Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Нейромережі в освіті: інструменти генерації, оцінювання та захисту від ШІ-плагіату
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Виконання обчислень за даними електронної таблиці. Використання вбу-дованих функцій.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета уроку:

навчальна: навчити виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовані функції;

розвивальна: розвивати логічне мислення, формувати вміння узагальнювати інформацію, застосовувати знання, вміння та навички в різних ситуаціях;

виховна: зміцнювати бажання учнів мати глибокі знання, виховувати відповідальність під час виконання завдань.

Форма проведення заняття: проектна діяльність

Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і вмінь

Освітні галузі, які інтегруютьсямовно-літературна (рідномовна, іншомовна), математична, природнича, технологічна, громадянська, історична, інформатична, мистецька

Обладнання: комп’ютер, проектор, комп’ютери учнів, смартфони.

Джерела інформації: додайте посилання на рекомендовані учням джерела необхідної інформації на уроці

Програмне забезпечення: програма-браузер, текстовий редактор, редактор електронних таблиць, Науковий журнал від Google тощо

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

2

Хід уроку:

І. Вступ. Актуалізація знань (3 хв.)

Сьогодні у нас урок практичної діяльності. На даному уроці ви будете демонструвати свої знання, вміння та навички розв’язування задач засобами табличного процесора. І тому зараз, ми пригадаємо основні вбудовані функції(сума, середнє значення, min, max), які ми використовували на минулих уроках.

Завдання: Встановіть відповідність між формулою, що записана в комірці D1 та результатом.

ІІ. Проблемна ситуація, артефакт, виклик (3 хв.)

Основні демографічні показники й показники стану здоров'я населення України впродовж останніх десятиліть демонструють негативні тенденції. Причиною цього стали суспільно-економічні трансформаційні процеси, що відбуваються з початку 90-х років минулого століття. Спочатку економічний спад, а з часом незбалансоване економічне зростання, політична нестабільність, кілька хвиль економічної кризи, суттєве ослаблення системи охорони здоров'я. Усі ці чинники призвели до погіршення стану здоров'я і до серйозної нерівності різних категорій населення з позиції доступу до послуг у сфері охорони здоров'я. Не менш вагомою причиною також стала складна екологічна ситуація, наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, значне техногенне забруднення довкілля.

Порівняно з іншими європейськими країнами, українці не тільки вмирають у більш молодому віці, а і живуть менше років у здоровому стані. Різниця тривалості життя у чоловіків також набагато більша, ніж у країнах ЄС. Очікувана тривалість життя в Україні на 8,2 роки коротша середнього показника ЄС для жінок і на 14 років – для чоловіків.

Самооцінка рівня здоров’я

6 % дівчат і 14 % хлопців мають надлишкову масу тіла (10 % дівчат і 18 % хлопців у середньому по всіх обстежених країнах).

http://multycourse.com.ua/public_html/files_uploaded/nadlushkova%20masa(2).jpg

Відсоток підлітків із надлишковою масою тіла

18 % дівчат і 17 % хлопців щодня вживають безалкогольні підсолоджені напої * (22 % дівчат і 28 % хлопців у середньому по всіх обстежених країнах).

http://multycourse.com.ua/public_html/files_uploaded/pidsolodzeni%20napoi.png

Уживання безалкогольних підсолоджених напоїв

Регулярне вживання підсолоджених напоїв супроводжується підвищеним споживанням калорій, ризиком розвитку надлишкової маси тіла й ожиріння, розвитку хронічних метаболічних захворювань, пов'язаних з ожирінням, таких як метаболічний синдром і діабет ІІ типу. Кожен з вас сьогодні розрахує для себе ідеальну вагу і можливо змінить свій режим харчування ,щоб мати хороше здоров’я. 

Розкрийте проблемну ситуацію, вирішити яку допоможе робота на уроці

ІІІ. Робота з вирішення проблеми (організація роботи в групах)

Учні попарно об’єднуються у групи і приступають до першого завдання.

Вони мають підібрати ідеальну формулу для обрахунку ідеальної ваги людини і реалізувати  її засобами табличного процесора. Для цього можуть користуватись  програмою-браузером (наприклад, Google Chrome, табличним процесором (наприклад, MS Excel).

Зразок виконаної роботи

В другому завданні учні випробовують формулу ідеальної ваги, вводячи різні вхідні дані, і при потребі її удосконалюють чи модифікують.

В третьому завданні учні складають таблицю найбільш вживаних продуктів їх членів родини та визначають їх калорійність. Зробити висновки про вживання деяких продуктів.

Зразок виконаної роботи


Складова STEM

Предмет

Завдання для груп

Обладнання, програмне забезпечення

Результат

(відповідає меті уроку)

S

T

M

Інформатика та математика

Підібрати ідеальну формулу для обрахунку ідеальної ваги людини і реалізувати   її засобами табличного процесора.

Комп’ютери або смартфони учнів, програма-браузер (наприклад, Google Chrome, табличний процесор (наприклад, MS Excel)

Навчитися шукати достовірну інформацію в мережі Інтернет, виконувати обчислення за даними електронної таблиці, використовуючи вбудовані функції;

S

Біологія, інформатика

Випробувати свою формулу для  визначення   ідеальної ваги самих учнів та їх рідних.

Комп’ютери , табличний процесор (наприклад,  MS Excel)

Навчитися перевіряти свою формулу для різних вхідних даних (щоб не було від’ємного результату, бо вага не може бути від’ємна) і узагальнити отримані результати. Внести поправки при від’ємному результаті.

S

M

Основи здоров’я, математика

Визначити калорійність найбільш вживаних продуктів  родин учнів. Зробити висновки про вживання деяких продуктів.

Комп’ютери або смартфони учнів, програма-браузер (наприклад, Google Chrome, табличний процесор (наприклад, MS Excel)

Мають оцінити знайдений результат і зробити висновки.

Кінцевий продукт:


ІV. Тестування кінцевого продукту

Кожна група має показати свій результат роботи і ми на основі одних вхідних даних( зріст і вік ) перевіримо кожну учнівську формулу для ідеальної ваги та оберемо найкращу на думку класу.

V. Рефлексія.

Учні по черзі висловлюють одним реченням враження від уроку, вибираючи початок фрази з рефлексивного екрану.

  • На уроці я дізнався…

  • На уроці було цікаво…

  • На уроці було важко…

  • На уроці я виконував завдання…

  • На уроці я зрозумів, що…

  • На уроці я відчув, що…

  • На уроці я отримав…

  • На уроці я навчився…

  • На уроці в мене вийшло…

  • На уроці я зміг…

  • На уроці я спробував….

  • Тепер я можу…

  • Мене здивувало…

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Обчислення з числовими даними електронної таблиці

Обчислення з числовими даними електронної таблиці

630

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
6 клас

33 грн

Функції в електронних таблицях

Функції в електронних таблицях

299

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
7 клас

35 грн

§ 20. Типи даних в електронних таблицях

§ 20. Типи даних в електронних таблицях

296

Аватар профіля Киреєва Оксана Анатоліївна
Інформатика
7 клас

50 грн

УРОК № 6.1 за темою «Об'єкти електронної таблиці, їх властивості. Формати даних в електронних таблицях. Адресація в електронних таблицях»

УРОК № 6.1 за темою «Об'єкти електронної таблиці, їх властивості. Формати даних в електронних таблицях. Адресація в електронних таблицях»

95

Аватар профіля Пархомчук Вадим Олександрович
Інформатика
8 клас

20 грн

8 клас. Урок 48. Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Формати даних в електронних таблицях (Google Таблиці)

8 клас. Урок 48. Об’єкти електронної таблиці, їх властивості. Формати даних в електронних таблицях (Google Таблиці)

98

Аватар профіля Вітенко Іван
Інформатика
8 клас

72 грн

6 клас. Урок 31. Створення електронних таблиць. Обчислення в електронних таблицях. Побудова діаграм (Google Таблиці)

6 клас. Урок 31. Створення електронних таблиць. Обчислення в електронних таблицях. Побудова діаграм (Google Таблиці)

71

Аватар профіля Вітенко Іван
Інформатика
6 клас

72 грн

Схожі уроки

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

1307

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
9 клас

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

1126

Аватар профіля Савка-Ржематорська Оксана Василівна
Інформатика
9 клас

Цикли з передумовою у вкладених циклах

Цикли з передумовою у вкладених циклах

1355

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
6 клас

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

505

Аватар профіля Солодовнікова Катерина Олексіївна
Інформатика
8 клас

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

660

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас

Елемент керування кнопка

Елемент керування кнопка

290

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас