Як мистецтво впливає на свідомість та підсвідомість людини і охоплює сферу діяльності

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Як мистецтво впливає на свідомість та підсвідомість людини і охоплює сферу діяльності

Вищою формою відображення дійсності є – свідомість, властива лише людям і пов'язана з їх психікою, абстрактним мисленням, світоглядом, самосвідомістю, самоконтролем своєї поведінки і діяльності та передбачування результатів останньої.

Ідея зв'язку моралі й мистецтва, характер їх взаємодії — одна з наріжних проблем, що звертає на себе увагу естетичної теорії впродовж історії її розвитку. Значення мистецтва для духовного вдосконалення людини, зокрема для морального виховання, вперше усвідомили давні греки. Моральні та художньо-естетичні засади життєвості поставали настільки пов'язаними між собою, що відсутність художніх умінь розглядалася як свідчення неморальності.

Мистецтво як специфічна форма суспільної свідомості спрямоване на відображення ставлення людства до дійсності. Мистецтво - це творча діяльність, направлена на створення художніх творів, ширше - естетично виражених форм.

Вплив мистецтва на емоції та почуття людини пов'язане з художніми засобами, які використовуються в межах кожного його виду. І ці засоби органічно пов'язані з психофізичними можливостями людини. Так, музичне мистецтво використовує в якості естетичних засобів впливу звуки, гармонію, темп, тембр, динаміку, що значно активізує людський слух, а також підкорює її емоції та почуття своєму змісту та характеру.

В межах образотворчого мистецтва засобами активізації емоційно-почуттєвої сфери людини є лінія, перспектива, колорит, об'єм, розмір, світлотінь тощо, тобто те, що може сприйматися людиною на основі зорових аналізаторів. До основних функцій образотворчого мистецтва належать пізнавальна, комунікативна, естетична тощо. Тобто кожний вид мистецтва має свою систему засобів, які діють, в першу чергу, на емоційному рівні, забезпечуючи комфорт та психологічну рівновагу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
9
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!