Батьківські збори на тему «Формування дошкільної зрілості дітей 5-річного віку»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

25.03.2020

684

53

0

Опис документу:
Батьківські збори на тему «Формування дошкільної зрілості дітей 5-річного віку» Мета: познайомити батьків з особливостями розвитку дітей 5-6 років. Завдання: 1. Формування у батьків практичних умінь в області взаємодії з дітьми. 2. Розвивати інтерес до пізнання своєї дитини, сприяти активній взаємодії з ним. План: 1. Привітання 2. Вправа коло знайомства. 3. Вправа це моя дитина. 4 . Вправа «Ланцюжок сподівань» 5. Виступ вихователів «Середній дошкільний вік, - який він?»,
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Батьківські збори на тему «Формування дошкільної зрілості дітей

5-річного віку»

Мета: познайомити батьків з особливостями розвитку дітей 5-6 років.

Завдання:

1. Формування у батьків практичних умінь в області взаємодії з дітьми.

2. Розвивати інтерес до пізнання своєї дитини, сприяти активній взаємодії з ним.

План:

1. Привітання

2. Вправа коло знайомства.

3. Вправа це моя дитина.

4 . Вправа «Ланцюжок сподівань»

5. Виступ вихователів «Середній дошкільний вік, - який він?», Показ презентації «Календар розвитку дитини – середній дошкільний вік».

6. Анкета «Наскільки добре, ви знаєте свою дитину?

7 . Завдання для дітей.

8. Виступ завідуючої ДНЗ

9. Заключна частина Гра-рефлексія «Обери свій колір».

10. Різне.

Хід зборів

Вихователь : Привітання.

Вихователь: Доброго дня, наші шановні батьки! Зібралися ми сьогодні з вами не випадково, а конкретно поговорити про наших дітей, про досягнення, проблеми. Ми хочемо, щоб дитячий сад і ви були одна дружна, міцна сім'я.

Усі батьки ще з народження дитини мріють про виховану ,чесну .,розумну дитину ,якою вони в майбутньому будуть гордитись . Дитинка підростає і поки вона ще ходить у дитячий садок її здібності можна розвивати . Якою вона стане в майбутньому залежить і від нас з вами . Любити дітей-мало,потрібно вчитись разом з ними ,розуміти їх ,підтримувати,і не соромитись визнавати свої помилки . Тому що дорослі часто впевнені ,що вибачатись перед дітьми зовсім не обов’язково. Сьогодні ми з вами взнаємо про наших дітей нові факти ,навчимось по іншому їх розуміти.

Вправа коло знайомства.

Мета: Познайомитись з учасниками ,визначити їхні очікування,згуртувати батьків.

Матеріал пласкі промінці ,сонечко ,скотч.

Хід:вихователь роздає промінці,де батьки пишуть кожен своє імя та та очікування від зборів Вихователь на дошці прикріплює посередині сонечко а промінчики збирає у батьків і прикріплює навколо,утворюючи таким чином коло знайомства.

Вправа це моя дитина.

Вихователь роздає заздалегідь вирізані їхніми дітьми долоньки ,на яких батьки мають написати по 5 позитивних якостей дитини ,якими вони гордяться та прикріпити долоньки біля своїх промінчиків.

Наприклад

Моя Настуся -

Подільчива,

Уміє слухати

Відповідальна

Акуратна

Розумна

Вихователь .

Ось бачте, долонька вашої дитини прикріплена до сонечка таким чином що саме промінці мають її зігрівати . Сонечко це символ тепла,життя,світла і є сенсом життя на землі .

Зараз трохи пограємо і відповімо на питання: Скажіть, яким би ви хотіли бачити свою дитину?

Вправа «Ланцюжок сподівань»

Дитина - найдивовижніше створіння Всесвіту і природи. Це – світильник, який наданий нам для світіння і горіння.

Дитина – унікальна, талановита, неповторна, найголовніша для нас і най-найулюбленіша. Тож якою ми сподіваємось побачити свою дитину?

На смужці паперу батькам пропонується по черзі записати продовження фрази «Я бачу свою дитину такою...». Ці смужки паперу прикріплюємо на долоньки своїх дітей

З усього почутого можна зробити висновок, що нашу групу відвідують розумні, життєрадісні, допитливі і в міру рухливі діти, але щоб домогтися позитивного результату нам потрібно допомогти нашим дітям.

Шановні батьки, дайте відповідь і на інше питання:

«Що засмучує вас у вашій дитині?» (Батьки, називають негативні якості дитини)

Висновок: проблеми наших дітей полягають в нерозумінні нас - дорослих, наших вимог. Найчастіше нам не вистачає терпіння і довіри. Для того щоб заслужити довіру дитини, треба мати з ним спільні інтереси. Добре, якщо вас пов'язують спільні інтереси.

Виступ вихователя

Хочемо нагадати Вам, що тепер ми середня група група. У нас змінився режим дня, вимога до дітей , час проведення і кількість занять на день.

Вік від 5 до 6 років - новий важливий етап у розвитку і вихованні дитини-дошкільника. Однак він далеко не завжди вірно оцінюється батьками, не представляється їм настільки значущим, як наприклад, наступний 6-й рік життя.

5-й рік життя дошкільника характерний наростанням фізичних та інтелектуальних сил, розвитком здатності до цілеспрямованої систематичної колективної, довільної регуляції діяльності своєї поведінки.

Виховання 5-річних дітей є якісно новим щаблем у порівнянні з вихованням дітей молодшого дошкільного віку, не можна упускати ці можливості. Успіхи дитини в підготовчій групі або школі багато в чому будуть залежати від того, наскільки уважно батьки будуть ставитися до вирішення освітньо-виховних завдань в цьому році.

Перехід дітей в середню групу пов'язаний з деякими змінами в умовах їх життя і виховання: вони тепер включаються в систематичну і більш складну за змістом колективну діяльність (гра, праця, навчання). І програма, і методи навчання набувають характеру навчальної діяльності.

Ну, а зараз ми дізнаємося як ви знаєте своїх діток.

(анкета,)

1. До скількох ваша дитина може рахувати?

2. Чи може ваша дитина розрізняти праву, ліву руку, ногу? Як ви думаєте?

3. На ваш погляд ваша дитина орієнтується в частинах доби?

4. Чи знає ваша дитина адресу проживання?

5. Чи може ваша дитина назвати улюблену казку, прочитати вірш?

6. Чи може ваша дитина скласти просту за сюжетом казку?

7. Ваша дитина вміє берегти живі об'єкти навколишнього світу? Як вона ставиться до живих рибок, рослин?

8. Як ви думаєте, чи може ваша дитина розповісти про бажання отримати в майбутньому певну професію?

9. Як ви думаєте ваша дитина ввічлива?

10. Як ви вважаєте, ваша дитина може порівняти 2-3 предмета за величиною? (більше - менше, коротше, однакові)

11. Як поводиться ваша дитина в гостях, громадських місцях?

12. Чи може ваша дитина правильно тримати ножиці? Чи зможе вирізати з квадрата - коло, з прямокутника - овал?

13. Що ваша дитина найбільше любить малювати і проявляє він інтерес до цього виду діяльності?

14. У вашої дитини є інтерес до ліплення? На ваш погляд? Що ліпить вдома?

15. Чи розповідає вам дитина щось прийшовши з дитячого садка?

16. Чи цікавиться ваша дитина звуками мови? Чи чує перший звук? Чи зможе придумати слово на заданий звук?

17. Чи може ваша дитина визначити положення предметів в просторі по відношенню до себе? (попереду - ззаду, вгорі - внизу).

Перегляд презентації: «Календар розвитку дитини – середній дошкільний вік».

Запросити дітей в зал, групу.

А зараз ми перевіримо наших діток.

Розминка. Розгадування загадок про пори року.

Обведи по шаблону і виріж по контуру.

Розфарбуй за зразком.

Дорогі батьки, подивіться, що вийшло у ваших дітей. Хочеться сподіватися і вірити, що з вашою допомогою діти будуть домагатися найкращого результату!

Виступ завідуючої ДНЗ.

6 липня 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти" (щодо організації навчально-виховного процесу), в якому передбачені зміни до Закону України "Про дошкільну освіту", а саме, запровадження обов'язкової дошкільної освіти дітей 5-річного віку.

З чим це пов'язано? Відомо, що п'ятий рік життя - особливий період дошкільного дитинства. В цей період відбувається бурхливий загальний психічний розвиток дитини, що стимулює кардинальні зміни у її розвитку мислення, уяві, пам'яті, сприйманні. Діти вже мають певний життєвий досвід, уявлення про світ і самого себе, підсумовують здобутки попередніх вікових етапів. Але паспортний вік не завжди визначає фактичний рівень розвитку дитини. За своїми показниками фізичного, психічного, соціального розвитку діти цього віку часто дуже різняться. Враховуючи такі особливості необхідно забезпечити кожній дитині перед вступом до школи такий рівень розвиненості, вихованості і навченості, який гарантуватиме їй достатню і необхідну життєву компетентність.

Рівні стартові можливості необхідно надати всім п'ятирічкам, незалежно від того, відвідують вони дошкільний заклад чи охоплені іншими формами здобуття дошкільної освіти. Причиною особливої уваги до п'ятирічок є те, що школа перейшла на новий зміст, структуру і термін навчання, до першого класу йдуть переважно діти шестирічного выку. Сьогодні як ніколи важливо забезпечити наступність дошкільної і початкової освіти, що передбачає збереження зв'язку між побудовою навчальних предметів для початкової школи і обсягом життєвих знань, який дитина набула ще до школи. Отже, потрібно напередодні школи сформувати готовність до шкільного навчання, що включає інтелектуальний, емоційний, вольовий та інші компоненти розвитку дошкільників.

ОСВІТНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ П'ЯТИРІЧНОГО ВІКУ

Статтею 8 Закону України "Про дошкільну освіту" передбачено, що сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечувати освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Тому, освітній процес для дітей п'ятирічного віку організовується відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, як державного освітнього стандарту.

Обов'язковість дошкільної освіти для дітей п'ятирічного віку не означає заміну дошкільної освіти шкільною, діти не повинні, як першокласники у школі, навчатися читати, писати і т.п. Провідною діяльністю у житті дитини залишається гра, за допомогою якої у них формуються передумови навчальної діяльності (виконання правил, вміння стримувати чи корегувативласні бажання, дослухатися до думки інших, вміння поводитися в колективі тощо).

Одним із основних завдань педагогічних колективів, які працюють з дітьми віком від 1,5 до 6 (7 років), є створення розвивального середовища, що передбачає наявність сприятливого простору для розгортання дітьми активної, творчої поведінки у ігровій, пізнавальній, самостійній художній діяльності, спілкуванні з дорослими й однолітками.

Обов'язковість такої освіти не вимагає, аби вихованці обов'язково перебували у дитячому садку кожного дня та протягом цілого дня. Батьки мають право вибирати різні форми здобуття дітьми освіти. У разі відсутності дошкільної установи відкриваються групи (консультаційні пункти) на базі навчальних закладів або інших приміщень. Для дітей з особливими потребами організовується соціально-педагогічний патронат.

Вручення документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається.

Розв'язання проблем сьогодення можливе лише за умови об'єднання зусиль центральних, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування шляхом розроблення та виконання державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Адже поліпшення якості освіти є обов'язковою умовою для розвитку осоистості дошкільника.

Питання щодо обов'язковості здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти назрівало вже давно, бо всі (передусім батьки) розуміли, що це необхідно. Адже це, насамперед, переваги для дитини.

Подивимося на це з різних позицій: "дитина і колектив" (уміння узгоджувати свої інтереси з іншими, виховання почуття дружби, взаємодопомоги, підтримки); "дитина і соціум" (уміння спілкуватися з іншими людбми, знаходити правильне рішення і вихід з різних життєвих обставин, бажання подальшого навчання в школі); "розвиток дитини" (здійснює педагог, який володіє необхідними знаннями та може забезпечувати повноцінний комплексний розвиток дитини з урахуванням її індивідуального розвитку); "дитина і майбутнє шкільне навчання" (забезпечення рівних стартових умов для всіх дітей, фізична, психічна, моральна, мотиваційна, вольова, інтелектуальна готовність тощо). І, мабуть, тому й відсоток охоплення дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою щорічно зростає. У прийнятті такого рішення є переваги і для батьків, бо вони будуть упевнені, що їхні діти отримають повноцінний розвиток, і для цього буде створено необхідні умови та запропоновано різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти. Окрім того, практика інших країн свідчить про позитивний досвід такої роботи.

Педагогічні умови активізації пізнавальної діяльності дітей п'ятирічного віку

Одним із пріоритетних напрямів сучасної дошкільної освіти є формування у дітей дошкільного віку цілісної наукової картини світу, сучасного світогляду, здібностей і навичок самостійного наукового пізнання. В цьому контексті перед науковцями та практиками постає проблема творчого переосмислення сутності, завдань, принципів та форм організації пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку, створення таких психолого-педагогічних умов, які б максимально сприяли розвитку їх пізнавальної активності.

Спираючись на результати вивчення науково-теоретичних джерел, уточнимо розуміння пізнавальної діяльності. Під пізнавальною діяльністю науковці розуміють складний, усвідомлений, цілеспрямований процес, у якому суб'єкт пізнання ставить пізнавальні завдання і вирішує їх за допомогою певних засобів. Організація пізнавальної діяльності розглядається як цілеспрямований, двобічний процес, в якому поєднується опосередкований педагогічний вплив вихователя з активністю, самостійністю процесу пізнання дитини. Загально відомо, що пізнавальна діяльність передбачає два різних процеси: учіння (відбувається дитиною) та навчання (здійснює педагог).

Традиційно склалося, що основна увага педагогічної служби приділялась процесу вдосконалення навчання. Процес учіння був предметом уваги відносно вузького кола науковців, хоча результати їхніх досліджень у сучасній дошкільній практиці активно й досі не задіяні.

Організовуючи пізнавальну діяльність п'ятирічних дітей у дошкільному навчальному закладі, вихователь, перш за все, має спиратися на особливості мисленнєвої діяльності дітей старшого дошкільного віку; вміти здійснювати аналіз розвитку мислення кожної дитини; оцінювати рівень сформованості мислення. Відомо, що одним з новоутворень дитини 5-ти років у пізнавальній сфері є здатність міркувати. Проте, спостереження дають підставистверджувати, що, як і багато років підряд, і сьогодні відзначається надто низький рівень сформованості такої здатності. Про це яскраво свідчать дитячі описи сюжетних картинок, які за змістом та мовленнєвою формою мало чим відрізняються від подібних описів дітей молодшого віку.

Обов'язковою умовою ефективності пізнавальної діяльності є врахування індивідуальних особливостей, пов'язаних з нерівномірність психічного розвитку дітей, відмінності у інтелектуальних здібностях та механізмах. Неодмінною умовою підтримки пізнавального інтересу п'ятирічок у дитячому садку є створення розвивального середовища.Система предметного середовища повинна:

-враховувати вікові інтереси розвитку дитячої діяльності;

- відповідати можливостям дитини, до того ж на межі переходу до наступного етапу її розвитку - тобто необхідно створювати через предметне середовище "зони найближчого розвитку";

- відповідати структурі пізнавальної сфери дитини, тобто має містити як вже відомі компоненти, так і проблемні, такі, що вимавгають досліджень.

Отже, важливо усвідомити, що в пізнавальній діяльності результат однаково залежить і від дитини, і від педагога. Основним орієнтиром для вихователя в організації пізнавальної діяльності мають слугувати лише закономірності психологічного розвитку дитини.

Рефлексія

покладіть в коробочку, обрану вами фішку:

зелений - дуже сподобалося;

Жовтий - мені не сподобалося.

Різне.

На цій ноті ми закінчуємо нашу сімейну вітальню. До побачення! (звучить спокійна класична музика)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.