План уроку виробничого навчання
Тема програми: Виконання базових модельних стрижок
Тема уроку: Виконання базової модельної жіночої стрижки «каре на ніжці»
об’єкт роботи: майстерня перукарів
Мета: навчальна – навчитись виконувати базову модельну жіночу стрижку «каре на ніжці» в технологічній послідовності;
сформувати уміння правильно оперувати перукарським інструментом при виконанні жіночої стрижки «каре на ніжці» в технологічній послідовності;
закріпити уміння організовувати підготовчі та заключні роботи до виконання стрижки
вдосконалити прийоми користування перукарським інструментом працюючи з волоссям
сформувати навички працювати з ножицями, гребінцем, електроапаратурою;
виховна – виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість та формування поведінки і культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання перукарських послуг.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, охорона праці, санітарія та гігієна, спецмалювання.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, ножиці, затискачі, пульверизатор, пеньюар, білизна, фен.
Тип уроку: формування складних умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми уроку -Виконання базової модельної жіночої стрижки "каре на ніжці".
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Які базові модельні жіночі стрижки ви знаєте?
б) Які існують варіанти виконання базової модельної жіночої стрижки «шапочка»?
в) Чим відрізняється базова модельна жіноча стрижка «паж» від стрижки «сессун»?
г) Що спільного та відмінного у стрижок «паж», «сессун», «шапочка»?
д) Опишіть технологічну послідовність виконання жіночої стрижки «сессун»?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: виконання базової модельної жіночої стрижки «каре на ніжці»
аналіз навчально-технологічної документації- інструкційно-технологічна картка;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Опишіть технологічну послідовність виконання базової модельної жіночої стрижки «каре на ніжці».
б) У чому полягає особливість базової модельної жіночої стрижки «каре на ніжці»?
в) Які операції стрижки ми застосовуємо,виконуючи жіночу стрижку «каре на ніжці»?
г) З якої ділянки волосяного покрову розпочинають базову модельну жіночу стрижку «каре на ніжці»?
5) видача завдання: виконати базову модельну стрижку «каре на ніжці»
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж.
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці
в) правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів;
5) домашнє завдання.