Ім'я княгині Гальшки (Єлизавети) Острозької завжди асоціюватиметься з такими поняттями як краса, розум, багатство, благодійність і... трагічна доля. Спадкоємиця багатств славного роду Острозьких та меценатка, а одночасно - вкрай нещаслива жінка, яку в легендах називали «чорною княгинею» і «чорною вдовою»...
З юних років на її долю випали тяжкі випробування. і добавляли їй цих випробувань близькі родичі, призначені батьком (Іллею Острозьким) як опікуни - мати та король (а згодом долучився й брат покійного Василь - Костянтин Острозький).






