Аудіювання 3 клас (В. Сухомлинський "Усмішка")

Опис документу:
Дане аудіювання має на меті перевірити уміння учнів сприймати на слух незнайомий текст і розуміти його. Після того, як учитель зачитає незнайомий текст, учням пропонується тест, що складається із запитань з варіантами відповідей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

В. Сухомлинський «Усмішка»

Був сонячний травневий ранок. На зелених луках, що починалися одразу ж за селом, розквітнули жовті кульбабки, дзвеніли бджоли й джмелі, в блакитному небі грав на срібних струнах жайворонок.

Цієї тихої ранкової хвилини з хати вийшла маленька дівчинка. У неї були блакитні очі, біле, мов спіла пшениця, волосся. Вона почимчикувала зеленими луками. Побачила барвистого метелика й усміхнулась, їй стало так радісно, що захотілося, аби цілий світ бачив її усмішку.

Усміхалася дівчинка й тупала за метеликом. Він летів повагом, не поспішаючи. Коли це дівчинка побачила діда. Він ішов їй назустріч. Погляд його був похмурий, брови насуплені, в очах — злість. Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. Вона сподівалася: ось зараз і він усміхнеться.

Невже в такий радісний день можна бути похмурим і непривітним? Уже в глибині її душі піднялася маленька хвиля страху, але вона усміхалась, вона несла назустріч дідові свою усмішку й закликала його: «Усміхніться й ви, дідусю!»
Та дід не усміхнувся. Погляд його залишався похмурим, брови — насупленими, очі — злими.

Страх оволодів серцем дівчинки. Усмішка погасла на її лиці. І тої ж хвилини їй здалося, що затьмарився, спохмурнів цілий світ. Зелений луг посірів. Жовті сонечка кульбабок перетворилися на фіолетові плями, блакитне небо стало блідим, а срібна пісня жайворонка тремтіла, мов той струмок, що ось-ось помре.

Дівчинка заплакала. За хвилину дід уже був далеко. Вона бачила тепер його спину, але й спина здавалася їй злою і непривітною.

Дівчинка йшла собі луками далі. Її серце затремтіло, коли вона побачила — знову назустріч хтось іде. Придивляється — аж то бабуся, з ціпком старенька дибає.

Дівчинка насторожилась і запитливо глянула в її очі. Бабуся усміхнулась. І такою доброю та щирою була усмішка, що цілий світ навколо дівчинки знову ожив, заграв, заспівав, переливаючись різними барвами. Мов маленькі сонця, знову заясніли кульбабки, задзвеніли бджоли й джмелі, заграв на срібних струнах жайворонок.

Аудіювання

3 клас

Перевірка розуміння прослуханого тексту за запитаннями

(Оповідання Василя Сухомлинського «Усмішка»).

1. Коли дівчинка вийшла з хати?

а) удень

б) зранку

в) увечері

2. Куди побігла дівчинка?

а) до лісу

б) на річку

в) на луки

3. Маленька дівчинка усміхнулась після того, як побачила:

а) джмеля

б) пташку

в) метелика

4. Що хотіла дівчинка подарувати дідусеві?

а) усмішку

б) барвистого метелика

в) сонячний ранок

5. Коли страх оволодів серцем дівчинки?

а) коли вона сама опинилась на луках

б) коли дід не усміхнувся

в) коли метелик полетів від неї

6. Чому світ навколо дівчинки знову ожив, заспівав, заграв?

а) дідусь посміхнувся маленькій дівчинці

б) дівчинка зустріла добру бабусю, яка їй посміхнулася

в) сонечко вийшло з-за хмар.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»