Якими бувають рослини? Дикорослі та культурні рослини.

Опис документу:
Урок з природознавства, 1 клас: конспект інтегрованого уроку уроку та презентація

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

10

Тема уроку Якими бувають рослини? Дикорослі та культурні рослини.

Мета уроку:

• ознайомитися із різноманітним світом рослин, їхнім місцем в музиці, художній літературі, образотворчому мистецтві;

• закріпити знання про умови життя рослин;

• - виділяти істотні ознаки, підводити об’єкт під поняття;

• учитися розпізнавати за будовою і порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини;

• розвивати мовленнєві вміння, мислення, самостійність, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання;

• виховувати допитливість, інтерес до рідної природи, бережливе до неї ставлення.

Обладнання : предметні малюнки, фонограма « Звуки природи», музичні файли мр3, презентація «Якими бувають рослини?», засушене листя рослин, « Ботанічне лото».

Тип уроку : урок засвоєння нових знань

Епіграф

Рослини – краса нашої Землі

Хід уроку

І. Організація класу до уроку, створення емоційного фону.

1. Учитель:

Любі, діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Учні :

Ми Вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро Вас

Та запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

Урок природознавства починаємо,

Гарного настрою всім побажаємо,

Попрацюємо, поміркуємо

І рідною природою помандруємо.

2. Створення ситуації очікування

-Чого ви чекаєте від уроку? ( Що він буде цікавий, веселий, пізнавальний)

- А якими ви будете на уроці? ( Уважними, зібраними, розумними, дружніми)

3. Вправа « Синоптики» (Слад 2)

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Яке число? Отже це початок - …?

- Тепло чи холодно надворі?

- Який стан неба?

- Чи були сьогодні опади?

ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.

  1. Діти, уважно подивіться на екран, скажіть, який предмет зайвий і чому? ( Слайд 3) ( Зайвий автомобіль, бо він виготовлений руками людей)

  2. А зараз, нам треба разом визначити тему уроку. А для цього нам необхідно виконати завдання Сойки. Вона передала мені конверти із пазлами і просить Вас зібрати їх та назвати предмети, які на них зображені, бо без них вона не може жити. Допоможемо? ( діти складають пазли і по черзі називають предмети). ( Слайд 4 )

  1. Гра « Дешеврувальщик» Визначення теми уроку ( Слайд 5,6)

7,4,2,5,3,1,6 - Рослини

1.НИМ

2АІ

3ВО

4. ОПМ

5НИ

6ПЛ

7.РУО

3. Асоціативний кущ « Рослини». ( Слайд 7)

  • Як ви вважаєте, рослини – це жива природа чи не жива? Чи може це предмети виготовлені руками людей? ( Це жива природа, бо рослини дихають, ростуть, розмножуються, рухаються, живляться, помирають)

  1. Доведення.

Доведіть , діти, що рослини це жива природа. Які ознаки живого у рослин?( Це жива природа, бо рослини дихають, ростуть, розмножуються, рухаються, живляться, помирають)

- А які умови необхідні для життя рослин? ( Повітря, вода, світло, тепло, їжа).( Слайд 8)

- Молодці! Отже ми знову помандруємо у царство рослин, але з нашою подругою Сойкою Розумницею і красунею.

Рослини – краса Землі, царство живих організмів.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку. ( Слайд 9, 10)

Мета уроку :

- ознайомитися із різноманітним світом рослин, їхнє місце в художній літературі, музиці, образотворчому мистецтві;

- закріпити знання про умови життя рослин;

- виділяти істотні ознаки, підводити об’єкт під поняття;

- учитися розпізнавати за будовою і порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини;

- розвивати мовленнєві вміння, мислення, самостійність, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання;

- виховувати допитливість, інтерес до рідної природи, бережливе до неї ставлення.

ІV. Мотивація учіння школярів.

Ми сьогодні будемо працювати, щоб навчитися визначати рослини, їх місце проживання.

V. Засвоєння матеріалу..

  1. Робота із загадками.

Учитель:

Детальніше,

Що ми будемо робити,

Про що будем говорити -

Одразу ми узнаємо,

Коли загадки розгадаємо ( Слайд 11)

Воно для всіх нас – добрий друг,

Хоч диваком вважатьєся,

Бо навесні вдяга кожух,

На зиму - роздягається. ( Дерево) ( Слайд 12)

Як пригріє сонечко –

Зелені стрілки підніма.

Двір і лан, і луг вкрива

Росяна густа …. ( Трава) ( Слайд 13)

3. Що є спільного в калині,

І смородині й шипшині,

Бузині, бузку, ожині,

Агрусі, а ще в ліщині?

Має також барбарис

З ними кілька спільних рис. ( Багато деревянистих стовбурців).(Слайд 14)

  1. Узагальнення :

  2. Рослини – це дерева, кущі, травянисті рослини. ( Слайд 15).

  3. Фізкультхвилинка ( Слайд 16).

Ми – берізки і кленці.

В нас тоненькі стовбурці.

( Встають із-за парт)

Ми в стрункі стаєм рядки,

Випрямляєм гілочки.

(Руки вперед, в сторони)

Ледь зіп’явшись з корінців

Дістаємо промінці.

(Руки вгору)

Вліво – вправо стовбурці,

(Нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад

(Вправи для шиї).

  1. Гра « Впізнай рослини» ( Слайд 17. 18) Доведення місцезнаходження даних рослин і визначення їх назви.

  2. Гра « Упіймай зайву рослину» ( Слайд 19, 20.)

  3. Рослини в живописі:

Катрі так горіло малювати але на чому? Чим? От і вкрала дівчинка у матері шмат білого полотна і вуглиною намалювала. Так і повелося: намалює Катря квіти на полотні, потім випере – і знову намалює. Ховалася вона з малюнками, але селом пішла чутка, що дочка Білокурі причинна. І благали її, і лякали, що жоден парубок її заміж не візьме, але їй і не кортіло. Тоді батьки почали так завантажувати дочку роботою, щоб ніколи було й гадати про малювання.

Якось по радіо почула Катря, як Оксана Петрусенко виводила "Чи я в лузі не калина була?" Написала вона листа співачці. Оксана ж нікому не могла відмовити: звернулася до закоханого в неї Павла Тичини, аби допомогти Білокур. З цього часу почалися виставки полотен художниці, яка жодного дня ніде не вчилася.

Коли в 1954 р. у Парижі їх побачив Пікассо, він сказав: "Якби у нас була такого рівня майстерності художниця, ми б змусили про неї заговорити весь світ!"

Марія Приймаченко народилася за різними даними 31 грудня 1908 або близько 12-13 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створила понад 650 робіт. Вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). У своїх роботах зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численних республіканських показів мистецтв, а також побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті. ( Слайд 21)

  1. Рослини в поезії: (Слайд 22)

Українські поети оспівують у свої віршах рослини…

Березовий листочок

Іще не сніг і навіть ще не іній,

ще чути в полі голос череди.

Здригнувся заєць — ліс такий осінній,

куди не ступиш, все щось шарудить!

Чи, може, це спинається грибочок?

Чи, може, це скрадається хижак?

То пролетить березовий листочок,

то пробіжить невидимий їжак…

Ліна Костенко

У лісі всміхається кожна сосна:

Нарешті відлига, нарешті весна!

Нам сонеско світить і лагідно гріє,

Ніхто крім весни так радіти не вміє,

І проліски сині дзвенять під ногами:

„Співайте, будь-ласка, весняночку з нами!”

Надія Красоткіна

  1. Легенда про пісню. ( Слайд23)

А композитори пишуть п’єси, танці, опери, пісні….

У Музичній країні жила весела дівчинка. ЇЇ голосок лунав звідусіль – то ніжно, як струмок, то гучно і радісно, як наближення морських хвиль. А звали цю дівчинку – ПIСНЯ. Без неї не обходилося жодне свято в країні. Там, де вона з’являлася, люди починали співати.

Створення музичної картинки

Пісня – це музичний твір, який співають ( Слайд 24)

Зараз я прочитаю уривок з вірша Т.Г. Шевченка « Зацвіла в долині…», а ви, якби були композиторами, яку б мелодію написали на цей вірш?

Зацвіла в долині

Червона калина,

Ніби засміялась

Дівчина-дитина.

Любо, любо стало,

Пташечка зраділа

І защебетала.

  1. Слухання пісні « Зацвіла в долині червона калина» ( Слайд 25)

  2. Аналіз пісні. ( Слайд 26)

  • З ким порівнюють калину?

  • Який настрій передає ця пісня?

  • Калину здавна українці вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя. З давніх – давен її згадують у народних казках, при казках, прислів’ях. Наприклад, є приказка : « Милуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте».

  • Справді, надзвичайно гарна пісня! Здається, що її створила не окрема людина, а весь український народ. Пісні на слова Т. Шевченка справді є такими.

  1. Слухання української народної пісні « Ой. на горі два дубки»,

  2. « Чорнобривці»

( Слайд 27, 28)

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Гра « Визнач рослини за місцем їх проживання – дикорослі та культурні. ( Робота в групах)

  2. Створення чарівної галявини

  3. Бесіда «Бережи природу»

  • Чим для нас є рослини ( їжа, предмети побуду, краса…)

  • Чи повинні ми їх берегти?

Любі діти, бережіть природу!

Погляньте навкруги. Природа погибає!

Від нашої байдужості вона лише страждає!

Благаю бережіть її, тому що того варта.

Людина мисляча, вона на краще здатна.

Якщо довкілля знищимо - навік осиротіємо.

Хіба ми варвари? Ми що любить не вміємо?

І деревце, і квіточку, травиночку - усе цінуймо.

І обережно, вдумливо усе шануймо!

Джерельце, річку, озерце від бруду захищайте.

Спішіть робить добро, даремно час не гайте.

Володимир Красільнік 17.12.2005 р

VІІ. Підсумок уроку

Сьогодні на уроці я дізнався про….

Було цікаво ….

Я зрозумів, що…

Тепер я знаю, що…

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Якими бувають рослини? Інтегрований урок , 1 клас, природознавство, музика та образотворче мистецтво Учитель КНЗ «Христофорівська ЗОШ І – ІІІ ступе...
Слайд № 1

Якими бувають рослини? Інтегрований урок , 1 клас, природознавство, музика та образотворче мистецтво Учитель КНЗ «Христофорівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» Черепанова Т.М.

Погода
Слайд № 2

Погода

Який предмет зайвий і чому?
Слайд № 3

Який предмет зайвий і чому?

Ботанічне лото Пазли
Слайд № 4

Ботанічне лото Пазли

7,4,2,5,3,1,6 1.НИМ 2. САІ 3. ИВО 4.ОПН 5.ЛНИ 6. ИПЛ 7. РУО
Слайд № 5

7,4,2,5,3,1,6 1.НИМ 2. САІ 3. ИВО 4.ОПН 5.ЛНИ 6. ИПЛ 7. РУО

Рослини - краса Землі, царство живих організмів
Слайд № 6

Рослини - краса Землі, царство живих організмів

РОСЛИНИ
Слайд № 7

РОСЛИНИ

Які умови потрібні рослинам для життя?
Слайд № 8

Які умови потрібні рослинам для життя?

Якими бувають рослини?
Слайд № 9

Якими бувають рослини?

Мета уроку : - ознайомитися із різноманітним світом рослин, їх нє місце в художній літературі, музиці, образотворчому мистецтві; - закріпити знання...
Слайд № 10

Мета уроку : - ознайомитися із різноманітним світом рослин, їх нє місце в художній літературі, музиці, образотворчому мистецтві; - закріпити знання про умови життя рослин; - виділяти істотні ознаки, підводити об’єкт під поняття; - учитися розпізнавати за будовою і порівнювати дерева, кущі, трав’янисті рослини; - розвивати мовленнєві вміння, мислення, самостійність, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання; - виховувати допитливість, інтерес до рідної природи, бережливе до неї ставлення.

Що ми будемо робити, Про що будем говорити - Одразу ми взнаємо, Коли загадки розгадаємо
Слайд № 11

Що ми будемо робити, Про що будем говорити - Одразу ми взнаємо, Коли загадки розгадаємо

Воно для всіх нас – добрий друг, Хоч диваком вважатьєся, Бо навесні вдяга кожух, На зиму роздягається.
Слайд № 12

Воно для всіх нас – добрий друг, Хоч диваком вважатьєся, Бо навесні вдяга кожух, На зиму роздягається.

Як пригріє сонечко – Зелені стрілки підніма. Двір і лан, і луг вкрива Росяна густа ….
Слайд № 13

Як пригріє сонечко – Зелені стрілки підніма. Двір і лан, і луг вкрива Росяна густа ….

Що є спільного в калині, І смородині й шипшині, Бузині, бузку, ожині, Агрусі, а ще в ліщині? Має також барбарис З ними кілька спільних рис.
Слайд № 14

Що є спільного в калині, І смородині й шипшині, Бузині, бузку, ожині, Агрусі, а ще в ліщині? Має також барбарис З ними кілька спільних рис.

Ми – берізки і кленці. В нас тоненькі стовбурці. ( Встають із-за парт) Ми в стрункі стаєм рядки, Випрямляєм гілочки. (Руки вперед, в сторони) Ледь ...
Слайд № 15

Ми – берізки і кленці. В нас тоненькі стовбурці. ( Встають із-за парт) Ми в стрункі стаєм рядки, Випрямляєм гілочки. (Руки вперед, в сторони) Ледь зіп’явшись з корінців Дістаємо промінці. (Руки вгору) Вліво – вправо стовбурці, (Нахили тулуба) Ще й верхівки кожен ряд Нахиля вперед-назад (Вправи для шиї) ФIЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Рослини Дерева Кущі Травянисті рослини
Слайд № 16

Рослини Дерева Кущі Травянисті рослини

Дикорослі рослини Хто їх саджає? А хто доглядає? А де вони ростуть?
Слайд № 17

Дикорослі рослини Хто їх саджає? А хто доглядає? А де вони ростуть?

Культурні рослини Усі культурні рослини походять від дикорослих
Слайд № 18

Культурні рослини Усі культурні рослини походять від дикорослих

Яка рослина зайва? Чому?
Слайд № 19

Яка рослина зайва? Чому?

Яка рослина зайва? Чому?
Слайд № 20

Яка рослина зайва? Чому?

Багато художників захоплено малюють картини природи, зокрема рослини, квіти, ліс, гай… Зокрема чарівні квіти художниць Лілії. Червоний мак К.Білоку...
Слайд № 21

Багато художників захоплено малюють картини природи, зокрема рослини, квіти, ліс, гай… Зокрема чарівні квіти художниць Лілії. Червоний мак К.Білокур Букет квітів М. Примаченко Рожеві квіти у синій вазі Соняшник

Українські поети оспівують у свої віршах рослини… Березовий листочок Іще не сніг і навіть ще не іній, ще чути в полі голос череди. Здригнувся заєць...
Слайд № 22

Українські поети оспівують у свої віршах рослини… Березовий листочок Іще не сніг і навіть ще не іній, ще чути в полі голос череди. Здригнувся заєць — ліс такий осінній, куди не ступиш, все щось шарудить! Чи, може, це спинається грибочок? Чи, може, це скрадається хижак? То пролетить березовий листочок, то пробіжить невидимий їжак… Ліна Костенко У лісі всміхається кожна сосна: Нарешті відлига, нарешті весна! Нам сонеско світить і лагідно гріє, Ніхто крім весни так радіти не вміє, І проліски сині дзвенять під ногами: „Співайте, будь-ласка, весняночку з нами!” Надія Красоткіна

У Музичній країні жила весела дівчинка. ЇЇ голосок лунав звідусіль – то ніжно, як струмок, то гучно і радісно, як наближення морських хвиль. А звал...
Слайд № 23

У Музичній країні жила весела дівчинка. ЇЇ голосок лунав звідусіль – то ніжно, як струмок, то гучно і радісно, як наближення морських хвиль. А звали цю дівчинку – ПIСНЯ. Без неї не обходилося жодне свято в країні. Там, де вона з’являлася, люди починали співати. Пісня – це музичний твір, який співають. А композитори пишуть п’єси, танці, опери, пісні….

Зараз я прочитаю уривок з вірша Т.Г. Шевченка « Зацвіла в долині…», а ви, якби були композиторами, яку б мелодію написали на цей вірш? Зацвіла в до...
Слайд № 24

Зараз я прочитаю уривок з вірша Т.Г. Шевченка « Зацвіла в долині…», а ви, якби були композиторами, яку б мелодію написали на цей вірш? Зацвіла в долині Червона калина, Ніби засміялась Дівчина-дитина. Любо, любо стало, Пташечка зраділа І защебетала.

Українська народна пісня «Зацвіла в долині..» Слова Т.Шевченка Муз. А. Філіпенка Зацвіла в долині Червона калина, Ніби засміялась Дівчина-дитина. Л...
Слайд № 25

Українська народна пісня «Зацвіла в долині..» Слова Т.Шевченка Муз. А. Філіпенка Зацвіла в долині Червона калина, Ніби засміялась Дівчина-дитина. Любо, любо стало, Пташечка зраділа І защебетала. Почула дівчина, І в білій свитині З біленької хати Вийшла погуляти У гай на долину. І вийшов до неї З зеленого гаю Козак молоденький; Цілує, вітає, І йдуть по долині І йдучи співають. Як діточок двоє, Під тую калину Прийшли, посідали І поціловались. Чи схожа мелодія А. Філіпенка на ту, якою її ви уявили?

З ким порівнюють калину? Який настрій передає ця пісня? Калину здавна українці вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя. З давні...
Слайд № 26

З ким порівнюють калину? Який настрій передає ця пісня? Калину здавна українці вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя. З давніх – давен її згадують у народних казках, при казках, прислів’ях. Наприклад, є приказка : « Милуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте». Справді, надзвичайно гарна пісня! Здається, що її створила не окрема людина, а весь український народ. Пісні на слова Т. Шевченка справді є такими. ,

Ой, на горі два дубки
Слайд № 27

Ой, на горі два дубки

«Чорнобривці» Музика Володимира Верменича. Слова Миколи Сингаївського
Слайд № 28

«Чорнобривці» Музика Володимира Верменича. Слова Миколи Сингаївського

Створення чарівної галявини
Слайд № 29

Створення чарівної галявини

Сьогодні на уроці я дізнався про…. Було цікаво …. Я зрозумів, що… Тепер я знаю, що… МОЛОДЦI!
Слайд № 30

Сьогодні на уроці я дізнався про…. Було цікаво …. Я зрозумів, що… Тепер я знаю, що… МОЛОДЦI!

Любі діти, бережіть природу! Погляньте навкруги. Природа погибає! Від нашої байдужості вона лише страждає! Благаю бережіть її, тому що того варта. ...
Слайд № 31

Любі діти, бережіть природу! Погляньте навкруги. Природа погибає! Від нашої байдужості вона лише страждає! Благаю бережіть її, тому що того варта. Людина мисляча, вона на краще здатна. Якщо довкілля знищимо - навік осиротіємо. Хіба ми варвари? Ми що любить не вміємо? І деревце, і квіточку, травиночку - усе цінуймо. І обережно, вдумливо усе шануймо! Джерельце, річку, озерце від бруду захищайте. Спішіть робить добро, даремно час не гайте. Володимир Красільнік 17.12.2005 р.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!