План уроку виробничого навчання
Тема програми: Виконання базових модельних стрижок
Тема уроку: Виконання базової модельної жіночої стрижки «паж»
об’єкт роботи: майстерня перукарів
Мета: навчальна – навчитись виконувати базову модельну жіночу стрижку «паж» в технологічній послідовності;
сформувати уміння правильно оперувати перукарським інструментом при виконанні жіночої стрижки «паж» в технологічній послідовності;
закріпити уміння організовувати підготовчі та заключні роботи до виконання стрижки
вдосконалити прийоми користування перукарським інструментом працюючи з волоссям
сформувати навички працювати з ножицями, гребінцем, електроапаратурою довівши свої рухи до автоматизму
виховна – виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість та формування поведінки і культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання перукарських послуг.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, охорона праці, санітарія та гігієна, спецмалювання.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, ножиці, затискачі, пульверизатор, пеньюар, білизна, фен.
Тип уроку: формування первинних умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми і навчальної мети уроку -Виконання базової модельної жіночої стрижки "паж".
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Які форми обличчя бувають?
б) Опишіть, які жіночі стрижки підходять до квадратної форми обличчя?
в) Які особливості овального типу обличчя?
г) Які стрижки підійдуть клієнту зі скошеним підборіддям?
д) Чи слід підбирати особливу стрижку для клієнта з правильною формою голови?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: виконання базової модельної жіночої стрижки «паж»
аналіз навчально-технологічної документації- інструкційно-технологічної картки;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці при виконанні стрижки;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Опишіть технологічну послідовність виконання базової модельної жіночої стрижки «паж».
б) Стрижку «паж» виконують на сухе чи вологе волосся? Чому?
в) Які операції стрижки ми застосовуємо виконуючи жіночу стрижку «паж»?
г) Чи існують модифікації стрижки «паж»?
д) З якої ділянки волосяного покриву розпочинають базову модельну жіночу стрижку «паж»?
5) видача завдання: виконати базову модельну стрижку «паж»
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж.
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці
в) правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів.