Аналіз діагностичної роботи. Узагальнення та систематизація знань з теми «Українська абетка. Звуки і букви»

Опис документу:
Узагальнити й систематизувати знання учнів з вивченої теми; учити застосовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях; розвивати прийоми аналізу та синтезу, швидкість мислення, кмітливість, увагу; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати пізнавальний інтерес до рідної мови, почуття співпереживання та взаємодопомоги;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Аналіз діагностичної роботи. Узагальнення та систематизація знань

Мета:

•  узагальнити й систематизувати знання учнів з вивченої теми; учити застосовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях; розвивати прийоми аналізу та синтезу, швидкість мислення, кмітливість, увагу; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати пізнавальний інтерес до рідної мови, почуття співпереживання та взаємодопомоги;

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань

Обладнання: застосування ІКТ

Хід уроку

І. Організація класу

Щоб урок пройшов немарно

Треба сісти рівно, гарно.

І виконувати все

Про що мова зараз йде.

II. Основна частина

1. Мотивація навчальної діяльності

— З нами сьогодні грають лісові звірята, які підготували для вас завдання за темою «Українська абетка. Звуки і букви».

2. Актуалізація опорних знань

- Хто приніс нам перше завдання, здогадаєтесь відгадавши загадку

Пухнастий клубочок

Виліз на дубочок,

Жолуді зриває

І в дупло ховає.

(Білка)

- Завдання від спритної Білочки, виконати аналіз діагностичної роботи

3. Аналіз діагностичної роботи

З першим завданням впоралися добре, я задоволена і гадаю, що Білочка — також.

3.1. Записати звукові схеми слів : дзьоб, джем, дощ.

3.2. Звуко-буквений аналіз слова – буває

3.2. Записати слова в алфавітному порядку : зебра, голуб, щастя.

4. Узагальнення й систематизація набутих знань

_ Наступне завдання пропонує виконати:

Я — вухастий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса.
Я усіх-усіх боюся. 
(Заєць)

-Зайчик пропонує записати слова за алфавітом і поставити наголос

4.1. Колективна робота

Київ, Україна, столиця, Хрещатик, місто, село, вулиця.

Хто це на черзі нам приніс завдання?

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться,

А зовуть її... (лисиця).

- Лисичка пропонує записати слова, поділяючи їх на склади, позначити наголошений склад.

Бурулька, дідусь, Василько,майка, день, берег, бджола.

4.2. Фізкультхвилинка

- А наступне завдання пропонує виконати:

Влітку медом ласував, 
Досхочу малини мав. 
А як впав глибокий сніг, 
Позіхнув і спати ліг. 
Бачив чи не бачив сни, 
А проспав аж до весни.
(Ведмідь)

4.3. Звуко-буквений аналіз слова лялька

4.4. Творче завдання

- Скласти та записати речення.

4.5. Робота в групах

- Що воно за дивна птиця?

Світла денного боїться,

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

— Ху-ху-ху! — кричить, співа.

Відгадайте, хто?.. (Сова).

  • Які звуки позначають букви я, ю,є,ї в кожному слові

Ялинка, юнак, криниця, єнот, синє, їжак.

III. Підсумок уроку

1. Рефлексія

Вправа «Мікрофон»

• Що ви повторили сьогодні на уроці?

• Яке завдання вам принесло найбільшу радість на уроці?

— Сьогодні ми повторили все, що вивчили з розділу «Українська абетка. Звуки і букви». Лісові звірі задоволені вашою роботою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!