Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

75 фактів про дивовижних друзів людини-коней

Біологія

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

17.02.2021

255

0

0

Опис документу:
Поданий матеріал буде цікавий всім тим, хто, як і я, безмежно зачарований цими дивовижними створіннями з самого дитинства. Граційність, спритність, швидкість, сила-перелік притаманних цим тваринам рис можна продовжувати безкінченно.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

1.Не всім відомо, що первісний кінь був не більше ретривера. Жив приблизно 50 мільйонів років тому та більше був схожий на козу.

2. Собак одомашнили приблизно 14 тис. років тому. Кішок – близько 8.5 тис. років тому. Близькі стосунки людини і коня почалися набагато пізніше, близько 3,5 тис. років до н. е.

3. Кінь може прожити, при відповідному догляді, до 40 років. Точний вік коня по зубах визначити неможливо, але його можна достатньо точно оцінити. Коні потребують спеціального професійного догляду за зубами. Іноді кінь живе довше, ніж його зуби. Чим старше кінь, тим більш пильну увагу слід приділяти його зубам. Довгожителем серед коней вважається жеребець Біллі, який прожив до 62 років-до самої смерті буксирував баржі і відрізнявся відмінним здоров'ям.

4.Коні вміють спати стоячи, але сни бачать тільки коли лягають. Крім того в групі як правило один кінь не спить, а залишається на сторожі.

5. У скелеті коня міститься на 18 кісток більше, ніж в скелеті людини.

6. Сьогодні в світі налічується понад 420 визнаних порід коней, а найстаршою вважається арабська. Експерти вважають, що вперше цю породу було виведено близько п'яти тисяч років тому.

7. Арабські скакуни мають на один хребець менше, ніж інші коні, а також у арабів на одне ребро і на одну хвостову кісточку менше. Адже арабський кінь – продукт селекційної роботи з багатьма породами. Тому ці коні володіють унікальними параметрами.

8.Вперше в світі людина осідлала коня на території сучасного Казахстану.

9. Для коня життя в самоті може стати справжнім стресом. Для того, щоб відчувати себе щасливим, коню потрібен друг, переважно – інший кінь. У дикій природі коні живуть невеликими табунами. І домашні конячки відчувають себе набагато краще в суспільстві собі подібних.

10. Колір цієї тварини насправді прийнято називати мастю.Більшість білих коней насправді сірої масті. Ці «білі» коні народилися гнідими, каштановим або майже чорними. Таким чином, коня світлого кольору, не називають білим. Це – кінь сірої масті.

11. Коні, не можуть дихати ротом. На відміну від великої рогатої худоби та інших жуйних, які відригують їжу, щоб жувати її повторно, травна система коней працює тільки в одному напрямку. У той же самий час коні досить ефективно перетравлюють грубу рослинну клітковину, хоча дуже часто страждають від кольок.

12. Кінь робить 4 вдихи в хвилину Швидкість дихання коня в спокійному стані дуже низька – близько 4 вдихів в хвилину. Якщо швидкість дихання зростає, то кінь або працює, або переживає стрес. Важливо знати швидкість дихання і пульс вашого коня.

13. Лоша вже за декілька хвилин після народження піднімається на ноги та починає самостійно пересуватись.

14. В коня дуже добре розвинутий зір і його очі одні з найбільших серед наземних ссавців. Цікавим також є той факт що очі коня розміщені по сторонах голови і дозволяють бачити майже на 360 градусів.

15. Коні прекрасно бачать у темряві.

16. У коней кольоровий зір, але вони не бачать синіх та червоних відтінків.

17.  Міра довжини, що використовується для визначення зросту коня, називається долоню. Єдиним конем, чий зріст не міряють долонями, є мініатюрний кінь. Його вимірюють дюймами або сантиметрами. Поні – це коник висотою до 14,2 долоні.

18. "Кінська сила" – цей термін говорить про те, скільки коней може замінити даний агрегат.

19. Коні можуть страждати від ожиріння, якщо їм не довіряють достатніх навантажень.

20. Коні мають тонкий нюх, який здатне вловити навіть нервозність господаря.

21. Коні вміють розрізняти емоції людини по голосу.

22. Домашні коні дуже прив'язуються до господаря і страждають від відсутності уваги з його боку.

23. Кінь впливає на руховий апарат.Він з кожним кроком передає вершнику імпульс, що точно повторює роботу тулуба людини при ходьбі. Це свідчить про унікальність усунення проблем з хребтом. Тому коней використовують для рухової терапії (іпотерапії) і гімнастики в якості реабілітації.

24.Кінь може лікувати й самого себе. Якщо його день був насиченим, відновити витрачену енергію йому допомагає массаж, за допомогою якого він покращує роботу серця. Підсилюється кровообіг, що додає коню сил.

25.Копито є не тільки самою чутливою частиною тіла у коня, а й відповідає за циркуляцію крові.Діюча на нього сила тяжіння змушує кров переміщатися вгору по судинах.

26.Через велику вагу кінь не може стояти на трьох ногах, якщо пошкоджена четверта. При цьому вона довго лікується.Тому це неабияка проблема для коня і для господаря.

27. Коней можна навчити відкривати двері.

28. Коні люблять спокійну класичну музику і здатні слухати її годинами.

29. Часто можна бачити, що кінь качається по землі.Так він знімає свою втому і покращує кровообіг.

30. Кишечник коня довший за його тулуб в 12 разів.

31. Самиця виношує вагітність майже рік (приблизно 340 днів).

32. Коні роблять кумедні морди не тому що сміються, як думають багато – цим способом вони посилюють свій нюх.

33. Коні здатні ображатися, причому можуть це робити "всерйоз і надовго".

34. Коні здатні впізнавати зображення своїх родичів на зображенні.

35. Хоча очі коня і володіють панорамним зором, на голос господаря кінь все одно повертає голову.

36.Свійські коні з дивовижною легкістю повертаються в дику природу. Вони швидко адаптуються та інстинктивно починають поводитись як дикі тварини.

37. Різні ходи, стрибки, трюки можливі завдяки дуже гнучким скелету, який складається з 205 кісток і понад 700 м’язів. Дивно, що у коней немає ключиці, але саме за рахунок цього досягається хороший винос передніх ніг для швидкого бігу і високого стрибка.

38. Легкі коней здатні на добу прокачувати до 115 000 літрів повітря.

39. Коні не можуть дихати ротом, тому якщо закритий ніс, вони задихнуться.

40. Частота дихання коня в спокійному стані близько 16 вдихів за хвилину, в той час як при бігу вона збільшується до 114-120 вдихів.

41. Найбільше потовиділення з усіх тварин має саме кінь. Тонка шкіра, усипана великими потовими залозами, виводить до 85% всього тепла.

42. З усіх домашніх тварин у коней найбільше серце. Його середня вага – 4-4,5 кг, у скакових доходить до 8 кг.

43. За розмірами і габаритами тіла легко відрізнити жеребця від кобили, незалежно від їх породи.

44. Коні - лідери по міцності волосся. У стародавні часи волосся кінської гриви і хвоста використовували для виготовлення тятиви для луків і міцних мотузок. Сьогодні вони служать матеріалом для жорстких щіток, пензликів, лісок і навіть можуть застосовуватися в якості смичка для скрипки.

45.Багато хто бачив, як коні піднімають голову вгору і задирають верхню губу. Кажуть, що таким чином скакуни посміхаються. Звичайно, таке незвичайне видовище викликає посмішку у нас, а насправді це явище має наукове пояснення і називається синдромом Флема. Його виявляють не тільки коні, а й інші домашні тварини, наприклад, кози. Таким чином, тварини намагаються вловити запах і краще «рознюхати» аромат.

46.Вчені підтверджують, що в сукупності всіх рецепторів і почуттів, можливості коней не можуть зрівнятися ні з одним іншим тваринам. Коні прекрасно запам’ятовують звуки, ситуації, числа, події, можуть вибудовувати причинно-наслідковий зв’язок між ними.

47. Країна, де найбільше коней – Китай.

48. У Північну Америку коней завезли європейці. Знамениті мустанги – здичавілі нащадки цих коней.

49. Єдина порода цих тварин, що ніколи не була приручена – азіатська дика.

50. Кінські очі можуть рухатися незалежно один від одного.

51.Коні відрізняються високим інтелектом. За коефіцієнтом розумового розвитку вони на 5 місці серед тварин, випереджаючи навіть собак.

52.Коні просто випромінюють привабливість і діляться своїм непересічним, що називається кінським, здоров’ям, швидко знімають втому і позбавляють від депресії.

53.За статистикою люди, що працюють в стайнях, вдвічі рідше хворіють на цукровий діабет.

54. Багатьом коням до смаку кава.

55. Офіційно зареєстрованиа максимальна вага коня – 1520 кг. Це був жеребець на ім’я Самсон, і він був просто величезним і м’язистим, але при цьому не товстим.

56.Коні-чудові друзі.Не раз реєструвалися випадки, коли коні, призвичаїлися відкривати двері своїх стаєнь, застосовували ці знання, щоб випустити на волю своїх замкнених побратимів.

57. У зграях диких коней лідером може бути як самець, так і самка.

58. Особливо великих коней вивели в Середні століття в Європі, так як війська потребували потужних коней, здатних нести тяжко озброєних лицарів.

59. Найменші коні в світі – Фалабелла, вони ростом приблизно по коліно дорослій людині.

60. Шерсть новозеландських коней практично неможливо промочити – вона відштовхує воду, що потрапляє на неї.

61.Максимальна зареєстрована кількість лошат, що народилися у однієї самиці – 19.

62. Жодне з тваринах не увічнено в усіх жанрах мистецтва так, як кінь. 

63.Коней використовують на службі в поліції з сімнадцятого століття. Хоч з появою автомобілів вони стали менш популярними, навіть сьогодні сотні коней по всьому світі залучають до служби в поліції.

64.Крім того, коні опанували й інші професії. Є коні-актори, коні-лікарі, коні-рятувальники.

65.Кінна поліція в Україні використовується для додаткового патрулювання у важко доступній лісопарковій місцевості та залучається при боротьбі з браконьєрами.

66.Свійські коні з дивовижною легкістю повертаються в дику природу. Вони швидко адаптуються та інстинктивно починають поводитись як дикі тварини.

67. Залежно від кольору коня розрізняють різні кінські масті, наведемо назви найбільш популярних:

  • Вороний кінь – це кінь, повністю чорного кольору.

  • Буланий кінь має тіло пісочного відтінку, чорні ноги, гриву і хвіст.

  • Класичний гнідий кінь має чорні кінцівки і темно-руде тіло. Є кілька підвидів гнідого коня.

  • А ось коні солової масті мають біле забарвлення. Кінь білий зустрічається рідко, а тому має велику цінність. Неспроста в давнину на білих скакунах їздили важливі особи: королі і королеви, князі та інша знать.

68. Коні мають відмінну пам’ять, зокрема вони можуть довго пам’ятати, як заподіяні образи, так і радісні спогади.

69. У світі живе близько шістдесяти мільйонів коней, в тому числі і диких.

70. Найвищий стрибок коня з вершником був офіційно зареєстрований в 1949 році, його висота склала 2 метри 47 сантиметрів.

71. Найшвидшими в світі вважаються англійські чистокровні скакуни, які демонструють на змаганнях з кінного спорту швидкість до 70 км/год. Слід зазначити, що ці значення відповідають дистанціям 400 метрів. Якщо ж говорити про відстані в 1-3 милі (до 6 км), то тут швидкість спадає до 60 км/год і менше.

72.Вухо тварини складається з 16 м’язів. За допомогою вух кінь передає свій емоційний стан та настрій.

73. Багато народів в давнину шанували коня, як священну тварину. У культурі більш ніж двох десятків народів кінь вважається священною твариною.

74. Негри племені Масаї вважають, що людина, яка померла від удару копитом коня, автоматично потрапляє в рай.

75. В індуїзмі білий кінь вважається одним із втілень бога Вішну.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.