2 клас Позакласне читання " Усна подорож до країни казок В.О.Сухомлинського".

Опис документу:
Конспект позакласного уроку з літературного читання приурочений до 100 річниці В.О.Сухомлинського. Завдання вчителя продовжити знайомство школярів із життям і творчістю великого педагога та прищеплювати бажання читати його казки та оповідання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2 клас Позакласне читання «Усна подорож у країну казок

В. Сухомлинського»

Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною
пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний
В. О. Сухомлинський

Мета: познайомити учнів з біографією та творами В.О.Сухомлинського;

 формувати загальну та емоційну культуру через казки В.О.Сухомлинського; розвивати естетичну свідомість, спостережливість, допитливість, вміння давати оцінку вчинкам героїв оповідань, потяг до прекрасного;

виховувати в дітей пізнавальний інтерес . доброту, чуйність, любов до рідних та близьких людей, до природи, гордість за українську літературну спадщину.

Обладнання: казки,  малюнки, репродукції картин, музичне оформлення, вірші, демонстрація.

Методи і прийоми роботи: демонстрація презентації, розповідь, виставка книжок, робота з книжкою, ілюстрування оповідання, інсценізація, творча робота, вправа «Мікрофон».

Хід уроку

І Орг. момент

Сьогодні радо вас вітаю
у світі письменника рідного краю.
Для учнів своїх він твори писав,
бути добрими, чуйними він їх навчав.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

1. Розповідь вчителя

Не так давно, в минулому столітті, жив на світі педагог, учений, письменник В.О.Сухомлинський (1918 – 1970).  Він дуже любив дітей. Навчав їх, а ще писав для них багато-багато оповідань, казок: про ласкаве сонечко і м"яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів, щоби діти виросли добрими і чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, рідну домівку, нашу Батьківщину з широкими луками, зеленими садами, безмежними ланами".

                2. Виставка творів письменника.

  Погляньте на нашу виставку книжок В.Сухомлинського. Ці книжки розкажуть вам по життя хлопчиків і дівчаток, про життя рослин і тварин. Книжки навчать вас бачити красу природи, рости добрими та сміливими людьми.

За словами Сухомлинського «людина починається з добра». І всі твори Василя Олександровича проникнуті добром. Вони навчають мистецтву бути людиною - доброю, чесною, щирою, справедливою.

Учень1.Якщо людина добре серце має,

Вона іде у світ добро творить,

В її очах любов і ласка сяє.

Така людина сонечком горить.

Шукаймо в людях доброти

І менше стане гіркоти.

Учень 2. Добро творити на Землі

Людині лиш дано.

І навіть діточки малі

Всі знають це давно.

Краса і море доброти

Оточує нас всіх.

Учень 3. Подібним будь до сонця ти,

Щоб зазвучав твій сміх.

Щоб ти освітлював всім шлях,

Як сонце з висоти.

Хай сяє усмішка в очах.

Будь завжди добрим ти.

ІІІ Основна частина

Країна дитинства – країна казкова

І часто дорослих вона вабить знову,

І часто дорослі літають у мріях,

Вернутись в дитинство живе в них надія.

Із казкою любі не розлучайтесь,

Вам казка чарівна підкаже пораду,

В ній знайдете завжди утіху й відраду,

Давайте ж на хвильку заглянемо в казку.

1.Послухайте казки і зробіть свої висновки.

В. О. Сухомлинський «Як здивувався Мурко». 
— Чому Мурко здивувався? Чи правильний його вчинок? 
Послухайте ще казку «Зайчик і горобина» . 
— Хто в цій казці пожалів зайчика? 
— Чого навчає вас ця казка? (Допомагати в біді). 
Послухайте ще і казку «Їжачок» . . 
— Чи добрим був їжачок? Чому ви так вирішили? 


Висновок 1. От ми повинні запам'ятати, що добра людина потрібна всім


У В.О.Сухомлинського є ще казки і про маму. 

2. Виконання малюнку до казки. (конкурс малюнків)
Читання казки «Яблуко в осінньому саду» 
— Чи любили дівчатка свою маму? 
— З чого це видно? 

Висновок 2  «Поважай та шануй батька й матір». 
3. Інсценізація казки.

Робота над змістом казки «Сьома дочка»
— Яка з семи дочок найбільше любила свою маму? Чому ви так думаєте? 


Висновок 3:  «Усі блага і радощі життя створюються працею. 

4. Добрати прислівя до казок.
Без праці не можна чесно жити». 
«Навчання — твоя перша праця». 
Казка перша «Як ховрашок землю орав і пшеницю сіяв». 
— Чи можна називати ховрашка працьовитим? 
Казка друга «Борщ із скибкою свіжого хліба».
— Чому ледареві був борщ несмачний? Що йому порадила мати? 
Казка третя «Чому мама так хвалить?»

— Що не зрозуміла дівчинка? 
— Чому мама її хвалила? 

5. Казки про птахів-символів України.
(Вірш «Журавлі» за мотивами казки В. О. Сухомлинського «Що найтяжче журавлям»). 

1-а учениця. 
Сумують, тужать журавлі 
В осіннім небі батьківщини, 
Бо їх від рідної землі 
Женуть морози й хуртовини. 
2-а учениця. 
Але чого ж їм сумувать? 
Вони летять до сонця, літа, 
Привітно будуть зустрічать 
їх теплий Ніл, яскраві квіти. 
3-я учениця. 
А може, тяжкая дорога 
Лякає наших журавлів? 
Ні, зовсім інша в них тривога, 
Тому вони такі сумні. 
4-а учениця. 
Найтяжче їм далеко жити 
В чужій, нерідній стороні 
І за берізками тужити, 
Чекаючи весняних днів. 


Казка «Лелеки прилетіли».
- Чому бабуся сказала, що лелека - сонячний птах? 
- Як лелеки прощаються зі своєю батьківщиною? 

Висновок 4. «Люби рідний край і все, що тебе оточує»

Вчитель. Давайте згадаємо казки, які щойно прочитали

Вікторина
1. Як називається казка, у якій колюча тваринка знайшла світло? 
(«їжачок і світлячок») 
2. В якій казці кіт гріє курча? («Як здивувався Мурко») 
3. В якій казці мама хвалить дівчинку за смачний борщ? 
(«Чому мама так хвалить») 
4. Під яким деревом стояв зайчик і просив стиглих ягід? («Заєць і горобина») 
5. В якій казці розповідається про найдобрішу дочку? («Сьома дочка») 
6. В якій казці хлопчик образив маму? («Образливе слово») 
7. В якій казці лелеки прощаються з Україною? («Лелеки прилетіли») 
8 В якій казці сестри принесли яблуко для мами? («Яблуко в осінньому саду») 
Учениця
Сьогодні на уроці нас вчителька навчила 
На прикладах відомих, як гарними нам буть, 
Щоб ми казки ці знали 
І завжди пам'ятали, 
Людьми росли старанними і добрими були. 
Коли ти будеш добрим, 
Про тебе люди скажуть, 
Ніколи не забудуть про ввічливість твою, 
У школі і удома усім давно відомо, 
Що добрих не народжують, а добрим стають. 


Сказав мудрець: 
- Живи, добро звершай! 
Та нагород за це не вимагай 
Лише в добро і вищу правду віра 
Людину відрізня від мавпи і від звіра. 
Хай оживає істина стара: 
Людина починається з добра 
Л. Забашта 
Наш урок був побудований на педагогічній спадщині великого українського педагога В.О. Сухомлинського. Саме в цьому році йому виповнюється 100років з дня народження.

Вчитель. Послухайте вірш Григорія Орла «Шана педагогу-творцю». 
1-й учень. 
Хто він — педагог-творець?
Вересень квіти зібрав 
Скрізь, де вони пломеніли. 
Тихо пройшов і поклав 
їх на високій могилі. 
2-й учень. 
В ній Сухомлинський лежить - 
Вчитель народний по праву. 
Як нам його не любить?! 
Він наша гордість і слава. 
3-й учень. 
Вчитель, герой і поет, 
З серцем палаючим Данко, 
Справжній поет-гуманіст 
Щастя творив до останку. 
4-й учень. 
Світлі ідеї його 
Вічні, як води Дніпрові, 
Наш видатний педагог 
Повен добра і любові. 
5-й учень. 
Дітям життя присвятив, 
Все їм віддав без вагання. 
Він їх безмежно любив, 
Знав їх сердець поривання. 
6-й учень. 
В спадщину нам залишив 
Чисті джерела науки. 
Нас з тих джерел напоїв 
Духом надмірно високим. 
7-й учень. 
Він залишив назавжди 
Слід після себе у світі, 
Слід той не зможуть змести 
Сиві і славні століття. 
8-й учень. 
Шану творцю віддає 
Юних творців покоління, 
Як в Сухомлинського, є 
В нього талант і горіння. 
9-й учень. 
В школах дитинство дзвенить 
Щастям яскравим, як спалах, 
Вересень тихо бринить 
Росами срібними в травах. 


Вчитель. Ось і закінчилася наша усна подорож у країну казки, яку створив

В.О. Сухомлинський. 
Вам моє побажання: читайте, слухайте його казки та пам'ятайте про великого педагога. 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!