і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Ярослав Стельмах. «Химера лісового озера, або Митькозавр з Юрківки».

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Ярослав Стельмах. «Химера лісового озера, або Митькозавр з Юрківки».

Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, викликати бажання читати його твори; розвивати навички переказу, виразного читання, коментування прочитаного; виховувати почуття гумору, допитливість, любов до ближніх.

Обладнання: портрет письменника, його батьків, збірка його творів, ілюстрації до них, комп’ютер.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

  1. Привітання до дітей вчителя.

Діти, до нас на урок сьогодні завітали гості. Привітаймо їх.

  1. Привітання гостей.

Добридень всім – всім гостям,

Здоровя щиро зичим вам.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя.

Якщо вас запитають, хто такий Ярослав Стельмах, що ви відповісте? А що б знати про цього письменника і його твори ще більше, щоб бути обізнаними, ерудованими, начитаними, ми сьогодні знову поринемо в прекрасний вир мистецтва слова, світ художньої літератури.

  1. Запис числа, класної роботи.

Слайд № 1.

Діти. А чому лютий має завжди 28 днів, інколи 29, а не 30 чи 31, як усі інші?

  1. Поетична хвилинка.

Чому лютий короткий?

Чи то жарт напівзабутий,

Чи одна із небилиць –

Тільки чула, ніби Лютий

Довгий-довгий був колись.

Він у шапці – невидимці

Мандрував собі щодня

По дорозі, по стежинці,

По заметах навмання.

Де не ступить – наче глиця

Стане вмить колючий сніг,

На льоту замерзне птиця

І впаде йому до ніг.

А дихне – стави і ріки

Лід засклить аж до весни,

І поснуть, бува, навіки

Судаки, лящі, лини,

По горбах і кручах голих

Мерзнуть кози і зайці…

І забили тут на сполох

Побратими – місяці.

На узліссі просто неба

Раду скликали мерщій.

  • Гріти землю швидше треба!-

Загули навперебій.

Ну, а Лютий не зважає,

Все те байдуже йому,

Не припас, мовляв, тепла я,

Де ж тепер його візьму?

І сказали побратими:

  • Це турбота не твоя,

Вахту Березень нестиме

Від сьогоднішнього дня.

Чи то жарт напівзабутий,

А чи й вигадка, гляди, -

Тільки от говорять люди,

Що відтоді місяць лютий

Став короткий назавжди.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання.

Гра «Бумеранг».

Учень задає питання товаришу за домашнім завданням, якщо однокласник не відповідає, то дає відповідь той, хто запитував.

Зачитування творів – роздумів.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Оголошення теми, мети уроку.

Слайд № 2 - 8

Учні записують тему уроку.

  • Сподіваюсь, на уроці ви будете працювати добре. А хіба тільки добре? А ще як ви, діти, повинні працювати?

  1. Повідомлення учнів про письменника Я. Стельмаха.

Слайд № 9,10,11.

  1. Запис коротких відомостей про письменника.

  2. Слово вчителя про повість «Митькозавр з Юрківки. Або Химера лісового озера».

Слайд № 12

  1. Теорія літератури.

Повість, її особливості.

Слайд № 13.

  1. Пояснення назви твору.

Слайд № 14, 15,16.

  1. Виразне читання розділів повісті (с.229).

  • Читання вчителем.

  • Читання дітьми.

  1. Обмін враженнями від прочитаного.

  2. Словникова робота.

  3. Евристична бесіда.

  • З ким із героїв ви познайомилися?

  • Що можете сказати про їхні характери? Які деталі вказують на те, що хлопці - любителі пригод, романтики? (с. 230, 231).

  • Що вам видалося смішним і чому саме?

  1. Фізкультхвилинка.

Слайд № 17.

Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.

  1. Виразне читання розділу ІІ (с.231).

Слайд № 18,19.

  1. Обмін враженнями про прочитане.

  2. Словникова робота.

  3. Евристична бесіда.

  • З якими новими героями повісті ви познайомилися? Що можете про них сказати?

  • Що нового ви відкрили в характерах хлопців?

  • Чому бабуся не одержала телеграми про приїзд Митька з другом? Як би ви вчинили на місці Митька в подібній ситуації? ( с. 234).

  • Якими ви бачите стосунки між односельцями? Чим вони відрізняються від стосунків городян-сусідів?

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

  1. Вікторина на уважність.

    1. Як звали:

а) маму Сергія;

б) майбутнього майстра велосипедного спорту міжнародного класу;

в) сусіда – музиканта;

г) сусіда-діда;

д) учительку біології;

е) бабусю Митька;

є) бабусю велосипедиста.

    1. Назви цифри:

а) у який клас перейшли хлопці;

б) на скільки днів узяв гербарій приятель Митькового брата;

в) що могло зіпсувати настрій на цілий навчальний рік;

г) скільки треба було їхати поїздом до Митькової бабусі;

д) скільки років було Васі-велосипедисту;

е) скільки годин тривало його тренування?

    1. Що їли хлопці у бабусі Митька?

    2. Із чим приїхали хлопці до бабусі?

VІ. Підсумок .

  1. «Мікрофон».

Продовжіть речення.

Слайд № 20.

«Сьогодні на уроці я…»

«Я хотів би…»

«Мені найбільше запам’яталося…»

«Я зрозумів…»

  1. Намалюйте смайлика.

Слайд № 21.

VІІ. Домашнє завдання.

Слайд № 22.

Розповідати про Я. Стельмаха, , прочитати й переказувати с. 228-235, характеризувати героїв, давати оцінку зображуваному, зробити ілюстрації до твору*.

Малюнки попередніх років

VІІІ. Оцінювання.

До побачення. Урок закінчено.

Слайд № 23.

Гостям не кажем «прощавайте»,

Бо ще зустрінемось не раз,

А доведеться – завітайте

У наш веселий 6 клас

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, викликати бажання читати його твори

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти