Урок 24. Упорядковування даних у таблицях. Умовне форматування.
Цілі:
навчальна: сформувати знання про засоби упорядкування і фільтрування даних у табличному процесорі та умовного форматування комірок, а також вміння їх використовувати;
розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: Табличний процесор, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відшукати потрібні дані у великому масиві даних буває зовсім не просто. Працюючи з текстовим процесором ви вже виконували упорядкування даних. Подібні, але значно потужніші засоби має і табличний процесор.
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Слово вчителя. Уявіть таблицю, яка містить дані про всі підручники, що є у шкільній бібліотеці. Як швидко вибрати з неї всі підручники, що вийшли друком у 2014 році, або всі підручники з географії? Для ефективної роботи з великими масивами даних електронні таблиці надають засоби упорядкування та фільтрування даних. А умовне форматування допоможе вчасно помітити, що дані в комірці відповідають певній умові.
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Робота з підручником: § 18 (Підручник Інформатика 8 клас)
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Інструктаж учителя.
Підручник ст. 98. (Підручник Інформатика 8 клас)
Практична робота за комп’ютерами.
Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
2. Чого навчилися?
3. Чи виникали труднощі?
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 18 ст. 94-98 (Підручник Інформатика 8 клас)
ІХ Оцінювання роботи учнів












