Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості використання арттерапевтичних технік у роботі з дошкільниками
»

10 ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ ВІД ЯНУША КОРЧАКА

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

23.03.2021

346

8

0

Опис документу:
Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання. Плутарх Поради для батьків на групі родовжненого дня у пересувках, у консультаціях, це один із напрямів роботи вихователя ГПД
Перегляд
матеріалу
Отримати код

10 ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКІВ
ВІД ЯНУША КОРЧАКА

Якими діти народжуються – ні від кого
не залежить, але в наших силах зробити їх
хорошими через правильне виховання.
Плутарх

(22 липня 1878, Варшава – серпень 1942, Треблінка) польський педагог, письменник.

1. Не очікуй, щоб твоя дитина буде такою, як Ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плату за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може тобі віддячити? Вона дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.

3. Не зганяй на дитині свої образи, щоби на схилі літ не їсти гіркий хліб. Адже що посієш – те й зійде.

4. Не стався до її проблеми зверхньо. Життя дано кожному по силі, і, будь певен, дитині воно тяжке не менше, ніж тобі, а може, і більше, оскільки в неї немає досвіду.

5. Не принижуй!

6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – це її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.

7. Нe муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Муч, якщо можеш, але не робиш. Пам’ятай – для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.

8. Дитина – це не тиран, який захоплює все твоє життя, не лише плід плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток у і ній творчого вогню. Це розкута любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, дана на зберігання.

9. Вмій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, аби робили твоїй.

10. Люби свою дитину будь-якою – не талановитою, нещасливою, дорослою. Спілкуючись із нею, радій, тому що дитина це свято, яке поки з тобою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.