Вітаю! Працюємо далі... Розпочинаємо ІІ півріччя. Бажаю вам мирного неба, бажання вчитися!!!
Починаємо вивчати нову тему :"Людина та її здоров'я"
Сьогодні поговоримо про людину, її відмінність від інших живих організмів.
https://www.youtube.com/watch?v=zohv40ovtdQ (дивимося матеріал до 2.20хв)
Людина – найскладніше творіння живої природи. З багатьох поглядів вона абсолютно унікальна. Вона ходить на двох ногах. Її пальці здатні виконувати найтонші точні рухи, у неї дуже складний мозок. Завдяки цьому вона займає особливе місце у природі.
Людина – суспільна істота , що має свідомість, володіє мовою, виробляє і використовує знаряддя праці (записати в зошит)
- У світі існують різні точки зору. Одні стверджують, що людина походить від людиноподібних мавп. Інші кажуть, що людину створив Бог.
Побудуємо асоціативний кущ "Людина"
ЧАСТИНА ПРИРОДИ | ЖИВИЙ ОРГАНІЗМ | СУСПІЛЬНА ІСТОТА |
| ЛЮДИНА | |
ЛІТЕРАТУРНИЙ ГЕРОЙ | ОСОБА, ЩО ПРАЦЮЄ | ГРОМАДЯНИН КРАЇНИ |
(записати в зошит)
Знайомство з органами тіла людини.
- Відгадайте загадки
Все життя один одного обганяють, А випередити не можуть. (Ноги)
У двох матерів по п’ять синів, І всім одне ім’я. (Пальці)
Гладеньке поле, Біла полянка,
Ні травинки, ні білини, Так посередині – яма. (Живіт)
Два брата в розлуці Сумують один за одним,
А зійдуться разом – Сердяться і хмуряться. (Брови)
Є завжди у людей Є завжди у кораблів. (Ніс)
Крута скеля У косогоря вросла,
Над кручею ліс Зріс до небес. (Лоб)
На ніч два віконця Самі закриваються,
А зі сходом сонця Самі відкриваються. (Очі)
Розпустилася квітка, Пелюстка на пелюстці,
Без стебла і без кореня Росте на схилі. (Вухо)
Вранці на чотирьох, Вдень на двох,
А ввечері на трьох. (Дитина, Дорослий, Старий)
Розрізняють зовнішню і внутрішню будову людини.
Роздивіться зображення будови тіла людини.
Розкажіть, з яких частин складається ваше тіло.
(намалювати в зошит)
Підручник, с. 3-4, читати, усно дати відповіді на запитання.