Астрономічний бюлетень "Чи знаєте ви, що..."

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Астрономічний бюлетень "Чи знаєте ви, що..." - інформація про малі тіла Сонячної системи: метеорити. Систематичний випуск бюлетенів з астрономії зацікавлює учнів інформацією і сприяє формуванню наукового світогляду.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чи знаєте Ви що...

    За вмістом нікелистого заліза й силікатів метеорити поділяють на три великі категорії:
• кам'яні (92% за кількістю) 

• залізні (6%) 

• залізо-кам'яні (2%) 


   Залізні метеорити, як правило, значно більші за розмірами, ніж кам’яні або залізо-кам’яні метеорити. Залізні метеорити рідко змінюють форму, при вході в атмосферу і набагато менше страждають при проходженні через щільні шари повітря. 


    Всі залізні метеорити, коли-небудь знайдені на Землі, мають вагу більше 500 тонн, і вони складають приблизно 89,3% від маси всіх відомих метеоритів. Незважаючи на ці факти, залізні метеорити зустрічаються рідко. Серед знайдених метеоритів вони зустрічаються лише в 5,7% випадків. 


    Перший в історії задокументований випадок влучання метеорита в людину стався 30 листопада 1954 р. в місті Силакауга, округ Талладеґа штат Алабама, США. Один з уламків метеорита Силакауга вагою 3,86 кг та розміром з апельсин, пробив дах будинку і, відскочивши рикошетом від радіоприймача, травмував сплячу жінку. 

    У червні 2009 року метеорит розміром з горошину врізався в чотирнадцятирічного німецького школяра Герріта Бланка, що прямував у цей момент до школи. Він влучив у руку підлітка, а потім відскочив і створив у землі кратер діаметром 30 сантиметрів. Хлопець відбувся дзвоном у вухах, який пройшов через декілька годин, і шрамом завдовжки 7,5 см на руці.


    Потужнiсть вибуху Челябiнського метеорита прирiвнюють до потужностi 20 хiросiмських ядерних бомб. 


    До 4 мільярдів метеоритів падають на Землю щодня, що становить до 6 тонн. Але більшість з них дуже малі, щоб завдати помітної шкоди. 


    Інтернаціональна група геофізиків експериментально встановила, що перші тверді тіла Сонячної системи мали високу пористість.

    Метеороїди летять дуже швидко. Деякі з них входять в атмосферу Землі на швидкості 50-55 кілометрів на секунду. 


    Метеорити містять найбільш древні породи нашої Сонячної системи. Вони також містять «протосонячні зерна», які являють собою мінерали, що утворилися навколо інших зірок, ймовірно, за мільярди років до формування нашої Сонячної системи. 

    Метеорит Саттер Мілл, який з'явився 22 квітня 2012 року, рухаючись з шаленою швидкістю 29 км/сек. Він пролетів над штатами Невада і Каліфорнія та вибухнув над Вашингтоном. Потужність вибуху була близько 4 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Для порівняння, потужність вибуху метеорита при падінні на Челябінськ склала 300 тонн в тротиловому еквіваленті.

    Кратер Беррінгера – великий метеоритний кратер в Арізоні (США). Він являє собою гігантську земляну чашу діаметром1200 метріві глибиною180 метрів. Кратер виник близько 50 тисяч років тому, після падіння 50 метрового метеорита, що важив 300 тисяч тонн і летів зі швидкістю 45-60 тисяч км/год. Вибух від падіння був в три рази могутніше вибуху Тунгуського метеорита і аналогічний по потужності у 150 мільйонів тонн тринітротолуолу або 8000 атомних бомб, аналогічних скинутої на Хіросіму. 

    У російських літописах найперший запис про метеорити свідчить про падіння метеорита у 1091 р. 


    Учені знайшли в метеориті з Марсу речовину, необхідну для життя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.