5. Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але). Кома між однорідними членами речення

Опис документу:
Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, розділові знаки при них, вчити використовувати у мовленні однорідні члени речення. Розвивати культуру усного і писемного мовлення, логічне мислення, пам’ять, увагу, уяву, спостережливість, творчі здібності учнів. Виховувати любов до рідної мови, її краси і милозвучності

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виноградівський заклад ПЗСО

ім. О.М.Соценка

Речення з однорідними членами ( без сполучників та зі

сполучниками і ,а,але). Кома між однорідними членами

речення

Урок української мови

5 клас

Учитель Меркотан В.І.

Тема. Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками і, а, але).

Кома між однорідними членами речення.

Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, розділові знаки при них,

вчити використовувати у мовленні однорідні члени речення.

Розвивати культуру усного і писемного мовлення, логічне мислення, память,

увагу, уяву, спостережливість, творчі здібності учнів.

Виховувати любов до рідної мови, її краси і милозвучності

Тип уроку. Формування нових знань.

Обладнання: підручник, таблиця «Розділові знаки при однорідних членах речення»

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Читання мовчки

  • Діти, перед вами вірш. Вдумливо прочитайте його

Вивчайте мову українську

Прекрасну , милу і чудову,

Як материнську пісню колискову

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну.

  • А тепер давайте зачитаємо строфи із вірша вголос (О.Олесь «Рідна мова»)

  1. Бесіда за змістом вірша

  • Діти, а про що цей вірш? (про мову)

  • А якими самими красивими словами оспівує поет у вірші мову? (слова прикріплюються на дошку у вигляді ромашки)

Учитель. Ромашка – символ ніжності і доброти. Наша мова така ж ніжна, як і пелюстки ромашки

  • Діти, а може хтось з вас скаже як називаються ці слова? (Це однорідні члени речення)

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

  • Отже, сьогодні, діти, і тема нашого уроку «Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами речення» (Запишіть, будь ласка, в зошит)

Сьогодні на уроці ми будемо визначати однорідні члени речення, правильно читати речення з однорідними членами, ставити розділові знаки в реченнях з однорідними членами.

ІV. Сприймання й усвідомлення учнями навчального матеріалу.

  • Робота з підручником.

Опрацювання теоретичного матеріалу ст.179-181

V. Виконання теоретичних завдань

- Записати речення, вказати однорідні члени речення, пояснити розділові знаки.

1. Тягнуться до сонця квіти, трави, гори голубі.

2. Пропливають лози, верби, тополі у воді…

- Пояснювальний диктант

Записати, пояснити розділові знаки при однорідних членах речення.

Кобзарі

Запорожці любили поспівати, пограти, потанцювати козачка. Грали на кобзах, лірах, скрипках, цимбалах, сопілках. Майже всі козаки вміли грати на кобзі. Але професійними музиками в них були кобзарі. Кобзарі та бандуристи мали гучний та приємний голос. Бандуристи співали на ярмарках, на майданах, на сільських вулицях. Кобзарі звеселяли козаків у походах, уславляли найсміливіших козацьких героїв.

(З журналу)

Психоемоційна релаксація

  • Діти, з початкових класів ви вивчаєте три мови: українську, російську, англійську

  • Діти, а хто для вас найдорожча людина у світі? (Мама)

  • Назвіть мені, будь – ласка, слово мама англійською мовою. (mother)

  • А українською мовою (мам, матуся, матінко, нене, ненько, мамуся, мамочко)

  • Ось бачите, наскільки багата наша мова синонімами

  • А зараз сядьте рівненько, розслабтесь, заплющіть очі і згадайте свою маму. Якою ви її уявляєте?(Ласкаві очі, чарівна посмішка, лагідні руки, ніжний погляд)

  • Ось така чарівна і лагідна, як мама і наша рідна мова. Материнська мова свята і неповторна.

  • Записати речення, зробити синтаксичний аналіз .

В саду ще цвітуть прекрасні канни, айстри, жоржини.

Хвилинка – веселинка

Інсценування гуморески П.Глазового «Учення - світ»

  • Діти, а ви, мабуть, знаєте, що наш народ веселий і жартівливий. І був би мінус нашому уроку, якби ми з вами трохи не пожартували.

Вашій уяві пропонується гумореска П.Глазового «Учення - світ»

Зубрить дід англійську мову,

Хоч йому вже близько ста.

З словником казки дитячі

Помалесеньку чита.

Пліз гет май шюз мендід, бабо! —

Раз повів він мудру річ.

Баба злиться: — Що це значить?

Постав валянки у піч.—

Вранці баба діда будить:

Гей-окей! Шурлей-мурлів! —

Дід питає: — Що це значить?

Правий валянок згорів...

Коментар учителя

  • Діти, бажаю вам досконало знати всі мови, які ви вивчаєте, бо цього вимагає сьогодення. Нашій країні потрібні високоосвіченні, розумні люди. Але рідну мову ви повинні любити, вивчати і знати найкраще.

VІ. Підсумки уроку

Сьогодні на уроці ми добре попрацювали:

  • Яку тему ми вивчали?

  • Які члени речення бувають однорідними?

  • Які розділові знаки ставляться при однорідних членах речення?

  • Чи завжди ставиться кома?

VІІ. Домашнє завдання

  • п. 42 вивчити правила

  • впр.453 письмово

  • впр.454 (ІІ З)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00