Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

3 клас. Додавання та віднімання на основі розрядного складу числа. Одиниця вимірювання довжини - міліметр

НУШ

Для кого: 3 Клас

18.01.2022

145

6

0

Опис документу:

3 клас

Тема: Додавання та віднімання на основі розрядного складу числа. Одиниця вимірювання довжини - міліметр.

Мета:

  • ознайомити учнів із новою одиницею вимірювання - міліметром;

  • розвивати вміння додавати та віднімати на основі розрядного складу числа;

  • виховувати повагу один до одного; виховувати працьовитість та старанність.

Тип: комбінований

Обладнання: Підручник Математика 3 клас Л. Оляницька (с.61-62), презентація, відео матеріали, роздатковий матеріал

Перегляд
матеріалу
Отримати код

3 клас

Тема: Додавання та віднімання на основі розрядного складу числа. Одиниця вимірювання довжини - міліметр.

Мета:

  • ознайомити учнів із новою одиницею вимірювання - міліметром;

  • розвивати вміння додавати та віднімати на основі розрядного складу числа;

  • виховувати повагу один до одного; виховувати працьовитість та старанність.

Тип: комбінований

Обладнання: Підручник Математика 3 клас Л. Оляницька (с.61-62), презентація, відео матеріали, роздатковий матеріал

Перебіг уроку

  1. Організаційний момент. (1 хв)

  1. Привітання.

Добрий день! Сідайте. Я - Юлія Сергіївна. І сьогодні я проведу у вас урок математики. Я хочу з вами познайомитись. Давай на 3-2-1 ви хором кажете як вас звати. 3-2-1 (Галас!) Приємно познайомитись. А чи пам’ятаєте ви як звати мене? А на який урок ви прийшли?

  1. Готовність до уроку.

  • Давайте перевіримо вашу готовність до уроку. Приберіть все зайве з парт. На парті лежить щоденник, підручник, зошит, пенал, у пеналі мають бути олівець, лінійка та гумка.

  1. Контроль корекції закріплення ЗУН.

  1. Перевірка домашнього завдання (2 хв).

По черзі читаєте приклад і називаєте відповідь, яка у вас вийшла. Всі слідкуємо за своїми записами.

300 см, 45 см, 100 дм (10 м), 200 м, 100 см (1 м), 60 см (6 дм)

  1. Каліграфічна хвилинка (3 хв).

  • Запишіть: 25 листопада Класна робота

  • Запишіть і обчисліть.

100+300+10-200+5+500-100-100=?

  • Яка відповідь вийшла? (515)

  • Це довжина гори Берди в Чернівецькій області. Найвища точка рівнинної частини України.

  • Скільки у цьому числі одиниць? (5) десятків? (1) сотень? (5)

  • Хто зможе на дошці розкласти на розрядні доданки? (515=500+10+5)

  • Запишіть.

  1. Мотивація. Оголошення теми і мети уроку.

  • Як ви вже зрозуміли, сьогодні ми будемо працювати з розрядними доданками. Також ми говоритимемо про довжину. І вивчимо нову міри довжини - міліметр.

  1. Актуалізація опорних знань (6 хв).

Перегляд мультфільму.

  • Подивіться мультфільм і скажіть, якою мірою довжини користувались звірі.

https://youtu.be/M-vPd5Ipp5k

  • Отже, якими одиницями вимірювання користувались звірі? (папугами)

  • Скільки папуг в одному удаві? (38 папуг і одне крило)

  • А чи можемо ми користуватись такою одиницею вимірювання? (Ні)

  • Чому? (Бо всі папуги різної довжини. Це не буде точним виміром, а математика - точна наука)

  • Якими одиницями довжини ви будете користуватись, якщо потрібно виміряти:

Довжину дороги? (км)

Висоту дерева? (м)

Довжину підручника? (см/дм)

  • Заповніть пропуски

1 м = … дм = … см (10 дм, 100 см)

1 км = … м = … дм (1000 м, 100 дм)

Вправа “Знайди пару”

Перед вами з’являється приклад. Його потрібно обчислити. Потім серед усіх кружечків із відповіддю назвати правильний.

  • Запишіть вираз і відповідь!

56 дм + 4 дм = 60 дм

1 м + 10 см = 110 см

1 км - 300 м = 700 м

37 дм - 3 дм = 34 дм

67 см + 33 см = 100 см = 1 м

108 см - 8 см = 100 см = 1 м

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Пояснення нового матеріалу (7 хв).

  • А сьогодні ми вивчимо нову міри довжини - міліметр. Як ви гадаєте, 1 мм більший чи менший за 1 м?

1 мм менший за 1 метр. В його назві є частина “мілі”, що вказує нам на те, що міліметр дуже маленький.

  • Якщо дорогу ми міряємо в км, довжину кімнати в м, підручник в см або дм, то в яких одиницях ми виміряємо насінинку? (мм)

  • Чим ми вимірюємо довжину предметів? (лінійка, рулетка, метр, сантиметр)

Візьміть в руки лінійку. Покажіть мені за допомогою лінійки 9 см. Прикрийте долонями зайве. Покажіть мені 1 дм. Покажіть 5 см.

А тепер подивіться уважно на екран. Там така ж лінійка, як у вас в руках, але вона збільшена, щоб ми змогли роздивитись міліметри. Довгі лінії на лінійці показують сантиметри - від однієї до іншої 1 см. Але всередині них є коротші лінії.

  • Порахуйте на своїх лінійках скільки ліній від 0 до 1? (10 ліній)

Там 10 ліній. Відстань від 0 до першої лінії - 1 мм. Порахуймо разом від нуля до середньої лінії. Вийшло 5.

  • Отже, скільки тут міліметрів? (5 мм)

Відстань від 0 до одиниці - 1 см. А тепер порахуємо в міліметрах. Рахуємо разом.

  • Скільки міліметрів в 1 см? (10 мм)

Міліметри записуються двома маленькими літерами “М”.

Отже, підсумуємо. В 1 см 10 мм. Щоб дізнатись скільки в 1 дм міліметрів, ми збільшимо попередній результат у 10 разів. Тоді в 1 дм 100 мм. Щоб дізнатись скільки в 1 м міліметрів, ми збільшимо попереднє у 10 разів. Тоді в 1 м 1000 мм.

  • Запишіть!

  1. Первинне закріплення (6 хв).

Робота з вимірювальними приладами (3 хв).

(на столі лінійка, рулетка, сантиметр)

Два учня тримають по 1 приладу. І показують ту довжину, яку назве вчитель.

Покажи …

5 мм, 50 мм, 70 мм, 100 мм, 150 мм, 300 мм, 400 мм, 700 мм, 1000 мм.

Інші учні показують за допомогою своїх лінійок.

Робота з підручником (3 хв).

Ст. 62 №353

  • Що зображено на малюнку? (відрізки)

  • Назвіть їх. (АВ, КР)

  • Що потрібно зробити у цій вправі? (виміряти довжини відрізків АВ і КР)

  • Який з відрізків коротший? (АВ)

Будемо вимірювати відрізки за допомогою лінійки. Край лінійки, який починається з 0 поставте на початок відрізка. Не забуваємо, що в 1 см - 10 мм. І вимірюємо ці відрізки ми у мм.

  • Яка довжина відрізка АВ? (25 мм)

  • Яка довжина відрізка КР? (65 мм)

  • Запишіть!

Фізкультхвилинка (2 хв).

  1. Узагальнення, систематизація ЗУН.

  1. Вторинне закріплення (14 хв).

Відгадування загадки (2 хв).

Народилась я в горошині,

В шкаралупі я жила,

Але якось раз мене з вікна

Жаба понесла.

В старої миші я була,

І з кротом зустрічалась я.

І ластівочка мене на крилах

До тюльпану принесла. (Дюймовочка)

  • А чи знаєте ви від якого слова її ім’я? (Дюйм)

Її ім’я від слова “дюйм”. Дюйм - це голландське слово, що означає ширину великого пальця. За допомогою дюймів вимірюють довжину в Канаді, Америці, Британії та в деяких інших країнах.

Дюйм = 25 мм. Саме такий ріст у Дюймовочки.

  • Накресліть відрізок довжиною 25 мм у своєму зошиті.

Робота в парах (4 хв)

Запишіть рівності. До кожної відповіді є буква. Якщо все буде правильно, то у вас вийде слово.

2 см =

20 мм

Д

2 дм =

200 мм

Е

60 мм =

6 см

Р

1 м =

1000 мм

Е

83 мм =

8 см 3 мм

В

1 км =

1000 м

О

“Зайві” відповіді:

С

А

К

2000 см

6 дм

100 м

  • Яке ключове слово вийшло? (дерево)

Робота над задачею (5 хв).

Саме про дерева у нас наступна задача.

  • Про що задача? (про дуби)

  • Які дуби? (дуб звичайний, дуб скельний, дуб північний)

  • Що відомо про звичайний дуб? (висота 40 м)

  • Що відомо про скельний дуб? (на 12 м нижчий, ніж звичайний)

  • Що відомо про північний дуб? (на 7 м вищий, ніж скельний)

  • Що потрібно знайти? (висоту дуба скельного і північного)

  • Скільки дій потрібно, щоб розв’язати задачу? (2 дії)

  • Що перше ми дізнаємось? (висоту ДС)

  • Чи можемо ми дізнатись висоту ДС? Як? (можемо. Потрібно від висоти ДЗ відняти 12 м)

  • Яка буде перша дія?

(40 м - 12 м = 28 м - дуб скельний)

  • Що наступне можна дізнатись? (висоту ДП)

  • Чи можемо дізнатись висоту ДП? Як? (Можемо. Потрібно до висоти ДС додати 7 м)

  • Яка друга дія?

(28 м + 7 м = 35 м - висота дуба північного)

  • Запишіть відповідь!

  1. Підведення підсумків (2 хв).

Метод “Мікрофон”

  • Яку нову одиницю вимірювання ви вивчили? (міліметр)

  • Скільки мм в 1 см? (10 мм)

  • Скільки мм в 1 дм? (100 мм)

  • Скільки мм в 1 м? (1000 мм)

Вправа “Продовж речення”

  • Мені найбільше сподобалось …

  • Тепер я знаю …

  • Мені не сподобалось ...

  1. Повідомлення домашнього завдання (1 хв).

Ваше домашнє завдання ст. 62 впр. 357.

Обчислити іменовані вирази. Схожі вирази ми обчислювали протягом уроку.

  1. Оцінювання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.