Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
_____________________ 2 клас. Українська мова
Урок № 1
Тема Тема 1. Звуки і букви. Склад. Наголос Вступ. Звуки слова. Поняття про звук як елемент людської мови. Звуковий аналіз слів (впр. 1-6).
Мета: закріплювати знання учнів про звуки; розвивати навички звукового аналізу слів, спостережливість; виховувати інтерес до навчання.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань
Обладнання. Завдання для додаткової та індивідуальної роботи. Підручник. Таблиця «Звуки і букви», обладнання для гри «Хто більше?».
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. СТВОРЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ ЕМОЦІЙНОЇАТМОСФЕРИ. ПЕРЕВІРКА ГОТОВНОСТІ УЧНВІ ДО УРОКУ.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Ознайомлення з підручником «Українська мова»
— Розгляньте підручник і скажіть, як він називається і хто його автор. — Які умовні позначення треба знати, щоб правильно користуватися підручником? — Прочитайте вірш Г. Барадуліна. Яке побажання висловлює автор? — Прочитайте назву першого розділу. («Звуки і букви. Склад. Наголос») — Що ми будемо вивчати у цьому розділі? — Про що дізнаємося? — Куди здійснимо подорож?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ . МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
— Сьогодні ми згадаємо, з чого утворюються слова.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (С. 4-5)
Вправа 1 (с.4) (фронтально, усно)
Читання вірша JI. Костенко вчителем.
— Про яку пору року говориться у вірші? — Що робила осінь? — Про що попросило листя в осені? — Назвіть звуки у слові осінь. — Яка осінь?
Вправа 2 (с.4) (фронтально, письмово)
— Прочитайте і відгадайте загадку. — Виразно вимовте слово-відгадку. — Назвіть усі звуки в цьому слові. — Складіть звукову модель слова книга. — Перевірте правильність виконання завдання за підручником. — Що означають рисочки, кружечки? — А на які дві частини поділене слово?
— Отже, звуки ми чуємо і вимовляємо. З них утворюються слова.
Вправа З (с.5) ( самостійно)
Учні читають вірш Ю. Федьковича. — Розгляньте звукові моделі слів. — Що означає кожен значок? — Знайдіть у вірші слова, які відповідають поданим звуковим моделям. Чітко вимовте кожен звук у цих словах.
— Отже, звук — елемент людської мови, утворений за допомогою органів мовлення.
Вправа 4 (с.5) (коментовано)
Учні складають слова з поданих звуків: школа, урок, учень. — Послідовно назвіть звуки в утворених словах.
Вправа 5 (с.5) Метод «Робота в парах»
Учні читають прислів’я і пояснюють одне одному їх зміст.
• Земля багата — народ багатий.
• Земля — наша мати, усіх годує.
— Вимовте звуки у записаних словах.
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Гра-змагання між рядами «Хто більше?»
Учитель пропонує дітям розглянути малюнки на набірному полотні та відібрати лише ті, назви яких починаються з певного звука:
• серед овочів — з [к];
• серед меблів — з [с];
• серед одягу — з [п].
— Запишіть назви овочів. — Складіть звукові моделі записаних назв. — Придумайте з одним зі слів речення. Заслуховуються відповіді чотирьох-п’яти учнів, краще речення записується.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Закінчіть речення: «Звуки ми... і...»; «З них утворюються...».
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ( с. 5 , вправа 6.)
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»