Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
______________________ 2 клас. Математика
Урок №2
Тема. Додавання і віднімання числа частинами. Визначення кількості десятків і одиниць у числах. Порівняння чисел. Розв’язування задач (№№ 12-21).
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 100, уміння розв’язувати задачі і креслити відрізки; формувати вміння додавати і віднімати числа частинами; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати взаєморозуміння під час організації спільної діяльності.
Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок
Обладнання підручники, завдання для додаткової та індивідуальної роботи, таблиця класів і розрядів, лінійки, олівці.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.СТВОРЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ ЕМОЦІЙНОЇ АТМОСФЕРИ. ПЕРЕВІРКА ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДО УРОКУ.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 4, завдання 10; 11) Метод «Ланцюжковий контроль»
Завдання 10 — Прочитайте приклади, у яких відповіді — круглі числа; менші від 40, більші від 40. Завдання 11 — Складіть подібну задачу.
2. Математична розминка Запис чисел на дошці фронтально усно/ письмово
1) Усна лічба — Полічіть від 20 до 40; від 53 до 69; від 78 до 100.
2) Прочитайте числа: 27; 66; 30; 17; 93; 51; 78; 84. 3) Продовжте лічбу: 100; 90; 80; ... 4) Збільшіть на 1: 11; 89; 43; 20; 52; 68; 99. 5) Зменшіть на 1: 21; 66; 10; 78; 30; 100; 17.
4. Математичний диктант
Сума чисел 20 і 8.
Сума чисел 15 і 4.
Різниця чисел 13 і 3.
Запишіть число, яке йде за числом 45.
Скільки дістанемо, якщо до 12 додати 7?
Різниця чисел 75 і 5.
На скільки 49 більше 6?
На скільки 1 менше 90?
Самоперевірка : 28; 19; 10; 46; 19; 70; 43; 89.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
— Сьогодні ми повторимо ваші знання про те, що числа можна додавати і віднімати частинами.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота за підручником (с. 4–6)
Завдання 12. Усне виконання завдання
— Скільки десятків і одиниць у числах?
Завдання 13 (Учні пояснюють прийоми обчислень і роблять висновок).
Висновок. Числа можна додавати і віднімати частинами.
Завдання 14. Колективне опрацювання матеріалу
— Поясніть обчислення кожного виразу.
Завдання 15 Учні «ланцюжком» розв’язують приклади.
Завдання 16 Учні складають задачу усно.
Завдання 17. Письмове виконання завдання з коментуванням
— Яка довжина відрізка в сантиметрах? — Запишіть її в дециметрах і сантиметрах. Накресліть такий відрізок у зошиті.
Завдання 18 Учні називають у кожній парі чисел більше число.
Завдання 19. Фронтальне вивчення змісту задачі
(Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Грали — 10 х.
Вийшли — 2 х.
Продовжили гру — ? Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв’язування логічної задачі
Іванко живе в 12-поверховому будинку на 9 поверсі, якщо рахувати згори. На якому поверсі живе Іванко? (Розв’язання: Можна намалювати будинок, а можна розв’язати задачу і без малюнка, дізнавшись, скільки поверхів будинку знаходиться нижче за Іванка (12 – 9 = 3). Відповідь: на 4 поверсі.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Як можна додавати числа? — Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 6, завдання 20; 21
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»