Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Розвиток зв’язного мовлення першокласників у букварний період навчання грамоти
»
Взяти участь Всі події

Йонний, ковалентний, металічний, водневий хімічні зв’язки.

Хімія

Для кого: 11 Клас

28 проходжень

2 запитань

25.09.2022

62

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

  1. Хімічний зв’язок — це взаємодія атомів, що зумовлює стійкість багатоатомних частинок (молекул, йонів, кристалів).

  2. Йонний зв’язок  Хімічний зв’язок, що реалізується за рахунок притягання протилежно заряджених йонів, називають йонним.  Йонний зв’язок:  • виникає між протилежно зарядженими йонами;  • існує між одно- та багатоатомними йонами в солях, гідроксидах та деяких оксидах металічних елементів.  Йонний зв’язок існує в речовинах, утворених металічними та неметалічними елементами.

  3. Хімічний зв’язок, що виникає в результаті утворення спільних електронних пар, називають ковалентним.  Існує два способи утворення ковалентного зв’язку: рекомбінаційний (обмінний) та донорноакцепторний.  Рекомбінаційний, або обмінний, механізм утворення ковалентного зв’язку полягає в тому, що для утворення спільної електронної пари кожний з атомів надає у спільне користування по одному електрону.

  4. У багатьох речовинах існує особливий тип хімічного зв’язку — водневий. Водневий зв’язок є міжмолекулярним, тобто утворюється між молекулами (або між частинами однієї молекули).  Водневий зв’язок утворюється за наявності неподілених електронних пар на одному з атомів та за наявності дуже полярного зв’язку з одним із атомів Гідрогену.  Водневий зв’язок — це взаємодія атома Гідрогену однієї молекули (або її частини), сполученого з дуже електронегативним атомом, із неподіленою електронною парою дуже електронегативного атома іншої молекули (або її частини).

  5. Хімічний зв’язок, що реалізується через електростатичне притягання позитивних йонів у ґратках вільними електронами, називають металічним.  В утворенні металічного зв’язку беруть участь електрони зовнішнього енергетичного рівня.  Атоми металічних елементів їх утрачають, унаслідок чого ці електрони стають «вільними». Ці електрони вже не належать певному атому, вони делокалізовані, тобто розподілені між усіма позитивними йонами металічних елементів.

  6. Хімічний зв'язок і будова речовини - Підручник з Хімії. 9 клас. Григорович  - Нова програма

  7. Переглянути відео https://www.youtube.com/watch?v=gckFYFJA8Uc

Завдання №2 Тестування

Виконати тест

Хімічний зв'язок
23 вересня
Хімія
11 Клас
6 запитань
99 проходжень
206

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

6 1

Зрозумілий

5 2

Потрібні роз'яснення

6 1