План уроку виробничого навчання
Тема програми: Виконання базових модельних стрижок
Тема уроку: Виконання стрижки бороди та вусів.
об’єкт роботи: майстерня перукарів
Мета: навчальна – навчитись виконувати стрижку бороди, вусів та голити небезпечною бритвою;
сформувати уміння правильно оперувати перукарським інструментом в процесі стрижки бороди та вусів;
закріпити уміння організовувати підготовчі та заключні роботи до виконання перукарських послуг;
вдосконалити прийоми користування перукарським інструментом;
сформувати навички працювати з ножицями, гребінцем, небезпечною бритвою, електроапаратурою та інше довівши свої рухи до автоматизму;
виховна – виховувати в учнів уважність, пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність, цілеспрямованість та формування поведінки і культури в спілкуванні з клієнтами; економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання перукарських послуг.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, охорона праці, санітарія та гігієна, спецмалювання.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, ножиці прямі та філірувальні, небезпечна бритва, пульверизатор, пеньюар, білизна, фен, косметичні засоби.
Тип уроку: формування складних умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми і навчальної мети уроку- виконання стрижки бороди та вусів;
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Опишіть технологію виконання базової модельної чоловічої стрижки «угорка»
б) Опишіть, які операції стрижки застосовують, виконуючи чоловічу стрижку «вояж»?
в) Які методи стрижки використовують при виконанні базової модельної жіночої стрижки «гарсон»?
г) При виконанні якої стрижки застосовують різний кут відтягування ?
д) З якої частини волосяного покриву голови починають виконувати базову модельну чоловічу стрижку «бобрик»?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: виконання стрижки бороди та вусів;
аналіз навчально-технологічної документації;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Опишіть послідовність виконання стрижки бороди та вусів;
б) Стрижку вусів виконують ножицями чи електричною машинкою?
в) Як правильно голити небезпечною бритвою?
г) Які існують види бороди?
5) видача завдання: виконати стрижку бороди та вусів. Виконати гоління небезпечною бритвою.
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж.
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці
в) правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів;
5) домашнє завдання:
Відпрацювання правильних рухів та послідовності виконання стрижки на тренувальному манекені. За можливості виконати стрижку бороди та вусів.
6) прибирання робочих місць і майстерні.













