям стеляться сонячні дороги в широкий світ знань, умінь і звершень.

   Якщо ви хочете бачити свою дитину успішною – це в ваших силах. Бо якщо ви мрієте про щось, ви можете це здійснити.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.