Яка совість, така й честь. Вадим Скомаровський « Чому вморі вода солона

Опис документу:
Мета уроку. Вчити дітей швидко, правильно і виразно читати, розуміти прочитане, працювати в парах і в групах. Розвивати мовлення дітей збагачувати словник образними виразами, формувати оцінні судження, вміння робити свої висновки. Виховувати бажання вчитись, почуття дружби, порядності, чесності, доброти, любові до своїх рідних.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Літературне читання

Вчитель: Долгова

Ольга Володимирівна

Дата.

Місце проведення Зклас.

Тема

Яка совість, така й честь. Вадим Скомаровський « Чому вморі вода солона

Мета уроку.

Вчити дітей швидко, правильно і виразно читати, розуміти прочитане, працювати в парах і в групах. Розвивати мовлення дітей збагачувати словник образними виразами, формувати оцінні судження, вміння робити свої висновки. Виховувати бажання вчитись, почуття дружби, порядності, чесності, доброти, любові до своїх рідних.

Обладнання: таблиця - реклама уроку, лінографи, картки швидкочитання, фонохрестоматія.

Хід уроку

-¥■■

1. Організаційний момент.

Створення ситуації успіху.

Урок має бути Ми будемо

цікавим; дисциплінованими;

навчальним; уважними;

продуктивним активними

- Саме таким повинен бути урок, і я дуже задоволена, що ви такі мудрі і
обіцяєте бути старанними.

II. Актуалізація відомих умінь і навичок. Чи можна назвати добру людину людяною! Наведіть приклади з життя.

2. Формування читацьких навичок

а) Гра„Блискавка"

б) Швидкочитання

в) Виразне читання уривків в особах

  • Розмова дівчинки і чоловіків.

  • Розмова дерев'яного чоловічка з лікарем.

  • Діти, а від чого залежить, яке серце має людина? (Від її способу життя, її виховання, культури та її душі)

  • То яке серце було в дівчинки? (Велике, світле, добре, чуйне, любило людей, дбайливе)

  • З яким серцем краще жити?

III. Мотивація навчання. Проблематшація. Ключове питання:

- Чому в морҐвода солона, хоч річки, які впадають у нього прісні? IV.
Повідомлення теми і мети уроку

Технологія „Передбачення"

- Діти, сьогодні ми продовжуємо працювати над літературними казками. А
читати ми будемо на сьогоднішньому уроці віршовану казку «Чому в морі
вода солона», яку написав Вадим Скомаровський. Давайте поміркуємо і
скажемо, про що ж може йтися в даній казці. Ваші передбачення?
(Вчитель використовує питання - уточнення„Тобто ти вважаєш, що..."
„Якщо я правильно зрозуміла, то...", „Ти справді думаєш, що ... ".
VI. Опрацювання казки Вадима Скомаровського„Чому в морі вода
солона"

1. Ознайомлення. Перевірка первинного сприймання.
Читання вголос за диктором (фонохрестоматія)

  • Хто головні дійові особи казки? Де вони жили?

  • Чому в морі вода солона?

2. Словникова робота

а) Читання «сходинок » слів.

Сіті Скелі Брат

жорна дрібка базар

доволі млинці бідняк

умовний мудрість байдужа

неповторна загуркотіли молодший

Баклан


б) Тлумачення незрозумілих слів.
Гарні, вродливі -

Барак


Водоплавний птах з чорним оперенням -Невелике парусне судно –

судно з веслами –

Дерев'яний будинок для тимчасового житла -

3. Самостійне читання твору (мовчки). Увага на свідомість!

  • Що сталося зі старшим братом?

  • Якої вдачі був молодший брат?

  • Про яку чудову знахідку йде мова?

4. Вибіркове читання.

  • Прочитати, якими були брати в дитинстві? Чим вони відрізнялися?

  • Яке горе спіткало братів? Як молодший брат сприйняв біду? А старший? Прочитайте.

- Як жив після смерті батька старший брат? Прочитайте, як жилося
молодшому.

  • Чому молодший брат не вельми зрадів жорнам? Прочитайте, яку народну мудрість він згадав?

  • Як став використовувати ці жорна юнак? Як ви думаєте, чому старший брат вирішив завітати до молодшого?

  • Прочитайте, як жорна працювали у старшого брата. Чому він їх не спинив? Де зараз ці жорна? Прочитайте.

5. Характеристика головних дійових осіб.

-1 для свого молодшого брата він не зробив нічого доброго. До чого це його довело?

  • Яким був старший брат?

  • Як боротися з поганим?

  • Діти, яким був молодший брат? Чи зробив він щось хороше для старшого брата? (Робота в парах).

  • То яких рис більше - гарних чи поганих у молодшого брата? А які риси характеру були спільні в обох братів?

  • То яким був молодший брат?

- Діти, скажіть, кого вам в цій казочці шкода більше - старшого чи
молодшого? Чому?

Релаксація

- А зараз відпочинемо під звуки моря. Послухайте, що нашепчуть вам хвилі.

6. Вправи на розвиток швидкості читання.

а) Гра «Дочитай прислів'я ».

-У казці автор використав декілька прислів'їв та фразеологізмів. Я скажу початок рядків, а ви знайдіть у тексті і дочитайте. «В такого ... (не випросиш узимку снігу) ».

«... Нема зерна - ... (навіщо жорна) ».

«Неждана вість ... (жадана вість) ».

«Ти бач, розкис,... (похнюпив ніс, до двору змалечку приріс) ».

б) Гра «Так чи ні »(з використанням лінографів)

- Чи були такі речення в казці?

«Літа спливали днем за днем за чарівним календарем ». (Ні) «Мовчить байдужа глибина, віщує лихо таїна ». (Є) «Міркуючи і сяк і так, на базар ішов хлопак ». (Ні)

«А жорна слухались наказу і мололи сіль одразу ». (Ні) «Вони спокійно загули і в море падати почали ». (Ні)

«До моря потім завернули, у воду - плиг і потонули ». (Є)

VII. Рефлексія

  • Діти, а тепер давайте дамо відповідь на ключове питання: чому в морі вода солона?

  • Скажіть, які поради ви хотіли б дати головним героям казки? Отже:

Зло нічого не дає, крім зла,

Вмій прощати, як прощає мати.

За добро добром спіши воздати,

Мудрість завше доброю була.

VIII. Домашнє завдання

  1. Навчитись виразно читати.

  2. Намалювати малюнок - загадку до казки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!