Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 10:00
онлайн-конференція:
«
«Психологічний супровід учасників освітнього процесу під час війни в Україні: результати ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Просвітницькі програми»
»
Взяти участь Всі події
  • Всеосвіта
  • Бібліотека уроків
  • Хімія
  • Урок 19. Розв'язування задач. Обчислення кількості речовини, маси або об'єму продукту реакції за рівнянням хімічної реакції, якщо один із реагентів взято в надлишку. 11 клас.

Урок 19. Розв'язування задач. Обчислення кількості речовини, маси або об'єму продукту реакції за рівнянням хімічної реакції, якщо один із реагентів взято в надлишку. 11 клас.

Хімія

Для кого: 11 Клас

0 проходжень

2 запитань

07.08.2022

22

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Під час хімічних взаємодій речовини витрачаються тільки в стехіометричних співвідношеннях, тобто в тих співвідношеннях, у яких вони зазначені в рівнянні хімічної реакції. Якщо одного з реагентів взято більше, то він наявний у надлишку і під час реакції витратиться не повністю. Тому перед розрахунками за рівнянням реакції необхідно визначити, який із реагентів подається в надлишку, а який — у нестачі. Найпростіше порівнювати співвідношення кількостей речовин реагентів реакцій зі стехіометричними коефіцієнтами. Обчислення проводиться за реагентом, який під час реакції витрачається повністю.

Приклад:

Обчисли масу солі, яка утворилась у результаті взаємодії 6 моль літій гідроксиду з розчином, що містить 4 моль нітратної кислоти.

Розв'язок:

1. Рівняння реакції взаємодії літій гідроксиду з нітратною кислотою:

LiOH+HNO3=LiNO3+H2O.

2. Як видно з рівняння реакції 1 моль лугу взаємодіє з 1 моль кислоти, утворюючи 1 моль солі. Луг є у надлишку, обчислення будемо проводити за кількістю речовини кислоти. У результаті реакції з 4 моль кислоти утвориться 4 моль солі.

3. Визначимо масу 4 моль літій нітрату:

m(LiNO3)=ν(LiNO3)⋅ M(LiNO3);

M(LiNO3)=7+14+3⋅16=69 г/моль.

 

m(LiNO3)=4⋅69=276 г.

Відповідь: маса літій нітрату, який утворюється в результаті реакції —  276 г.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався

0 0

Зрозумілий

0 0

Потрібні роз'яснення

0 0