Мета: навчити дітей уважно виконувати вправи; учити зацікавлено слухати музику, емоційно відгукуватись на музику; емоційно налаштовувати дітей на гру; розвивати танцювальні рухи, увагу, музичний слух дітей; продовжувати розвивати співочі навички, дикцію; виховувати дружні взаємини між дітьми, інтерес до музичних занять і бажання працювати на заняттях.
Оснащення:
Музичний репертуар: розспівка «Здрастуй, веснонько-весна» (муз. А. Люценка, сл. Л. Ковальчука), «Дитяча полька» (муз. М.Глінки), «Звуки природи», «Прогулянка» (муз. А. Феліпенка, сл. Т. Вітлугіної), гра «Жучки» (муз. Ю. Білоконь), «Одинокий пастух» (муз. Джеймс Ласт).
Матеріали: Шапочки квіточок та жучків, бубон, ребриста дошка.
Обладнання: музичний інструмент, фонохрестоматія, нотна хрестоматія, музичний центр.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять до зали під веселу музику. Вітаються і сідають на стільчики.
Музичний керівник:
Добрий день, мої малята
Любі хлопчики й дівчатка
Рада бачити я вас
В добрий день і в добрий час
Музичний керівник: Діти, яка пора року настала?
Відповіді дітей
Розмова про весну, демонстрація гілочки
Музичний керівник: А давайте привітаємося з весною.
Поспівка «Здрастуй, веснонько-весна» муз. А. Люценка, сл. Л. Ковальчука, звертаємо увагу на дихання, вимову та дикцію.
Музичний керівник: Гарне вітання! Та ми не тільки привіталися з Весною, а й приготувалися до співу.
А тепер, малята,
Час давно уже співати.
Гарну пісню заведемо
Й на прогулянку підемо.
Повторення пісеньки «Прогулянка» (муз. А. Феліпенка, сл. Т. Вітлугіної) .
Музичний керівник:
Чуєте пташки співають
І струмочки оживають.
По місточку ми підемо
Й на лужочок попадемо.
Звучить «Звуки природи»
(Відповіді дітей)
Дружно всі рядком ставаймо
І в дорогу вирушаймо.
Тихо, тихо всі ступайте,
Обережніше ставайте.
Гарно спинку випрямляйте
І за мною поспішайте.
А тепер як ведмежата
Підете, мої малята.
Ручки вбік ви відведіть
Як ведмедики ходіть.
Пострибайте,як зайчата.
Стриб, стриб, стриб, мої малята!
А тепер побіжимо -
Не піймає нас ніхто!
Музичний керівник: Ось ми і прийшли до лісової галявини. Подивіться, малятка, які квіти чарівні на галявині ростуть. Ви знаєте, що це квіти?
Відповіді дітей.
Музичний керівник: Дітки, а погляньте на наші квіточки: голівоньки у них похилилися, якісь вони не веселі. Давайте їх запитаємо, що сталося?
Квіточка:
Гарні ми весняні квіти,
Вмієм сонечку радіти.
Хочеться потанцювати
Та не знаєм, як почати.
Музичний керівник: О, то ми можемо зарадити вашій біді. Всідайтеся гарненько і слухайте уважно. Зараз ми послухаємо дуже гарну музику. А яка вона, ця музика, і який настрій вона у вас викличе?
Звучить «Дитяча полька» (муз. М. Глінки)
Відповіді дітей.
Музичний керівник: Так, дітки! Це весела і запальна музика. Цю чудову музику написав композитор Михайло Глінка, вона має назву «Дитяча полька». А давайте ще раз послухаємо і ви мені скажете, що можна робити під цю музику.
Повторне прослуховування музики («Дитяча полька» М. Глінки)
Відповіді дітей.
Музичний керівник: Так,дітки! Дуже хочеться танцювати. Нумо дружно всі ставаймо і таночок починаймо.
Виконуємо рухи,які вивчали на минулих заняттях.
Музичний керівник: Сподобалося, дітки, танцювати? А квіточки які веселі стали. Яку назву має музика, з якою ми сьогодні ознайомилися?
(Відповіді)
Наступного разу ми продовжимо слухати цю чудову музику.
Квіточка:
Дякуємо, вам, малята
Любі хлопчики й дівчата.
Дружно й гарно танцювали.
Радість нам подарували.
Ми ж до друзів вже підемо
Й з ними танці поведемо.
( Йдуть)
Музичний керівник:
Добре, кіточки, бувайте,
Але нас не забувайте.
В літню пору, ще не раз
Ми повернемось до вас!
Дітки! Чуйте !
Хтось дзичить!
Це жучок до нас летить.
Завітає він до нас,
Бо погратися вже час
Гра «Жучки» (муз. Ю. Білоконь)
Музикотерапія (муз. Дж.Ласт «Одинокий пастух»)
Сонечко ласкаве
Лагідно сіяє
І щічки (носик, ручки, ніжки) маляткам
Ніжно зігріває
Гарна музика лунає,
Дітвора відпочиває.
Музичний керівник: Ось і закінчилась наша подорож, а з нею наше заняття. Діти, вам сподобалося? А яку музику ми слухали? Що запам’яталося?