• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Мистецтво
  • 2 клас. Образотворче мистецтво Урок № 3 Тема . Засоби виразності графіки: лінія, штрих, крапка, пляма. Виконання композиції «Хто у що вдягнений?»

2 клас. Образотворче мистецтво Урок № 3 Тема . Засоби виразності графіки: лінія, штрих, крапка, пляма. Виконання композиції «Хто у що вдягнений?»

Опис документу:
Мета: надавати учням початкові відомості про засоби виразності графіки ; елементарні графічні способи передавання характеру поверхні, форми та декору зображуваних предметів; продовжувати ознайомлювати з матеріалами та інструментами художників-графіків; розвивати навички та вміння учнів працювати графічними матеріалами ; виховувати в учнів уважність, акуратність, точність у передаванні своєї думки графічними засобами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

_____________________ 2 клас. Образотворче мистецтво

Урок № 3

Тема . Засоби виразності графіки: лінія, штрих, крапка, пляма. Виконання композиції «Хто у що вдягнений?» (туш, паличка або кулькова ручка, фломастер).

Мета: надавати учням початкові відомості про засоби виразності графіки (лінію, штрих, крапку, пляму); елементарні графічні способи передавання характеру поверхні, форми та декору зображуваних предметів; продовжувати ознайомлювати з матеріалами та інструментами художників-графіків; розвивати навички та вміння учнів працювати графічними матеріалами (олівцями, тушшю, фломастерами); виховувати в учнів уважність, акуратність, точність у передаванні своєї думки графічними засобами.

Тип уроку: урок формування знань, умінь та навичок

Обладнання : візуальний ряд: матеріали для демонстрування послідовності та техніки виконання роботи; репродукції графічних робіт;

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

  1. Бесіда

Які види мистецтва ви знаєте? Якими матеріалами користуються різні види мистецтва? За допомогою чого створюють зображення художники-графіки? Чим, як ви вважаєте, відрізняється живопис від графіки? Згадайте твори графіки, з якими ми познайомилися на попередньому уроці.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Розповідь учителя

Ви вже знаєте, що види образотворчого мистецтва — діти одного батька, назва якого — малюнок. Не кожен художник уміє створювати скульптури, і не кожен скульптор може написати картину. Але ані той, ані інший не досягнуть успіху, не володіючи мистецтвом малювання. Часто єдиний засіб зображення в графіці — чорна фарба — лі нія і пляма на білому папері. Усього лише чорне й біле. Як же вдається малюнку (або гравюрі) переконати нас у тому, що в білому і чорному прихований увесь багатокольоровий світ? Чому такий малюнок є для нас віддзеркаленням самої дійсності? Відповідь на це лише одна: людина пристосовується до засобів і умов. Раніше, ніж вона винайшла фарби для відтворення багатоколірної картини світу, до її рук потрапили вугілля, м’який камінь або твердий осколок для видряпування малюнка. Людина винайшла спосіб зображувати предмети, задовольняючись лише їх контуром або силуетом. Спосіб виявився настільки простим, що від нього не відмовилися і згодом, коли засобів для зображування стало більше. Ми вже знаємо, що у графічному малюнку художник може обмежитися тільки лінійними контурами, може заповнити їх усередині й одержати силует, може за допомогою ліній створити ілюзію об’єму, а може доповнити малюнок кольором. Отже, графіка — це будь-який малюнок: етюд, ескіз, замальовка для майбутньої картини, гравюри та візерунки, малюнки літер і багато чого іншого. Особлива умовність графічного зображення, його лаконізм зовсім не є його недоліками. Саме ці особливості дозволяють графіці передавати навіть те, що не може сприйняти око, що недоступно живопису. Мова графіки зрозуміла усім людям. Дійсно, графіка може показати спалах блискавки і сяйво зорь у небі, диво казки і мрію людини. У цьому сенсі графіка близька літературі, що також розповідає про все, про що забажає. Розповідає, але не показує. А графіка може показати. Основа графіки, її головний засіб виразності — це малюнок. У більшості зображувальних видів мистецтва він — лише початок, підхід до зображення, у графіці ж він усе — і початок,

і кінець. Графічний малюнок — тонка річ. Малюнок створюють розумом та почуттями, його лише реалізують, утілюють руками. Чим менше в малюнку ліній, штрихів, плям, тим відповідальніший кожен дотик олівця або пензля до паперу. Ми з вами вже знаємо, що графіка — ми стецтво, основу якого складають лінія, контраст чорного та білого. Щоправда, окрім контурної лінії у графіці використовують ще різноманітні штрихи та плями, що також контрастують із білою (рідше кольоровою або чорною) поверхнею паперу,— основним матеріалом графіки.

V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Бесіда.

Природа теж любить «пра цювати» з лініями і плямами. Поверхні всіх предметів мають свою фактуру. Вони можуть бути колючими і пухнастими, гладкими і шорсткими. Розгляньте уважно малюнки на шкірах тварин. Як ви вважаете, навіщо таке забарвлення хижакам? Навіщо потрібні плями та смуги козулям і зебрам? 2. Навчальна вправа. За допомогою ліній і плям відтворіть малюнки на шкірах тварин, які дійсно існують. Творче завдання. Вигадайте свій власний малюнок для шкіри казкової тварини. Намагайтеся, щоб характер ліній і плям відповідав образу цієї тварини.

3.Індивідуальна робота за творчим завданням Учні виконують роботу під керівництвом учителя.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Обговорення учнівських робіт Відбувається обговорення учнівських робіт. Із виконаних учнями малюнків створюють панно «Шкіра казкового звіра».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Схожі матеріали