Батьківські збори на тему:" Дитину серцем люби, а руками держи!"

Опис документу:
Батьківськи збори на тему: «Родинне виховання: дитину серцем люби, а руками держи!» Дуже цікаві поради для нашого часу як для батьків так і для учнів. Ми маємо разом з батьками турбуватися про те щоб дитячіе серце не стало грубим, злим , холодним , байдужим і жорстоким в результаті "виховання"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Батьківськи збори на тему: «Родинне виховання: дитину серцем люби, а руками держи!»

Вчитель:Присакар Олеся М.

Психолог :Перепелиця Н.К.

Мета :Звернути увагу батьків на значення слова « сім 'я» в житті їх та їхніх дітей; розкрити роль та переваги родинного виховання дітей, звернути увагу на особистий приклад батьків у формуванні особистості та життєвих цінностей дітей ; продовжити роботу по формуванню у батьків педагогічних умінь і навичок.

Хід проведення :

Шановні батьки ! Сьогодні нашу зустріч хотілось б розпочати з притчі.

Одного разу вранці один рибалка з двома синами вирушив ловити рибу. Улов був гарним і в полудень троє чоловіків були готові повернутися додому. Але коли вони почали витягати невід ,раптово налетіла буря і повністю сховала з виду берегову лінію в той же самий час буря не пощадила і їх маленькій будинок . Він запалав , вогонь спалив дотла їх житло та все майно.

Коли рибалка з синами вибралися на берег ,його чекала заплакана дружина , яка зразу розповіла чоловікові та дітям про нещастя , що спіткало їх родину .Але рибалка і бровою не повів .Жінка обурилась : «Чоловіче , ми втратили все , що в нас було , а тобі байдуже!»

Тоді рибалка відповів : вогонь , який знищив наш будинок , виявився тим самим світлом , яке раптово з'явилося в тумані і вказало нам дорогу до берега.

Світло у вікні рідного дому . Які почуття воно викликає у наших дітей? Що значить для них – сім'я , родина , близькі та рідні люди , що дали їм життя ; отчий дім сповнений турботи та ласки , надій та сподівання на щастя юних його господарів?

« Батько радів чого? Бо він зберіг сім'ю , життя , добробут і це не можна зрівняти з чимось матеріальним як в даному випадку з будинком.

Але чи в майбутньому вони захочуть прийти до цього світла в вікні ,це залежить від нас .»

Класний керівник ознайомлює батьків із результатами тестування дітей (Закінчи речення ). Батькам пропонується обговорити відповіді учнів.

Зараз я пропоную говорити про наступне:

1. Як ви виховуєте своїх дітей.

2. Подумайте навіщо

3. Чи знаєте соціальне оточення своєї дитини. (Соціальне оточення - це ті люди , з якими спілкується ваша дитина).

А тепер послухайте що каже психологія . В цьому нам допоможе шкільний психолог Н.К.

І .Приблизно всі хочуть бути гордими за свою дитину .Успіхом у цьому може стати внутрішня гармонія кожного з батьків і мир між ними. Якщо ви хочете навчити чомусь вашу дитину ,навчиться спочатку самі. А саме головне – це знати що найважливіше в житті – інтереси дитини, любов і турбота.

ІІ. Запам'ятайте три правила :

  1. Покарання не повинно шкодити здоров'ю – ні фізичному ні психічному(воно має бути корисним).

  2. Покараний- прощений .Сторінка перегорнута, не згадуйте про це .

  3. Покарання- але без приниження .Якщо дитина відчує перевагу вашої сили над її слабкістю , і , вважає , що ви не справедливі – покарання подіє у зворотному напрямку .Дитина не повинна боятися покарання.

Соціальне близьке оточення – це ті люди , які при спілкуванні мають вплив на вашу дитину , це люди , яким вона довіряє , до яких звертається з будь-яких питань. До таких людей належить : друзі , однокласники, сусіди, рідня , старші друзі , дорослі з вулиці, вчителі, вихователі, батьки.

Чи знаєте ви ,хто саме з цих людей складає соціальне близьке оточення ,хто є авторитетом для неї , до кого вона звертається з різноманітними запитаннями , проханнями . Якщо на більшість запитань ви отримаєте відповідь , що це – не ви , батьки , необхідно бути пильними!

А головне - будьте другом вашій дитині: розмовляйте з нею , радійте їй як другу , а не повчайте як батьки .Кожен день починається з ранкового сходу сонця, так і кожна людина зростає з дитинства , що визначається сім'єю. У житті інколи буває надзвичайно складно , здається , що немає виходу. Для оптимального вирішення складних життєвих ситуацій вам пропоную пам'ятку .

Родинна – перший суспільний щабель у житті людини. Вона з раннього віку направляє свідомість , волю , почуття дітей.

Враження дитинства залишають слід на все життя . Дитячи переживання впливають на всю подальшу діяльність людини . Людина може забути про них ,але вони , попри її волю , часто визначають її вчинки.

У родинні закладаються основи моральності . Поступово у процесі спілкування з близькими , дитина починає розуміти ,який вчинок можна вважати гарним , а який - поганим, що таке добро ,повага до людей , відповідальність за свої вчинки і справи .

Людина живе в родинні .Тут вона проводить велику частину свого часу . Удома вона відпочиває і працює , займається улюбленою справою , піклується про своїх близьких і користується їхньою турботою й увагою.

Сюди вона йде й в радості, і в горі .

Головна особливість сімейного виховання в тому , що воно є емоційним за своїм змістом і передбачає любов батьків .

Сила впливу батьків – у її переконанні , що близькі для неї люди завжди праві , а їхні рішення і вчинки – справедливі .

Любов, ласка, ніжність, які дитина сприйняла в дитинстві ,у подальшому допомагатимуть їй правильно вирішувати складні життєві проблеми.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!