“14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці та День захисника України ”

Опис документу:
Виховна година присвячена Дню козацтва. Мета: залучати дітей до проведення народних свят, ігор, використання народної творчості; закріплювати уявлення про дружні стосунки, виховувати взаємоповагу між дітьми; виховувати любов до рідного краю, свого народу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Виховна година “14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці та День захисника України

Мета:  залучати дітей до проведення народних свят, ігор, використання народної творчості; закріплювати уявлення про дружні стосунки, виховувати взаємоповагу між дітьми; виховувати любов до рідного краю, свого народу.

Обладнання: малюнки з козацькою тематикою, повітряні кульки, картки із завданням, яблука, 2 мотузки, презентація, музичний супровід.

Учасники: учні 4 класу

Хід

Вчитель: Діти, а ви знаєте яке свято ми святкуємо цього тижня?(Вся розповідь вчителя супроводжується показами слайдів з презентації)

14 жовтня, православні християни усього світу святкують величне свято – Покров Пресвятої Богородиці. Народилося це свято ще дуже-дуже давно в Греції. На столицю цієї країни – місто Константинополь напали вороги, жорстокі воїни. Відчувши небезпеку, жителі міста заховалися від нападників у церкві і щиро благали Божу Матір про допомогу. Тоді у високості з’явилася Пречиста Діва. Вона тримала у руках свій Покров, яким вкрила християн. Ворогам не вдалося протистояти силі Божій і вони залишили місто, так і не захопивши його. Новина про чудо, яке сталося тоді, обійшла увесь світ. Кожен хто чув її, дивувалися Величі Господній. Давайте, зараз усі разом попросимо у Пресвятої Богородиці для нас і нашого народу захисту від хвороб, бід, від голоду і війни.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці було найбільшим святом для наших предків – козаків.Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і так щиро й урочисто відзначали це свято, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву  - Козацька Покрова. З 2014 року свято Покрови в Україні відзначається ще й як День захисника України. В результаті реакції на збройну агресію Росії, президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року відзначив: «Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово -історичним календарем сусідньої країни . Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!»

Послухайте цікаві факти з життя козаків. ( учні можуть підготувати заздалегідь)

- Спочатку козаки жили невеликими гуртами по степах. Пізніше почали об'єднуватись у великі військові загони. Обирали собі отаманів і жили на великих островах серед ріки Дніпро. Острови були відгороджені (відсічені), і до них не було приступу. Тому й називали те місце – Січ.

- Перлинами української архітектури можуть вважатися Покровський собор Харкова, церква Покрови на Подолі, збудована, храм Покрови в селі Рубанівське. Усі храми зводилися на кошти козаків.

- Козаки просиналися зі сходом сонця, вмивалися джерельною чи річковою водою, приводили себе в порядок, молилися Богові, а після молитви сідали за дерев’яні столи.

- Козаки відзначалися міцним здоров'ям і рідко хворіли. Більшу частину свого життя перебували на природі, часто спали просто неба. Протягом календарного року купалися у водоймах, загартовуючи організм.

- Дозвілля козаків заповнювалося різноманітними фізичними вправами: змаганням із плавання, бігу, веслування, боротьби, боями навкулачки тощо. Традиційними були змагання на конях: «Козак без коня – не козак».

- У великій шані в козаків було побратимство.На знак побратимства козаки мінялися натільними хрестами, а все інше було спільне. Також дарували один одному коней, зброю. У боях змагалися поруч і рятували один одного або захищали своїм тілом. Побратимство надавало великої сили. Воно було однією з таємних причин непереможності козаків.

Учень: У всьому світі кожен зна:

Є Батьківщина лиш одна,

Це наша славна Україна.

Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків,

Не забувай, що ти — дитина

Землі, що зветься Україна!

Про Україну, рідний край

Ти завжди пам'ятай.

Вчитель

З давніх-давен в Україні козаки славились силою, спритністю, мали гостре око, розумні голови. Ось ми зараз і побачимо, а чи могли б сучасні юнаки претендувати на високе звання – козаки. Хлопці діляться на два курені, обирають собі отамана.

І конкурс Вікторина.

1. Як називається зачіска козака? (оселедець)

2. Як називалось місце, де жили козаки? (курінь)

3. Яка їжа була в козаків найулюбленішою? (каша)

4. Як називався козацький ватажок? (отаман, кошовий)

5. Назвіть найвідомішого гетьмана України. (Богдан Хмельницький)

6. Як називався козацький човен? (чайка)

7. Що означає слово козак ?(Вільна людина)

ІІ Конкурс «Хто кого пересилить»

Щоб у бою перемагати, шаблею добре рубати ворогів, треба мати неабияку силу. І перш за все дужі і широкі плечі та міцні руки. Учасники змагань, не відриваючи ліктя від столу, намагаються нахилити і притиснути руку суперника до його поверхні.

ІІІ Конкурс “Хто швидше з’їсть яблуко”

Наступний конкурс такий: член команди має якнайшвидше з’їсти яблуко, підвішене на нитці. Перемагає найшвидший.

Ведуча. Підтримувати та привітати вас хотять дівчата. Вони хочуть подарувати вам музичний дарунок, щоб підняти настрій під час змагань.

Пісня-танець «Осінь плакала» (за мотивом пісні «Плакала», гурту «Казка» )

ІV Конкурс «Козак»

Потрібно з кожної літери слова козак скласти якості справжнього воїна, чоловіка. ( К – кмітлимий, кримезний, О – охайний, озброєний, З – захісник, здоровий, А- артистичний, акуратний, активний, К – культурний, красивий)

V Конкурс « Танцювальний конкурс «Гопак»

Усі члени куреня виконують козацький танець «Гопак». Перемагає найвитриваліший, який дотанцює гопака до закінчення мелодії.

VІ Конкурс « Козацький куліш»

Наші славні козаки змагаються залюбки.

Всі здолають перешкоди, пройдуть крізь вогонь і воду.

Можуть гарно відпочити і обід собі зварити.

Всім добре відомо, що однією з найпопулярніших страв на Січі був куліш. А

чи знають рецепт козацького кулешу сучасні кашовари, ми зможемо зараз

побачити. Шановні кашовари до справи׃

Із переліку продуктів вибрати ті, які необхідні для приготування кулешу .

(Молоко, вода, гречка, рис, пшоно, буряк, морква, картопля, сіль, цукор,

хрін, перець, гвоздика, тмін, запашне коріння, кориця, зелень, масло, сало,

риба, цибуля, часник).

(Нагадаємо рецепт Куліша: Змите пшоно засипати у казан, додати 2-3

кришені картоплини. Варити, щоб розварилися майже повністю. Потім

додають сіль, перець, запашне коріння, зелень. Готову страву заправляють

салом з цибулею і часником) (Грає музика)

Вчитель: Це був останній конкурс нашого сьогоднішнього змагання. Перш ніж оголосити результати, давайте заспіваємо козацьку пісню.( Хлопці стають півколом біля дошки та виконують пісню «Ми маленькі козачата»)

Гра закінчилася щасливо.

Виходять переможці на місток.

Вітайте їх! Ось наша сила!

Набігались ми, награлись,

Накричались досхочу.

Я солодкі нагороди,

Найгаласливішим вручу.

(Дівчата вручаються солодкі нагороди).

Вам побажаю ми щастя і долі,

Здоров’я  міцного і друзів доволі.

Хай же буде добрим світ

Без війни, без свар, без бід.

Хай пісні лунають всюди,

Хай здорові будуть люди!

Шановні наші хлопці. Сьогодні ви нас переконали в тому, що ви – великі молодці, ми впевнені, що і надалі ви будете добре навчатися, розвивати спритність, будете гарними громадянами нашої держави, а в майбутньому – достойними захисниками, але для цього ще багато треба прикласти зусиль і з’їсти смачної каші.

Користуючись нагодою вітаємо всіх теперішніх і майбутніх захисників Вітчизни!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00