Урок:

Українська народна пісня "Ходить гарбуз по городу"

— LEGO є зареєстрованою торговельною маркою LEGO Group;

— слово LEGO слід використовувати як прикметник (наприклад, "конструктори LEGO", "набори LEGO");

— не допускається використання торговельної марки для позначення конструкторів та іграшок інших виробників;

— портал vseosvita.ua не є спонсорованим, санкціонованим або підтримуваним LEGO Group.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема: «Ходить гарбуз по городу» (українська народна пісня)

Мета: познайомити з українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу»; учити правильному інтонуванню під час читання; розвивати зв’язне мовлення; формувати інтерес до усної народної творчості; удосконалювати навички літературної вимови; виховувати любов до української народної пісні, родини та сімейних стосунків.

Обладнання: малюнки овочів та фруктів; аудіозапис пісні «Ходить гарбуз по городу», картки до вправи «Розсипанка».

Тип уроку: комбінований

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича

Хід уроку

І. Організація класу

Подивись ліворуч – посміхнись!

Подивись праворуч – посміхнись

Подивіться один на одного та подаруйте посмішку своїм однокласникам.

ІІ. Актуалізація опорних знань

2.1 Мовна розминка

Ни-ни-ни – на полі кавуни.

Ад-ад-ад – а у саду виноград.

2.2 Вправа «Розсипанка»

піс – ра – на – Ук—ська -род – ня – на – їн

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

– Що за словосполучення утворилося із розсипаних складів? (Українська народна пісня).

– На сьогоднішньому уроці ми познайомимось ще з одним жанром усної народної творчості – піснею. Народні пісні мають форму вірша. За змістом вони нагадують казки. У піснях рослини зображені як живі істоти та наділені характером.

– Уважно розгляньте ілюстрацію та зробіть передбачення відносно теми нашого уроку.

0402fs5n-552b-640x346.jpg

– Так, ви праві. Сьогодні ми познайомимося з українською народною піснею «Ходить гарбуз по городу».

ІV. Вивчення нового матеріалу

4.1 Гра «Відгадай овоч за описом»

Сидить Марушка в семи кожушках.
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)
0402fs5o-c744-271x344.png

Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять.
0402fs5m-aeee-441x345.jpg (Картопля)

Без рук, без ніг,
А в’ється, як батіг.
0402fs5j-e9b6-251x201.jpg (Квасоля)

На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі …
0402fs5p-7368-583x429.jpg (Огірки)

На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?…
0402fs5k-c184-274x184.jpg(Гарбуз)

– Як все це можна назвати одним словом? Так, дійсно, це овочі.

4.2 Словникова робота

– Під час прослуховування цієї пісні та подальшого самостійного читання, вам зустрінуться у тексті незнайомі слова.

Бараболя – картопля.

Перістий – рябий.

Піддержав – підтримав.

4.3 Первинне сприйняття пісні. Читання вчителем

Які назви овочів ви почули у пісні? Пригадайте, у якій послідовності гарбуз питав до своїх родичів? З якими словами звертався гарбуз до овочів? А що вони відповідали йому?

Фізкультхвилинка

Йшов по лісу їжачок, (ходьба на місці)

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок,

(нахиляння тулуба в сторони)

Аж болів йому бочок.

Раз, два, три, чотири, п'ять! (стрибки)

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок (вправи для кистей рук)

Про маленьких діточок,

Чарівних, непосидючих,

Дуже милих і колючих.

Десять, дев'ять, вісім, сім! (стрибки)

Грушечки ці ніс він їм.

4.4 Робота з ілюстраціями ( читання в парах)

- Зараз я вам буду по черзі показувати зображення гарбузових родичів, а вам

потрібно буде знайти та зачитати їхній опис у пісні. Але будьте уважними,

адже один із показаних овочів чи фруктів буде зайвим. (Демонструю

зображення редиски, бараболі, моркви, дині, буряка)

4.5 Робота за технологією «Щоденні 5»: читання з другом

- Зараз об’єднайтеся у пари та почитайте цю пісню разом з другом за

технологією «Щоденні 5»

V. Узагальнення та систематизація знань учнів

5.1 Виконання пісні «Ходить гарбуз по городу» учнями

– Чому всі овочі виявились родичами?

– Що в цій пісні нагадує казку?

5.2 Читання в ролях

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

- На підсумок нашого уроку, я пропоную вам попрацювати за стратегією «Гронування» до слова «пісня». ( Народна, авторська, сумна, весела, казкова, цікава, незвичайна і тд.)

- Про який жанр усної народної творчості ми сьогодні говорили? (Народну пісню).

- У формі чого записують пісні? (У формі вірша)

Гра «Інтерв’ю»

  • Я довідався на уроці, що …

  • Мені сподобалось …

  • Я тепер знаю …

    - Оцініть свою роботу на уроці за допомогою цеглинки Lego відповідного кольору.

Вміст уроку:
1
2
3
4
5

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Скільки всього родичів зустріч Гарбуз на городі?

2

Кого першим зустрів Гарбуз?

3

Хто був останнім родичем під час зустрічі з Гарбузом?

4

Ким була морквиця по відношенню до Гарбуза?

5

Хто був гарбузовою господинею?

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

"ОБРОБКА НАРОДНОЇ ПІСНІ"

"ОБРОБКА НАРОДНОЇ ПІСНІ"

780

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Музика
7 клас

46 грн

Андрій Малишко. „Пісня про рушник”. Відомий український поет і його пісні, що стали народними.

Андрій Малишко. „Пісня про рушник”. Відомий український поет і його пісні, що стали народними.

601

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

33 грн

УПЧ №1. Українські історичні пісні та народні думи. Народна дума "Буря на Чорному морі".

УПЧ №1. Українські історичні пісні та народні думи. Народна дума "Буря на Чорному морі".

533

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
8 клас

33 грн

Загадково прекрасна і славна давнина України. Календарно-обрядові пісні. Роль і місце пісні в житті українців. Головні календарні обряди. Народна обрядова пісня, її різновиди. ТЛ: народна пісня.

Загадково прекрасна і славна давнина України. Календарно-обрядові пісні. Роль і місце пісні в житті українців. Головні календарні обряди. Народна обрядова пісня, її різновиди. ТЛ: народна пісня.

215

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
6 клас

35 грн

Пісенний жанр. народна пісня (6клас Урок №4)

Пісенний жанр. народна пісня (6клас Урок №4)

240

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Музика
6 клас

20 грн

"УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ОДЯГ"

"УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ОДЯГ"

696

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Образотворче мистецтво
6 клас та 11 клас

46 грн

Схожі уроки

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

1536

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Позакласне читання. Леся Українка "Конвалія"

Позакласне читання.  Леся Українка "Конвалія"

567

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

832

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Читаємо із задоволенням щодня

Читаємо із задоволенням щодня

3790

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас

Казка ✨✨✨ Як земля прокидається (Пізнавальні казки)

Казка ✨✨✨ Як земля прокидається (Пізнавальні казки)

63

Аватар профіля Бердашева Лариса Євгенівна
Літературне читання
1—4 клас

Казка "Кролик, який не міг зупинитися"

Казка "Кролик, який не міг зупинитися"

122

Аватар профіля Бердашева Лариса Євгенівна
Літературне читання
1—2 клас та 4 клас