і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Балади про Робін Гуда

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MI508638
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MI508638
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Розбійник долею він був І лицар – у душі.

Слайд № 3

У центрі Англії, в графстві Ноттінгемшир на річці Трент знаходиться одне з найбільших міст Великобританії – Ноттінгем.

Слайд № 4

Визначною пам'яткою міста є Ноттінгемський замок, який був зведений ще в далекому 1076 році. Багато століть минуло з тих часів. Але замок, як і колись, стоїть непорушно.

Слайд № 5

Ноттінгемський замок - це місце, де народилася легенда про Робін Гуда, благородного розбійника з Шервудського лісу. На подвір'ї замку встановлена скульптура Робін Гуда, виконана скульптором Джеймсом Вудфордом.

Слайд № 6

Кожен, хто приїжджає в ці краї, має можливість на короткий час відчути себе хоч ненадовго розбійником. А з 13 по 19 серпня кожного року в Ноттінгемі проводиться фестиваль на честь Робін Гуда. У першу неділю травня англійці святкують день Робіна Гуда.

Слайд № 7

Свято проводиться згідно з історією про благородного злодія: шериф Ноттінгема і його оточення намагаються зловити злочинця. Фестиваль Робін Гуда був би неповним без стрільби з лука. Костюмовані лучники змагаються один з одним, щоб продемонструвати свої навички.

Слайд № 8

Знаменитий Шервудський ліс сьогодні - це національний заповідник в околицях Нью Алертона . Величезний природний парк, відкритий в 1963 році, загальною площею 423 гектари з сучасною інфраструктурою, обслуговує щороку до півмільйона туристів, охочих доторкнутися до легенди про Робін Гуда.

Слайд № 9

У Шервудському лісі росте дуб-довгожитель, названий Головним дубом, який, згідно з місцевим фольклором, був штаб-квартирою Робін Гуда. Його вік від 800 до 1000 років.

Слайд № 10

Відважний герой вперше згадується в англійських баладах і легендах на початку XIV століття. Вони об’єднані в два великих цикли: “Мала пісня про діяння Робін Гуда” та “Діяння Робін Гуда”. Всього відомо близько 40 балад про Робін Гуда.

Слайд № 11

Слайд № 12

Корінним населенням середньовічної Англії були племена саксів та англів. В 1066 році військо норманів, очолюване Вільгельмом Завойовником, захопило територію країни. Володіння багатих англосаксів були захоплені норманськими лицарями, а вільні селяни (йомени) потрапили в кріпацьку залежність. Історична довідка Ліси були оголошені заповідними. Полювати в них мав право тільки король. Охороняли лісові угіддя королівські лісники. Країна була поділена на графства, очолювані шерифами.

Слайд № 13

Генріх ІІ Плантагенет Королева Елеонора Аквітанська, мати Річарда І та Іоанна Безземельного Події, описані в баладах про Робін Гуда, відбувалися в ХІІ- поч.XIVст. Це часи правління королів Генріха ІІ, Річарда І Левове Серце , Генріха ІІІ, Едуарда.

Слайд № 14

В народних баладах Робін Гуда вважають прибічником короля Річарда І Левове Серце (ХІІ ст.) і супротивником його брата принца Джона, який правив Англією в період участі Річарда в Хрестових походах. Річард І Левове Серце Принц Джон Іоанн І Безземельний

Слайд № 15

Віллан - залежний селянин. Незаконно-народжений син власника селища Локслі, якого віддали на виховання мельнику. Син лісничого, вправного лучника. Йомен – вільний землероб. Несправедливо скривджений дворянин, у якого спалили маєток, а він став розбійником.

Слайд № 16

Батьківщиною Робіна балади називають селище Локслі. Хлопчик, як свідчить запис в актовій книзі, народився в 1160 році у цьому місті. Тому його часто називали Локслі або Роб із Локслі. Ідуть суперечки дослідників: одні вважають, що слово «Гуд» означає ковпак – капюшон, інші доводять, що це слово походить від слова ліс – англійською мовою «вуд».

Слайд № 17

Коли, де та в якій родині з’явився на світ Робін Гуд?  Яке виховання дали хлопчикові? Яким вбачали його майбутнє батько і мати? Яку трагедію пережив хлопчик у дитинстві? Хто його виховував після смерті батьків? Що ви можете розказати про друзів хлопчика? Чому Роб вирішив взяти участь у змаганнях лучників в Ноттінгемі?

Слайд № 18

Розкажіть про подорож Робіна до Ноттінгема та про те, як він помстився за смерть батьків. Чому Робін Гуд опинився поза законом?

Слайд № 19

Що порадила юнакові бідна вдова, у якої він знайшов тимчасовий притулок? Якими були умови змагання лучників? Як Локслі вдалося пройти усі випробовування і виграти змагання? Чому розмова з удовиченками ще більше розпалила Робінове бажання взяти участь у змаганнях? 

Слайд № 20

Як ви вважаєте, чому розбійники не побоялися вибрати ватажком саме Робін Гуда, адже вони його зовсім не знали? Хто отримав стрілу з рук переможця і став королевою дня? Чому шериф відчував, що він був тричі принижений цим зухвалим переможцем?

Слайд № 21

Під керівництвом отамана Робіна була ціла сотня молодців, вдягнутих у зелені плащі.

Слайд № 22

Слайд № 23

Маленький Джон, Чернець Тук, Вілл Стютлі, Вілл Пурпуровий, Мач, Алан Дейль, три удовиченка, чинбар Артур Бленд.

Слайд № 24

Це велетень колосального зросту і сили. Він – вірний друг та помічник Робіна Гуда, готовий пожертвувати життям заради нього. Разом з тим він ще й жартівник і балагур. Маленький Джон

Слайд № 25

Цей легендарний персонаж поєднує в собі риси декількох біглих монахів. Він життєрадісний, любив повеселитися у компанії “лісових братів”. Чернець Тук

Слайд № 26

В юнацькі роки Робін Гуд був закоханий в Маріан Фіцволтер, єдину дочку графа Хантінгдона. Довідавшись про їхню дружбу граф відіслав дочку до двору королеви Елеонори. Після зникнення Робіна Маріан переодяглася в чоловічий одяг і вирушила на його пошуки. Маріан - дружина Робін Гуда

Слайд № 27

Вони зустрілися на лісовій дорозі, але не пізнали один одного. Робін вирішив обчистити багатого мандрівника. Дівчина захищалася так вправно, що розбійник в захопленні запропонував заключити мир і бути добрими товаришами. Аж тут правда відкрилася. Робін з Маріан одружилися і щасливо зажили в Шервудському лісі.

Слайд № 28

Єпископ Герфордський якось натрапив на Робіна і його людей, які смажили оленину, добуту у королівських лісах. Він вирішив, що перед ним звичайні селяни, і наказав схопити їх. Розбійники, насміхаючись, почали просити про пощаду, але єпископ був невмолимий. Єпископ Герфордський

Слайд № 29

Робін Гуд провчив єпископа, він примусив його танцювати джигу навколо величезного дуба. До цього часу місце, де це відбувалося, називають “дубом єпископа”.

Слайд № 30

Шериф Ноттінгемський «Дивись, Робін Гуд! Ноттінгемський шериф. Наш давній ворог — не друг!»

Слайд № 31

Слайд № 32

— Поклявсь я Робіна спіймать, Знайду лиш — так і знай: У ріг баранячий скручу, – Це каже Гісборн Гай! Гай Гісборн

Слайд № 33

Слайд № 34

Ще один улюбленець народу — король Річард Левове Серце, справедливий правитель, тож не дивно, що в легендах вони з Робін Гудом стають друзями. Король усіх «лісових братів» узяв на службу, гідно винагородивши їх і благословивши шлюб Робіна Гуда з Маріан. 

Слайд № 35

розум , кмітливість; сміливість, відвага; мужність; справедливість; співчуття до ближнього; великодушність , щедрість; вірність; благородство; непримиренність до ворогів; любов до народу.

Слайд № 36

Коли Робін важко захворів, він відправився по допомогу до монастиря Кекліз, настоятелькою якого була його родичка. Але монахиня зрадила Робіна, вона відкрила йому жилу і ждала, щоб він стік кров’ю.

Слайд № 37

Перед смертью, Робін пустив стрілу з вікна монастиря, сказавши, що там, де вона впаде, буде місце його поховання. Могила Робін Гуда знаходиться серед руїн монастиря Кекліз. Під каменем важким отут Спочив навіки Робін Гуд. Він доблесно і чесно жив, Він кривди серцем не любив.

Слайд № 38

«Пригоди Робін Гуда» (1938), 3 премії «Оскар.  Мультфільм «Робін Гуд»(1973), створений студією Діснея.  «Робін и Меріан» (1976), історичний фільм, в ролі Робіна —Шон Коннері.  «Стріли Робін Гуда» (1976), історичний фільм, в ролі Робіна — Борис Хмельницький.  Телевізійний серіал «Робін з Шервуда» (1983-1985) . «Робін Гуд, принц грабіжників» (1991) — історичний бойовик з Кевіном Костнером. Телевізійний серіал «Робін Гуд» (2006), у ролі Робіна - Йонас Армстронг. Література і кіно

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
7 клас Презентація із зарубіжної літератури
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  1387
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  9
 • Номер матеріала
  MI508638
 • Вподобань
  0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MI508638
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MI508638
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти