Астрономічний бюлетень "Метеорити на території України"

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Зовсім нещодавно стало відомо про те, що у 1892 році на Закарпатті побував навіть відомий французький письменник – фантаст Жюль Верн, який приїжджав досліджувати Княгинський метеорит. Він упав 9 червня 1866 року неподалік села Княгиня і є найбільшим у Європі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Метеорити на території України

На території України зареєстровано за останнє століття падіння 43 метеоритів, з них чотири — залізні. 

Метеорит «Жигайлівка» — перший метеорит, знайдений на території України (упав 12 жовтня 1787 р. в Харківській губернії біля слободи Жигайлівка, тепер Тростянецького району Сумської області. 

Метеорит Мигії — упав поблизу села Мигія Єлизаветградського повіту Херсонської губернії влітку 1889 року. Один з перших метеоритів, в якому виявлено хлорит, а також органічну речовину (сполучення вуглецю з воднем і киснем). 

Метеорит Сухий лиман — 48 кг, знайдений на околиці Одеси в 1987 році. 

Найбільшим метеоритом в Україні й у всій Європі вважають Іллінецький, який упав 400 млн років тому. 

Iллiнецького метеорит приблизно у 8 тисяч разiв потужнiший за Челябiнський, або дорiвнює 40 тисячам Хiросiм.

Найбільший в Європі метеорит – впав на Закарпатті. 9 червня 1866 року неподалік села Княгиня на Великоберезнянщині впав величезний шмат метеориту. За переказами свідків події, метеорит був знайдений селянином Василем Крив'яником, який в урочищі "Чорні Млаки" неподалік села щороку косив траву.  Через декілька днів після падіння метеориту він вийшов до урочища і помітив велику яму, якої раніше не було. Василь Крив'яник почав розкопувати і знайшов велику кам'яну брилу вагою 279 кг 766г. При падінні він розколовся на два куски вагою 141 кг 833 г та 137 кг 933 г. в свою чергу, від останнього відколовся ще один, менший, вагою в 2 кг 350 г. Про знахідку довідався лісничий з Великого Березного Антон Покорний, який, за його словами, за пару волів купив цей уламок у Василя Крив’яника, і перепродав Імператорському музею у Відні, де метеорит знаходиться по цей день і нині є експонатом Віденського музею природничої історії. 

Зовсім нещодавно стало відомо про те, що у 1892 році на Закарпатті побував навіть відомий французький письменник – фантаст Жюль Верн, який приїжджав досліджувати Княгинський метеорит. 

У високогірне селище в Карпатах у грудні 2018 року прилетів метеорит.

Метеорит добряче налякав господаря. Від гуркоту в нього позакладало вуха та мало не згорів гараж. Журналістка ТСН позичила каменюку, щоб показати науковцям. Ті підтвердили, що горянин має рацію, це справді метеорит.(Випуск ТСН.19:30 за 29 грудня 2018). Це хондрит масою 2,5 кг.


2 лютого 2019 року у небі над західною кубинською провінцією Пінар-дель-Ріо вибухнув та розпався на кілька частин метеорит. Співробітники Кубинського інститута геофізики вже провели аналіз уламків, який показав, що вони складаються з заліза, нікелю та силікату магнію. Найбільші з уламків, за повідомленням вчених, мають розмір від 20 до 30 сантиметрів у довжину.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.