Урок:

Узагальнення по темі «КЛІТИНА»

15.10.2021
2 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Підсумковий урок з теми «КЛІТИНА» для 6 класу

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

ТЕМА:Узагальнення по темі «КЛІТИНА»

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про клітину; з’ясувати рівень навчальної компетентності учнів, здійснити контроль та оцінювання навчальних досягнень за даною темою, відкоригувати набуті учнями знання з теми «Клітина»; узагальнити й закріпити знання про історію біології;

розвивати навички узагальнення та систематизації знань, уміння аналізувати, співставляти;  вміння  встановлювати  причинно-наслідкові  зв'язки   між  будовою  та  функціями;  розвивати вміння працювати з різними видами тестових завдань;

виховувати ціннісне ставлення до природи, самостійність, зібраність, акуратність.

Обладнання та матеріали: залікові аркуші, тестові завдання, виготовлені окремі складові рослинної клітини, портрети вчених-біологів, відеофільм «Поділ клітини».

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

1.   Організаційний момент

Доброго ранку, діти! Вітаємо гостей на нашому уроці. Посміхніться один одному, посміхніться сьогоднішньому дню, і нехай чудовий настрій збережеться якомога довше.

2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності     

Учитель: що знаходиться у конверті? Вам цікаво дізнатися?

Учитель: Що це? Подивіться уважно.

Учитель: Вірно, ми сьогодні будемо узагальнювати тему «Клітина». І епіграфом сьогоднішнього уроку буде вислів «Клітина – це основа життя».

Учитель: Зверніть увагу, що на партах лежать залікові аркуші, з якими ви будете працювати протягом уроку, візьміть і підпишіть їх.

Зараз наш клас перетвориться на дослідницьку лабораторію, а ми з вами станемо юними ученими, мандрівниками-дослідниками природи.

3. Актуалізація опорних знань учнів

ІГРОВА ТЕХНОЛОГІЯ 

Учитель: Я пропоную розпочати з розминки «Термінологічне лото». Нагадаю: учень коротко визначає терміни, слова брати підряд (на екрані з’являються терміни):

ІНТЕРАКТИВНА ТЕХНОЛОГІЯ 

Слайд 2 презентації «Урок»

1клітинна 2ріст 3розмноження 4віруси 5лізосома  6ДНК  7цитоплазма 8органели 9рибосома 10ендоплазматична сітка 11мікроскоп 12мітохондрія 13ядро 14клітинна оболонка 15тургор 16мітоз 17пластиди 18хлоропласти 19фотосинтез 20вакуоля 21органічні речовини 22хромосоми

Учитель: Розминка закінчена. Молодці.

_____________________________________________________

4. Узагальнення матеріалу

ТЕХНОЛОГІЯ ПРОЕКТНОГО НАВЧАННЯ

   Слайди 3-6 презентації «Урок»

«Історія вивчення клітини»

(Р.Гук, Р.Броун, Т.Шванн,М. Шлейден, Рудольф Вірхов).

ТЕХНОЛОГІЯ КОЛЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель: А зараз ми з вами граємо в гру «Вірю — не вірю». На залікових аркушах знайдіть завдання №1 «Вірю – не вірю» і в таблиці, якщо вірите, ставте смайлик +, якщо ні – «мінус».

1.  Вода належить до неорганічних сполук, які входять до складу клітин.

2.  Солодкий присмак плодам рослин надають вуглеводи.

3.  Рослини під час дихання поглинають вуглекислий газ.

4.  Білки забезпечують зберігання спадкової інформації та її передачу нащадкам.

5.  Основні речовини, з яких клітина себе будує, – це білки, жири та вуглеводи.

6.  Життя клітини від поділу до поділу називається клітинним циклом.

7.   Клітини рослин не мають ядра.

8.   Віруси відносять до клітинних форм життя.

9.   Пальним для мітохондрій слугує глюкоза.

10. Рослинна клітина на відміну від тваринної не містить лізосоми.

11. У ядрі клітини знаходяться хромосоми.

12. Клітинний сік у рослин – це розчин неорганічних речовин.

Завершили роботу.

Слайд 7 презентації «Урок»   

Учитель: Ви зрозуміли, що це частини клітини, давайте згадаємо їх функції і з’ясуємо їх розташування у клітині. Запрошую до дошки бажаючих, які люблять складати конструктор.

Складання конструктору «КЛІТИНА»

Подпись: ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯУчитель: А зараз прошу на залікових аркушах виконати завдання №2 «Знайди помилку», в якому потрібно знайти помилки, закреслити їх і в дужках написати  правильні слова.

1.Щоб знайти загальну кратність збільшення мікроскопа, необхідно додати ( перемножити) показники збільшення об’єктива й окуляра.

2. Основна речовина, яку містить вакуоля, - це сіль ( вода).

3. Клітинний цикл включає три (дві) стадії.

4. При фотосинтезі рослинна клітина поглинає кисень (вуглекислий газ).

5. Лейкопласти  надають  рослинним клітинам зеленого (безбарвного) кольору.

6. Клітинна мембрана –це органела (структура), яка є в будь-якій клітині.

Завершили роботу. Увага на екран: перед вами правильні відповіді.

Слайд 8 презентації «Урок»

Подпись: ТЕХНОЛОГІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель: А зараз я пропоную виконати тестове завдання. 

 ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Вибрати одну правильну відповідь

1.   Основною структурною одиницею всіх живих організмів є

А   клітина        Б            атом      В молекула      Г орган

2.   Наука про будову і функції клітини — це

А   ботаніка     Б гістологія    В цитологія       Г фізіологія

3.    Розвиток клітини від її утворення до завершення власного   поділу — це

А   фотосинтез      Б синтез   В  хроматида     Г клітинний цикл

4.   Компонент клітини, який керує клітиною і містить хромосоми,— це

А   вакуоля       Б ядро        В мітохондрія       Г пластиди

5.   Органели клітин, що містять клітинний сік,— це

А   мітохондрії    Б лейкопласти    Ввакуолі      Г хромопласти

6.   Забезпечують зберігання спадкової інформації та її передачу нащадкам

А   білки       Б ліпіди      В вуглеводи       Г нуклеїнові кислоти

Вибрати декілька правильних відповідей

7.   Каркас клітинної оболонки складається з

А   хромосом       Б клітинної стінки   В целюлози       Г пігментів

8.   До пластид належать:

А   лейкопласти    Бхлоропласти         В хромопласти       Г хромосоми

9.   Клітинні мембрани складаються з

А   білків      Б мінеральних солей     В ліпідів       Г води

10. До включень належать

А   краплини жиру     Б зерна крохмалю    В кристали солей     Г вода

11. До неорганічних сполук, які входять до складу клітин, належать

А   вода      Б солі        В жири       Г вуглеводи

12. До органічних сполук, які входять до складу живих клітин, належать

А   вуглеводи      Б нуклеїнові кислоти     Вбілки     Г солі

ТЕХНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ

Учитель: Діти, я дуже хотіла показати вам відеофільм «Поділ клітини», але він виявився без звуку. Хто бажає прокоментувати фільм.

Учитель: Приділимо увагу  рослинній клітині віршами.

Ми чуємо часто: клітина жива,

А як же вона промовляє слова?

Як ходить в крамниці, в кіно, в магазин?

Чому для клітини шкідливий бензин?

Тепер я вже знаю – рослина це дім,

Де мешкає разом багато клітин.

І кожна клітина в рослині жива,

І в кожній клітині ядро – голова.

Не треба клітинам ходить в магазин,

Їх функція – створювать їжу самим,

І зайві розмови, усі ці слова:

Як є всі умови – клітина жива.

Учитель: Отже, повертаємося до епіграфу нашого уроку «Клітина –  це основа життя».

Клітина складається з води, неорганічних та органічних речовин.

Клітина – це елементарна біологічна система.

Клітина – це одиниця  розмноження живих організмів на Землі.

Клітина є одиницею будови всіх живих організмів (окрім вірусів).

Учитель: Дійсно, з неї складаються і рослина, і тварина, і людина. І клітина жива.

5. Підбиття підсумків уроку

Учитель: Вважаю, діти, що ми добре сьогодні попрацювали. І треба подякувати всім дослідникам природи! 

 Підбивається підсумок роботи учнів на уроці, проводиться аналіз та оцінювання відповідей  учнів.

6.   Домашнє завдання

6.1.     Підручник прочитати §11, повторити  терміни.

6.2.     Підібрати цікаву інформацію про французького вченого Луї Пастера; про бактерії.

Урок завершено. До побачення!

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Узагальнення вивченого з теми «Прислівник».

Узагальнення вивченого з теми «Прислівник».

225

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Узагальнення вивченого з теми «Дієслово».

Узагальнення вивченого з теми «Дієслово».

283

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Узагальнення до розділу 4. Клітини, бактерії, віруси, гриби, рослини і тварини

Узагальнення до розділу 4. Клітини, бактерії, віруси, гриби, рослини і тварини

852

Аватар профіля Бадак Максим Станіславович
Пізнаємо природу
5 клас

25 грн

Узагальнення й систематизація вивченого з теми „Прислівник”.

Узагальнення й систематизація вивченого з теми „Прислівник”.

426

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

33 грн

Узагальнення й систематизація вивченого з теми "Дієслово"

Узагальнення  й систематизація вивченого з теми "Дієслово"

491

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

33 грн

Узагальнення вивченого з теми «Дієприслівник» (тренувальні вправи).

Узагальнення вивченого з теми «Дієприслівник» (тренувальні вправи).

297

Аватар профіля Страшко Анжела Юріївна
Українська мова
7 клас

25 грн

Схожі уроки

Опора і рух. Види скелету. Значення опорно-рухової системи.

Опора і рух. Види скелету. Значення опорно-рухової системи.

682

Аватар профіля Янченко Віктор Григорович
Біологія
7 клас

Генетика статі й успадкування, зчеплене зі статтю.

Генетика статі й успадкування, зчеплене зі статтю.

846

Аватар профіля Лохвицька Марія Федорівна
Біологія
9 клас

Функціональна роль популяцій в екосистемах. Біогеоценоз та його структура

Функціональна роль популяцій в екосистемах. Біогеоценоз та його структура

1935

Аватар профіля Чернишова Світлана Володимирівна
Біологія
11 клас

Властивостi та характеристики екосистем.

Властивостi та характеристики екосистем.

405

Аватар профіля Цуркан Неля Михайлівна
Біологія
11 клас

Закони Менделя, їх генетичні основи.

Закони Менделя, їх генетичні основи.

616

Аватар профіля Шимон Анжеліка Омелянівна
Біологія
9 клас

Органи та системи органів тварин

Органи та системи органів тварин

845

Аватар профіля Жмурко Олександр Олександрович
Біологія
7 клас