Знайомство з творами В. Сухомлинського
Конструктор уроків
1
0
18
0
2
1
Знайомство з творами В. Сухомлинського
1
Художньо - продуктивна діяльність
Тема: Читання та обговорення казки «Зайчик і Місяць»
Мета: познайомити дітей зі змістом казки; вчити уважно слухати та відповідати на запитання за змістом; пояснити значення слів (узлісся, стіг), активізувати словник дітей словами (місяць, зайчик, холодно, шубка, ніч). Розвивати зв'язне мовлення, уяву, дрібну моторику та емоційний інтелект (вміння співчувати герою). Виховувати любов до тварин та інтерес до художнього слова.
Обладнання: м'яка іграшка Зайчик, макет або малюнок Місяця, штучне засніжене дерево (ялинка), аудіозапис «звуки зимового лісу», казка В.Сухомлинського «Зайчик і Місяць» або відеоказка, ноутбук.
Хід заняття:
(Вихователь звертає увагу дітей на кошик, що стоїть під ялинкою. З нього виглядають довгі вушка.)
Малята, подивіться, хто це заховався у нас під ялинкою? Відгадайте загадку:
Куций хвостик, довгі вушка,
Шерсть м’якенька, як подушка.
Скаче вгору, наче м’ячик.
Хто це, діти? Сірий…(зайчик).
Вихователь: Правильно! Але подивіться, наш Зайчик чомусь сумний і тремтить. Як ви думаєте чому? (Діти: йому холодно, він злякався).
Привітаймося з зайчиком, заспокоїмо та зігріємо його.
Вихователь: Зайчик прийшов до нас не просто так. Він хоче розповісти історію, що трапилася з ним у зимовому лісі. Сідайте зручненько та слухайте уважно.
(Читання казки вихователем або перегляд відеоказки). video5371033023724694926.mp4
Бесіда за змістом:
Коли Зайчикові стало холодно? (взимку)
Куди вибіг Зайчик? (на узлісся)
Якою була зимова ніч? (холодною, морозною, вітряною)
Що Зайчик попросив у місяця? (Щоб він зігрів його)
Що порадив Місяць?(іти полем до стогу сіна)
Як Зайчик подякував Місяцеві! (Спасибі, любий Місяцю)
Чи можна Місяця назвати другом Зайчика? Чому?
Фізкультхвилинка «Зайчик сірий умивається»
(Діти повторюють рухи за вихователем)
Зайчик сірий умивається, (імітують вмивання)
У гості він збирається.
Вимив носик, вимив хвостик, (торкаються носа, показують «хвостик»)
Вимив вуха, витер сухо! (погладжують вушка)
І на лапках скік-скік-скік, (стрибають на місці)
У зимовий ліс побіг!
Мовленнєва вправа «Скажи який?»
Вихователь: Скажемо нашому гостю багато гарних слів.
Зайчик який? (Маленький, пухнастий, біленький, вухатий, швидкий).
А Місяць який? (Золотий, круглий, яскравий, далекий).
Вихователь: Малята, ви дуже допомогли Зайчику! Тепер він знає, що ми його друзі. Він більше не сумує і хоче з вами помалювати.
(Вихователь роздає дітям маленькі розмальовки із зображенням зайчика та місяця).
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0