Тема: Я буду успішною людиною
Мета: розширити уявлення учнів про умови успіху; про значення знань, освіти, працьовитості в житті людини, у досягненні успіхів; навчити учнів аналізувати, узагальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати спостережливість, працьовитість, цікавість; формувати соціальні та комунікативні компетенції, виховувати бажання вчитися.
Обладнання: кросворд, плакат «Сходинки до успіху», картки із рисами характеру для складання портрета успішної людини, картка «Віднайди відповідність», картки для індивідуального тесту.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1.Вітання
Все у нас уже на місці,
Залишилось тільки сісти!
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Голову вище підніміть,
Плечі свої розведіть.
Всі на мене подивіться,
І приємно посміхніться
2. Ранкова зустріч (на календарику сьогодення виставити дату, назву тижня, назву місяця, погоду)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого
1. Гра «З’єднайте професію з малюнком» в групі.
Любі діти, ми з вами на минулому уроці вивчили різноманітність професій, а сьогодні поговоримо про успішність людини. Зараз ми з вами розділимося на три групи і пограємо, візьмемо три професії: вчитель, лікар і водій. (Вчитель підходить до дітей по колу, бере їх за руку і каже дитині професію, по черзі: вчитель, лікар, водій). А тепер, діти, об’єднайтеся у групи.
- З’єднайте професію з малюнком, оберіть одну професію та розкажіть про неї.
Вчитель
Лікар
Будівельник
Пілот
Художник
Пожежник
2. Гра «Ми з тобою…»
Вправа «Крісло автора»
Дитина розповідає про цікаву професію когось з родичів.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Розгадування кросворда
-Уважно слухайте різні ситуації з життя дітей, і дайте відповіді на запитання одним словом – про яку рису характеру йдеться. На екрані ви бачите риси ви обираєте, що підходить під опис.
1
1.Володя самостійно приймає рішення та виконує їх. Яка риса характеру притаманна хлопчикові?(Рішучість)
2.Ненароком Андрійко розбив улюблену мамину чашку. Хлопець дуже злякався. «А може краще не признатися мамі?». Увечері,коли мама повернулася з роботи, син побіг до матусі і промови «Пробач мені,матусю, я ненароком розбив твою улюблену чашку». Вона навіть не розсердилася, а погладила хлопчика по голівці і сказала «Спасибі,мій хлопчику». – «За що?» - не зрозумів син. – «За правду». (Чесність)
3.Дідусь Максим копає грядку. Він дуже старенький, йому піт заливає очі. Це побачив онук. Він швидко побіг до дідуся, забрав лопату і докопав грядку. (Працьовитість)
4. Мама попросила Олю підмести кімнату, але вона вирішила, що краще перегляне мультфільм по телевізору, а кімнату підмете бабуся. (Лінь)
5.Віка, коли приходить зі школи, миє руки, перодягається, складає речі і обов’язково витирає взуття. (Охайність)
-Яке ключове слово? (Успіх)
2.Повідомлення теми уроку.
-Усі люди чогось прагнуть. Хтось мріє стати лікарем, хтось художником, хтось вчителем. Мрія надихає людину, дає сили у досягненні мети. Сьогодні ми спробуємо зрозуміти, чому одні люди успішні, а інші – ні, як досягти успіху, якими мають бути ваші перші сходинки до того, щоб стати успішними в майбутньому.
3.Робота з підручником. Опрацювання вірша. (с.33 завд.2)
-Про кого йдеться у вірші?
-Ким мріють стати діти?
-Що вони мають робити для здійснення своїх мрій?
-Що ви для себе зрозуміли із цього вірша? («Добре вчитися»)
- Знання – це одна з умов для досягнення успіхів. Знання , які щедро дає нам школа, самі до вас не прийдуть. Їх потрібно здобувати наполегливою працею, пошуками, творчістю, долаючи іноді значні труднощі. І якщо ви не докладете зусиль, то нічого не матиме.
4.Складання «Дерева успіху»
- Зараз ми з вами доберемо риси успіху.
- У вас на екрані записані риси характеру. Кожен член групи обирає одну рису, і пояснює, як допоможе ця риса на шляху до успіху.
5.Вправа «Мозковий штурм»
-Що робити, якщо цих рис характеру у вас нема?
6.Вправа «Віднайди відповідність»
- Діти розглядають світлини відомих успішних людей України (П.с.34 завд.4) і виконують у парі завдання на картці, де повинні встановити відповідність.
Зразок картки
Ліна Костенко співачка,переможниця пісенного конкурсу «Євробачення»
Джамала боксер,чемпіон України,Європи та світу
Олександр Усик відома письменниця
Леонід Каденюк перший український космонавт
-Випадкових перемог не буває. Успіх приходить до тих, хто багато працює, рухається вперед. Народна мудрість говорить «Хочеш бути щасливим – не будь лінивим». Бо все у світі здобувається людською працею – зводяться будинки, будуються мости, вирощується хліб і до хліба.
7. Фізхвилинка (презентація)
8. Робота в зошиті (с.21,завд.2)
ІV. Закріплення та осмислення нового матеріалу
1.Тест «Про мене» (цеглинки ЛЕГО)
«Завжди» - зелена
«Інколи» - жовта
«Ніколи» - червона
-Ходжу до школи з бажанням вчитися
-Читаю не тільки те, що задають у школі.
-Займаюсь спортом
-Роблю фізичну зарядку
-У вільний час займаюся корисними справами
-Доводжу до кінця розпочату справу
-Дружньо спілкуюся з однолітками
-Старанно виконую доручення дорослих
-Прислухаюся до порад батьків та вчителів
Якщо більшість разів ви піднімали зелену цеглинку , то ви на правильному шляху, щоб стати успішною людиною, жовту – у вас є якості, які заважають на шляху до успіху, червону – треба змінюватися.
2.Робота в зошиті (с.22)
V. Підсумок уроку
1. Мікрофон
- Що запам’яталось з уроку?
- Які умови необхідні, щоб досягти успіхів?
- Яких людей називають успішними?
- Що потрібно робити, щоб досягти успіху?
2. Рефлексія