Тема : Вимова і запис числівників, які використовують для запису дати
в зошиті.
Мета: -ознайомити учнів з новою частиною мови – числівником;
- дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні;
-вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні;
-виховувати бажання краще знати рідну мову, вміння 194005.ppt194005.ppt
співпрацювати в групі.
Обладнання: презентація, підручник.
Хід уроку:
1.Організаційний момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну прекрасну, в країну чудову
Що нас так чекає й збагачує мову.
2. Основна частина
Гра - розминка «Мікрофон».
- Які частини мови ми вже вивчили?
_ Що називається іменником?
- Як змінюються іменники?
- Прикметники – це . . .
- Дієслово …
- Службові частини мови . . .
ГРА « ПРИДГАДАЙ І ДОВЕДИ» (Слайд 5).
Проблемна ситуація (Слайд 6)
- До якої частини мови належать слова два і сьомий? Поставте до них запитання.
- В українській мові є багато слів, що називають числа – це…
А допоможуть вам вірно загадки .
- 2 3 4 6 – що я назвала? (Числа)
- Відгадайте загадку:
Гребінь, крила, гарний хвіст.
Хто співає, як артист? ( Півник)
- РОБОТА НАД ВИВЧЕННЯМ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (СЛАЙД КАЗКОВІ ГЕРОЇВ).
- Скільки ви бачите на малюнку казкових героїв?
- Яка по порядку стоїть Червона Шапочка?
- Скільки морквинок у зайчика?
Робота з підручником.
Виконання вправи 229, сторінка 81.
Вправа 230 .
Вправа «Зайва літера».
Віксім, дев`яноосто, чотмирнадцять, тисояча, двадшцятий, дечсятий.
Творча робота:
Пригадати казки, в назвах яких є числівники.
«Дванадцять місяців» , «Три ведмеді», «Троє поросят», «Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів»
3. Підсумок уроку.
З якою новою частиною мови ви познайомились?
Які слова називають числівниками? Наведіть приклади
Д/З вправа 227 ст. 81