Конструктор уроків
1
Дата: Урок № Клас 8
Тема: "Узагальнення вивченого матеріалу. Контрольна робота. Нервова система. Нейрон. "
Мета: * сформувати уявлення про нервову систему та будову нейрона, перевірка набутих знань
* розвивати пам'ять та увагу
* виховувати самостійність та старання
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I.Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
III. Формування мети уроку
IV. Вивчення нової теми
Нейрон — це спеціалізована нервова клітина, що є основною структурною і функціональною одиницею нервової системи.
Дендрити – це короткі і розгалужені частини нейронів, які виходять з тіла і відповідають за сприйняття нервових імпульсів. Вони можуть тягнутися на сотні мікрон та багаторазово розгалужуватися, утворюючи складне «дендритне дерево». Аксон є особливим клітинним волокном, що виходить з тіла клітини у місці, яке називають аксонним горбиком.
Аксон — це продовгувата частина нейрона у формі трубочки, що розгалужується на кінці. Саме через аксон внутрішні нервові імпульси передаються наступному нейрону. Аксони мають свій власний особливий цитоскелет, елементи якого є критично важливими для процесів сигнальної передачі. Розгалуження аксона контактують з іншими нервовими клітинами, а також із м’язовими та залозистими клітинами.
Мієлінова оболонка – це спеціальний електроізолюючий захисний шар, що не дозволяє нервовим імпульсам розсіюватися. Він покриває не весь аксон, а проміжки між ділянками оболонки можуть бути до 1 мм.
Функції нейронів: — сприйняття подразнень; — обробка подразнень; — передача інформації (нервових імпульсів); — формування відповідної реакції. Функціонально в нейроні виділяють: 1) сприймаючу частину (дендрити і мембрану соми нейрона); 2) інтеграційну частину (сомц з аксоновим горбиком); 3) передавальну частину (аксоновий горбик з аксоном).

5 хв. Перерва
I варіант
1. Укажіть людину, яка при переливанні віддає кров:
А) донор; Б) переносник; В) реципієнт; Г) потерпілий.
2. Виберіть камеру серця, де закінчується велике коло кровообігу:
А) праве передсердя; Б) правий шлуночок; В) ліве передсердя; Г) лівий шлуночок.
3. Виберіть судину, що бере початок з лівого шлуночка:
А) аорта; Б) легенева артерія; В) легенева вена; Г) нижня порожниста вена.
4. Укажіть частину нирки, де відбувається первинна фільтрація крові:
А) капсули нефрону; В) петля нефрону;
Б) канальці нефрону; Г) ниркова миска.
5. Установіть послідовність виконання органами сечовидільної системи функції виділення.
A) Сечовід; Б) сечівник; B) сечовий міхур; Г) нирки; Д) отвір уретри.
6. Описати велике коло кровообігу
7. Хвороби нирок та серця ( скорочено)
II варіант
1.Укажіть людину, яка при переливанні віддає кров:
А) донор; Б) переносник; В) реципієнт; Г) потерпілий.
Виберіть показник аналізу крові, що є ознакою запального процесу:
A) збільшення кількості тромбоцитів;
Б) збільшення кількості еритроцитів;
B) зменшення кількості еритроцитів;
Г) збільшення кількості лейкоцитів.
Функціональна одиниця нирок:
а) нейрон б) нефрон в) тромбоцит г) фагоцит
4. Структури нирки, у яких утворюється вторинна сеча:
а) капсули нефрону б) капіляри клубочків в) канальці нефрону
г) ниркова миска
5. Причиною пієлонефриту є:
а) запалення ниркових мисок
б) запалення сечівника
в) запалення сечового міхура
г) відкладення солей у нирках
6. Мале коло кровообігу
7. Утворення сечі
V. Домашнє завдання.
Конспект, прочитати відповідний параграф, заповнити робочий зошит
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0
Діагностична (контрольна) робота №1. Вступ. Повторення та узагальнення вивченого (тестові завдання).
Контрольна робота №1 за темою «Повторення та узагальнення вивченого. Синтаксис. Пунктуація. Словосполучення й речення»