Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

А чи знаєте ви, чому комарі п'ють кров?

Біологія

Для кого: 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

16.10.2021

62

3

0

Опис документу:

Даний матеріал поглибить і розширить знання здобувачів освіти з біології. Учитель може використати цю інформацію на уроках при вивченні теми "Комахи" та при підготовці здобувачів освіти до здачі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чому комарі п’ють кров?

А чи знаєте ви, що роблять це виключно самки. Сьогодні ж поговоримо про наслідки їхньої брудної роботи: чому ж після укусу комара так чухається місце де він (точніше “вона”) зробив прокол?

Коли комар робить прокол сідаючи на наше тіло, то для того, щоб його жертва не відчула болі і не прихлопнула його на місці він разом з слиною вводить знеболюючу речовину. Але цього замало. Треба ще запобігти згортанню крові, щоб можна було її напитися досхочу. Тому слина комара ще містить і антикоагулянти (речовини, що запобігають згортанню крові).

Слина комара, в свою чергу, сприймається нашою імунною системою як джерело небезпеки оскільки містить чужорідні білки та ферменти. Тому тіло включає свої захисні механізми і виділяє спеціальну речовину – гістамін.

Гістамін знищує чужорідні білки за рахунок руйнування власних тканин. Це і викликає пошкодження капілярів, судини, що знаходяться поблизу укусу починають набрякати. Отже, з’являються бугорочки на шкірі. Через цю боротьбу, що відбувається всередині нашого тіла, набряклі судини чіпляють нервові клітини і ми відчуваємо свербіння.

Тому, коли людина починає чухатися в пошкодженому місці і розчісує його, то тіло починає виділяти ще більше речовин для усунення виниклої проблеми. Але тоді вже від слини комара вже нічого не залишається, а наш організм буде продовжувати виділяти “спецзасоби” для боротьби з чужорідним тілом і свербіж не припиняється. Саме тому лікарі не радять чіпати руками місця укусів комарів. Якщо не хочете чухатися цілий день, ліпше трохи потерпіть, або скористайтеся спеціальними засобами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили