Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Весна. Первоцвіти

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Ознайомлення з провісниками весни - первоцвітами

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

простежити за весняними змінами в природі, спостерігати за об’єктами та явищами природи, ознайомити з квітами, які розцвітають першими, спостерігати за змінами в житті дерев навесні;

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Розробка уроку з предмету

«Я досліджую світ»
       Тема уроку: Рослини навесні. Проводимо дослідження. Які первоцвіти ростуть у нашій місцевості.


         

Мета: простежити за весняними змінами в природі; учити учнів спостерігати за об’єктами та явищами природи, ознайомити з квітами, які розцвітають першими; вчити спостерігати за змінами в житті дерев навесні; розвивати спостережливість, прагнення глибокого пізнання природи, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект,  роздатковий матеріал для роботи в групі,   демонстраційний матеріал, ілюстрації первоцвітів, пазли малюнків квітів, правила поведінки в лісі, плакат «Пам'ятка».

Хід уроку

І. Організаційна частина

1.1. Створення психологічного клімату в класі.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він чудовий та цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей,

Усміхнімося і промовим:

«Добрий день!»

-А  краса  живе в  усьому:

На  землі  і в  небесах,

В  світлі  сонечка ясному,

У  замріяних  лісах.     

Треба  слухати  і чути     

Пташку  в морі  веснянім     

І  для себе  світ  відкрити,     

І  себе знайти  у  нім!

То  ж  і ми  часу  не  гаймо,

Працювати починаймо.

1.2. Повідомлення чергового синоптика

- В класі тепло і затишно. А яка погода сьогодні в природі?

Давайте послухаємо повідомлення чергового синоптика. (Моргун Є.)

-За даними гідрометеоцентру на сьогоднішній день в нашому 2 класі  очікується такий прогноз погоди, а саме: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, температура приємностей + 40, опади у вигляді великої кількості посмішок. Присутнім вчителям та гостям синоптична лабораторія бажає : «Нехай проблеми  та незгоди не роблять Вам в житті погоди» .

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Відгадайте загадку:

-У лісах струмки пустила,

Землю травами встелила,

Перші квіти принесла

Чарівна моя ……(весна).            Слайд 2

  • Так, це весна. Сьогодні ми з вами простежимо за весняними  змінами в природі,

ознайомимося з квітами, які розцвітають першими навесні у нашій місцевості.Слайд 1

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

3.1 Хвилинка міркувань

- А давайте з вами трішки пофантазуємо.

(Звучить лагідна весняна мелодія)

Уявіть що ви потрапили до лісу. Пригріває сонечко, відчувається легенький вітерець. Сніг вже майже розтанув. Все навколо прокидається.

  • Скажіть, яку пору року ви уявили?

3.2. «Асоціативний кущ»

- Діти, а що ви уявляєте коли чуєте слово «Весна»


                     Весна              ось я уявляю що пробуджується та дзюрчить струмочок

3.3 Пригадай            Слайд 3-13

IV. Руханка

V. Вивчення нового матеріалу.

5.1. 1) Гра « Впізнай  квітку» (загадки  про  первоцвіти)

Ще  довкола  сніг лежить,

Та  природа  вже не  спить.

Пробиваються  в землі

Перші квіточки  малі…

Що  це  за квіти,  впізнайте  їх?

Лікувальну  силу маю,                                                      За   підсніжником  у квітні Жовтим  цвітом  розквітаю                                                 Голубим  намистом  квітну. Називають  ключ весни!                                                      Не  одну вже  квітку  маю     Як я  звуся?  Ти скажи!                                                      Сім  до  неба піднімаю.              (Первоцвіт)                                                                             (Пролісок)

Перша  квіточка весняна                                                  На  стеблині  волохатій       Тихо під  сніжком  куняла                                               Шість  пелюсток  лілуватих. Дмухнув  вітерець тепленький,                                       Гарна  квітка  навіть в  сні         І з’явився  цвіт  біленький.                                               Усміхається  мені.                      (Підсніжник)                                                                          (Сон – трава)

Слайд 15

Наші дослідники підготували розповіді про первоцвіти нашого краю. Давайте їх послухаємо.

  • Про Підсніжник нам розповість Дрига Марійка, міні-проєкт.  Слайд 16-18

  • Коли ще на землі лежить сніг, пробивається підсніжник. Він біленький, як сніг і дуже ніжний.

  • А про проліски розповість Чигарьов Іван.  (розповідь учня)  Слайд 19

  • Про сон – траву розповість Лозицька Кіра.             Слайд 20

  • А які ще квіти зацвітають весною?

5.2. Гра «Розшифруй назву квітки і розфарбуй її»

У вас на партах лежать малюнки квітів, виберіть собі одну.

         - А зараз виконаємо таке завдання: складіть літери  і розшифруйте назву квітки, запишіть. Розфарбуйте їх відповідним кольором.

5.3. Червона книга України    Слайд  21-24

  • Дітки, я пропоную подивитися  на ці квіти і сказати як вони називаються та що в них спільного. ( Вони всі рідкісні)

  • Правильно, це сторінки моєї Червоної книги.

  • Нажаль ті квіти, які сюди занесені – вони зникають з української землі. Тому що люди зривають їх, топчуть ногами гуляючи по лісу і необережно з ними поводяться.  Тому , будь ласка, не рвіть першоцвіти. Бережіть природу!

5.4.  Робота в групах. Складання  Пам'ятки «Першоцвіти – неповторна краса нашої природи».

ЗВЕРНЕННЯ ПЕРШОЦВІТІВ (  Никонець Матвій)

Ми б завжди були щасливі,

І пахучі, і красиві,

Якби в полі, в лісі, в лузі

Бачили нас тільки друзі,

Ті, які б нас не топтали,

Без потреби не зривали.

А на клумбах вдома, в школі

Висівали нас доволі,

Доглядали, поливали.

Ми б красу їм дарували!

-Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це чудо! Більшість першоцвітів занесено до Червоної книги України.

Давайте складемо Пам'ятку – правила охорони першоцвітів.

Працювати  будемо в  групах.  Для цього  треба  повторити правила  роботи  у групах.

Правила  роботи в  групі:  (відповідають діти)

• Бути активним  та  позитивним

• Слухати  інших

• Не  перебивати

• Говорити  по черзі

• Поважати  думку інших

• Допомагати  один одному

• Уважно  слухати завдання

• Приймати  спільні рішення

• Працювати  тихо, щоб  не заважати  іншим

Учні складають правила зі слів і зачитують їх.    Слайд 25

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

6.1. Виправ помилку     Слайд 26

6.2. Гра «Пальчики».

  • Уявіть собі, що ваш кулачок - це пелюстки квіточки, яка буде розкриватися з кожним твердженням, на яке ви погодитися.

  • У мене зараз гарний і піднесений настрій.

  • Сьогодні я ще більше дізнався про рослини.

  • Я хотів би побачити як ростуть первоцвіти.

  • Я хочу спробувати виростити їх.

  • Вдома я поділюся враженнями про набуті знання з батьками.

У кого розкрилася долонька – квіточка, прошепотіть їй ласкаве і тепле слово та одним подихом подаруйте її своєму товаришеві.

  • Отже, про які рослини ви сьогодні дізнались?

  • • Що  ми  повторили сьогодні  на  уроці?

  • • Що  було важливим для  вас?

  • • Про  що нове  для  себе, ви  дізнались  на уроці?

  • Що потрібно робити із зникаючими рослинками?

  • Ви сьогодні були активні, уважні. Я вами дуже  пишаюся! Весна обов’язково  повинна настати, адже ми її так чекаємо і недарма ми виконали стільки завдань та добре потрудилися.

  • Я хочу подарувати вам квіти- первоцвіти на згадку про наш урок. Вони будуть вам нагадувати про те, що первоцвіти благають нас про допомогу і ми завжди будемо дотримуватися правил, які сьогодні склали. З кожним роком цих квітів буде ставати все більше і більше. Тоді Весна буде радувати нас завжди першими квіточками, вісниками весни- первоцвітами. 

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

"ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

"ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

909

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5 клас

46 грн

"ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

"ВЕСНУ  ЗУСТРІЧАЄМО"

575

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

25."ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

25."ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

284

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Образотворче мистецтво
5 клас

46 грн

Птахи на крилах весну несуть

Птахи на крилах весну несуть

109

Аватар профіля Габелко Наталія Володимирівна
Мистецтво
2 клас

19 грн

Веснянки: „Ой весна, весна - днем красна", „Ой кувала зозуленька", „А в кривого танця"

Веснянки: „Ой весна, весна - днем красна", „Ой кувала зозуленька", „А в кривого танця"

233

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
6 клас

35 грн

Весну зустрічаємо (5 клас, урок 25)

Весну зустрічаємо (5 клас, урок 25)

409

Аватар профіля Бордунова Наталя Юріївна
Образотворче мистецтво
5 клас

25 грн

Схожі уроки

Які рослини та тварини мешкають в Африці

Які рослини та тварини мешкають в Африці

3822

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Я досліджую світ
4 клас

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

Як тварини пристосовуються до довкілля ?

1365

Аватар профіля Беца Наталія Іванівна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

03.02.2022. Тема : Робота з природнім матеріалом.

429

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

03.02.2022. Тема : Як розмножуються рослини?

433

Аватар профіля Рошкович Андріяна Анріївна
Я досліджую світ
3 клас

Догляд за кімнатними рослинами

Догляд за кімнатними рослинами

521

Аватар профіля Шандра Алла
Я досліджую світ
4 клас

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

Дерева, кущі, трав'янисті рослини. Листяні і хвойні рослини

1248

Аватар профіля Василенко Анастасія Василівна
Я досліджую світ
1 клас