Я досліджую світ 1 клас
Тема. Якою буває вода?
Мета. Дати дітям уявлення про властивості води (прозора, без запаху, кольору, є розчинником для деяких речовин). Учити використовувати воду за призначенням. Розвивати вміння експериментувати. Виховувати бережне ставлення до води.
Обладнання та матеріали: одноразові пластикові стаканчики з водою, цукор, сіль, грунт чи пісок, фарба гуаш, пензлик, шматочки льоду, одноразові тарілки.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Ранкова зустріч
Привітання у колі.
Наше коло, мов сім’я.
Друзі ми: і ти, і я.
Посміхнись сусіду злів,
Посміхнись сусіду справа.
Ми – одна сім’я.
Обмін інформацією.
Діти, уявіть себе краплинкою води. Я починаю перша, а ви продовжуєте далі. «Я краплинка, я напуваю деревце». (Далі продовжують діти).
Щоденні новини.
Діти визначають число, день тижня, місяць, погоду та сідають на місця.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Давайте пригадаємо, над якою темою працюємо впродовж цього тижня. (Вода)
Чи важлива ця тема? (Відповіді дітей).
VI. Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, у мене є непрозора склянка. А що ж у ній? Послухайте підказку. (Звучить аудіо запис звуку води). Ви здогадалися, що сьогодні мова йтиме про воду. І сьогодні ми практично дізнаємося, якою буває вода. Ми будемо досліджувати цю рідину.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда
- Вода є у повсякденному житті кожного з нас. Це невід’ємна частина кожної людини. (Вчитель демонструє камінець і склянку з водою.) Ось вода і камінець. Що можна сказати про камінець? Який він? (твердий, овальний, невеликий). А чи можна сказати, що вода має форму? Чи можна покласти її на стіл так, як і камінець. (Можна перелити воду з одного стаканчика у другий).
- Подумайте, чи може вода бути твердою? (Так, це лід.)
Учитель демонструє шматочки льоду викладені на тарілочку та нагрітий чайник, який парує.
Діти, вода може бути різною: рідкою, твердою, газоподібною.
Учні розглядають схему «Стани води». Вчитель пропонує залишити тарілочки з льодом до кінця уроку, а потім подивитися, що відбулося.
Руханка
Хочете поекспериментувати з водою? Тоді пропоную розпочати.
VI. Дослідницька діяльність.
Дослід №1.
Візьміть стаканчик №1, ложечку та додайте цукор. Розколотіть його до зникнення кристалів. Чи змінився колір води? (Відповіді дітей).
Дослід №2.
Візьміть стаканчик №2, ложечку та додайте сіль. Розчиніть її. Що помітили? (Відповіді дітей).
Дослід №3.
Візьміть стаканчик №3, На пензлик наберіть фарбу та обережно розчиніть її у воді. Що бачимо? (Відповіді дітей).
Дослід №4.
У стаканчик №4 додайте дрібку грунту та розколотіть його. Що помічаємо? (Відповіді дітей).
Отже, давайте узагальнимо:
Вода може розчиняти деякі речовини.
Може ставати каламутною, брудною.
Може набувати смаку тих речовин, які в ній розчинилися.
Настав час подивитися, що ж відбулося з нашими шматочками льоду. (Вчитель демонструє тарілочки з льодом дітям). Лід трішки розтанув, бо у класі тепло.
VII. Рефлексія.
Що нового дізналися на уроці?
Що найбільше сподобалося?
Яким для вас був цей урок?
Покажіть за допомогою лайку свій настрій.
Бажаю вам бути мудрими, творчими та експериментувати.











