ПЛАН УРОКУ
Тема програми: Здатність виконувати найпростіші ручні роботи
Тема уроку: Виконання строчок косого стібка.
Мета уроку:
а) навчальна – удосконалювати практичні навики, прийоми, уміння учнів з виконання швейних робіт, правилам та послідовним прийомам виконання технологічних операцій та закріпити знання.
б) розвивальна - розвивати охайність у роботі, сприяти формуванню і розвитку самостійності, цілеспрямованості, організованості, уміння проводити самоаналіз.
в) виховна - виховувати в учнів естетичний смак, терпеливість, відповідальність, взаємодопомогу, любов до обраної професії.
Тип уроку: урок з формувань професійних умінь та навичок.
Вид уроку: урок – пояснення з одноразовим показом трудових прийомів.
Дидактичне забезпечення (друковане, наочне тощо): Борецька Є. П. «Технологія виготовлення одягу», Труханова «Технологія виготовлення одягу»,
журнали «Бурда», «Ательє», інструкційно-технологічні карти, зразки виробів, картки контролю, картки дефектів.
Матеріально - технічне забезпечення (матеріали, обладнання, пристрої тощо): лінійка, ножиці, голка, крейда, прасувальний стіл з праскою, сантиметрова стрічка, нитки білі, кольорові, ножиці, деталі крою.
Міжпредметні зв'язки: охорона праці, технологія, конструювання, матеріалознавство, моделювання одягу, спец малювання.
Методи навчання: пояснення, демонстрація прийомів або вправ виконання операцій.
Форма організації навчальної діяльності учнів:
індивідуально - колективна.
Хід уроку
І. Організаційна частина (~5хв):
-перевірка наявності учнів
-перевірка готовності учнів до уроку
-допуск з техніки безпеки
ІІ. Вступний інструктаж (~40хв):
2.1. Повідомлення теми програми.
2.2. Повідомлення теми уроку.
2.3. Повідомлення мети уроку.
2.4. Відновлення в пам’яті учнів теоретичних відомостей:
Фронтальне опитування. Запитання до учнів:
Для повторення раніше вивченого матеріалу згадайте:
Якими інструментами користується кравець?
Які вимоги до інструментів, якими користується кравець?
Правила охорони праці під час виконання ручних робіт
Вимоги безпеки праці після закінчення роботи
Що таке стібок?
Що таке строчка?
Що таке ширина шва?
Як розрізняють строчки за призначенням?
Які є стібки за способом переплетення ниток?
2.5. Виклад нового матеріалу.
СТРОЧКИ КОСОГО СТІБКА
Наметувальні
Довжина стібка 0,7-2 см. Призначені для тимчасового з'єднання деталей. У разі застосування цих стібків скріплювані шари тканини не зсуваються ні в поздовжньому, ні в поперечному напрямах.
Виметувальні
Довжина стібка 0,5-1 см. Призначені для виметування обшитих країв, деталей.
Обметувальні
Відстань від проколів голки до зрізів становить 0,3-0,5 см. Частота стібків 3-4 на 1 см. Довжина стібка 0,2-0,3 см.
Підшивні
Відстань від проколів голки до зрізів 0,3-0,5 см. Частота стібків 2-3 на 1 см. Довжина стібка 0,3-0,5 см.
Стьобальні
Довжина стібка 0,5-0,7 см. Призначені для постійного з'єднання двох деталей задля надання їм пружності. Особливість цих стібків - під час проколювання голка захоплює нижню тканину на 1/3 її товщини, тому з лицьового боку деталі строчка непомітна.
Штукувальні
Частота стібків 5-9 на 1 см. Призначені для непомітного з'єднання частин деталей, розрізів, розривів цупких тканин, які не обсипаються. Стібки виконують міцними тонкими нитками кольору тканини. Зрізи розташовують у стик. Проколюють зріз майже на всю товщину тканини так, щоб стібки не були помітні з лицьового боку.
2.6.Перевірка якості засвоєння учнями нового матеріалу.
Бесіда, фронтальне опитування:
- назвати строчки косого стібка
- строчки косого стібка постійного призначення
- строчки косого стібка тимчасового призначення
- якими нитками виконують строчки косого стібка?
2.7. Повідомлення учням денного завдання.
ІІІ – Поточний інструктаж (~270хв):
3 .1. Перевірка організації робочих місць учнів і своєчасності початку роботи.
3. 2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів.
3.3. Перевірка дотримання учнями безпечних умов праці
3.4. Перевірка дотримання ТУ виконання роботи.
3.5. Проведення індивідуальних інструктажів з учнями.
3.6. Перевірка якості роботи і виконання денного завдання.
ІV – Заключний інструктаж (~20хв):.
4.1. Підведення підсумків роботи за день.
4.2. Аналіз типових помилок, які виникли під час виконання денного завдання.
Назвати основні недоліки, які виникли під час виконання робіт та їх проаналізувати.
Назвати способи виправлення дефектів.
4.3. Разом з учнями визначаємо кращі роботи.
4.4. Повідомлення учням оцінок.
Відмічаю кращих учнів та повідомляю оцінки.
4.5. Повідомлення домашнього завдання
Вивчити за конспектом Технології виготовлення одягу
Підібрати тканину, нитки, інструменти
Майстер виробничого навчання _______________