Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Дитяча тривожність: стратегії допомоги
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Україна, улюблений край

25.06.2021
8 Клас, 9 Клас

5

0

34

2

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Гра проводиться з учнями 8 або 9 класів. Клас ділиться на 2—3 команди, по 5—6 чоловік, реш­та — болільники. Члени команди розташовуються за круглими  столами. Вибирають капітана і дають назву своїй команді. Ведуть гру ведучі та мандрівни­ки. Оцінюють результати гри члени журі. Ведучі.

Вміст уроку:

Завдання №1:

Вільне введення тексту

I. Конкурс капітанів

(Ведучий називає одне Із міст України, завдання капітана — назвати, до якого моря воно ближче).

I капітан.

м. Львів — Чорне море

м. Київ — Чорне море

м. Нікополь — Азовське море

м. Запоріжжя — Азовське море

м. Мелітополь — Азовське море

II капітан.

м. Кривий Ріг — Чорне море

м. Черкаси — Чорне море

м. Ізмаїл — Чорне море

м. Луганськ — Азовське море

м. Полтава — Азовське море

Мандрівник. «Канівський заповідник».

Найбільше враження на всіх, хто приїздить до Канева, справляє напрочуд дивний рельєф навко¬лишньої місцевості. Побачене тут раптово переносить нас з рівнини у справжнісінькі гори. Округлі їх вершини то тут, то там розкинулись пасмами-ланцюгами, які прямують на схід і кручами спадають до Дніпра. А серед них — глибокі яри та провалля.

Гори з такою назвою не позначені на картах. Од¬нак, відвідавши Канів, переконуєшся, що вони насправді існують. Окремі з них стали історичними, наприклад, всесвітньо відома Тарасова гора, на якій поховано великого сина українського народу Тараса Шевченка. Поруч з нею височить оригінальна за своєю геологічною будовою гора, засаджена берізка¬ми. Нижче по Дніпру розташовані гори Скіфських городищ: Мар'їна, Княжа, Пластунка...

Хоч своїми вершинами Канівські гори не сягають у захмарну височінь, але над Дніпром підносяться на 130—160 м. Вони займають східну околицю Придніпровської височини, найбільші відмітки по¬верхні якої дещо перевищують 320 м. Але навіть на таких ділянках гірські краєвиди, схожі на Канівські, не зустрічаються. Канівські гори — яви¬ще унікальне не тільки на Придніпровській висо¬чині, але й на всій величезній Східно-Європейській рівнині. Місцевість тут набуває гірського вигляду насамперед завдяки своєму окраїнному географічно¬му положенню на стику Придніпровської височини і однойменної низовини, що їх чітко розмежовує синя широчінь Дніпра-Славутича.

Гори мої високії,

Не так і високі,

Як хороші, хорошії

Блакитні здалека...

— писав саме про Канівські гори Тарас Шев¬ченко.

Завдання №2:

Вільне введення тексту

II. Конкурс «Гідрологи» (Річки України. Хто більше напише?).

Мандрівник. «13 назв одного міста».

Якщо в історичній літературі зустрічаються назви Офіуза, Тірас, Мон-Кастро, Ак-Кермен, Четата-аль-бе, Біле Місто, то одразу ніколи не визначиш, що все це назви сучасного українського міста Вілгород-Дністровського. За свою багатовікову історію місто мало 13 назв. У деяких країнах світу на геог-рафічних картах Білгород-Дністровський й досі на¬зивають по-іншому. Зміна назв міст — з тих чи інших історичних причин — явище досить звичай¬не. Але така велика кількість назв одного й того міста — явище унікальне. Кожна з назв пов'язана значними подіями і змінами в історичній долі міста. Офіузою, Ніконієм, Тірасом його назвали стародавні греки і латинські письменники, Турісом — анти, Мон-Кастро і Мавро-Кастроном — генуезці, Ак-Керменом — турки. Тепер відновлено давню слов'янсь¬ку назву — Білгород-Дністровський.

За 15 км від Одеси, на правому березі Дністровсь¬кого лиману, розташувалося одне з найдавніших міст України — промисловий і культурний центр відведеного Придніпров'я.

Серед туристичних об'єктів Білгород-Дністровсь-кого безперечно на першому місці фортеця — один із найцінніших історико-архітектурних пам'яток середньовіччя.

Місто і фортеця овіяні багатьма легендами і пере¬казами. Так, місцеві жителі згадують існування підземних ходів, що сполучали фортецю з містом. Один з них справді виявили і дослідили білгород-дністровські краєзнавці. Під однією з башт вони знайшли порох, що пролежав тут багато століть. Він виявився придатний для використання. Від вологи порох врятував шар проса. Цікаво, що не загинуло і просо. Коли його висіяли, з'явилися сходи.

Завдання №3:

Вільне введення тексту

III. Конкурс «Рельєфознавці» (Ведучий зачитує міста парами, через ЗО с ко¬манда говорить: «Моє місто вище!»).

І команда II команда

Вінниця Полтава

Львів Харків

Черкаси Маріуполь

Херсон Донецьк

Ужгород Івано-Франківськ

Хмельницький Київ

Кіровоград Тернопіль

Сімферополь Севастополь

Запоріжжя Луцьк

Одеса Канів

Завдання №4:

Вільне введення тексту

IV. Конкурс «Розумовий тренажер» (Хто швидше і правильніше?).

1) Найвища вершина гір. (Гора Говерла, 2061 м)

2) Найбільший півострів. (Кримський, 25,5 тис. км)

3) Найбільший острів. (о. Джарилгач, 40 км)

4) Найбільше озеро. (Ялпуг, площа 149 км*-)

5) Найбільше гірське озеро. (Синевір - Карпати, 0,7 км*)

6) Найдовша карстова печера. (Оптимістична — 175 км, Тернопільська обл.)

7) Найбільше опадів. (На схилах Карпатських гір, 2200 мл)

8) Найбільший звір. (Зубр, маса 1 т)

9) Перший за часом заснування заповідник. (Асканія-Нова, 1887 р.)

10) Найбільший лиман. (Дністровський, 360 км9)

Завдання №5:

Вільне введення тексту

V. Конкурс «Знавці-топографи»

Між найвищими точками Карпатських і Кримсь¬ких гір знайти відстань по прямій, використовуючи атласи. (Від г. Говерла до г. Роман-Кош відста дорівнює 868 км. 24£ см х 35 км = 868 км)

Мандрівник. «22 місце Києва».

Різні країни, райони, міста мають різні умови для життя і виробничої діяльності людини. Складені екологічні обставини, часті землетруси, тайфуни, ве¬лика вологість повітря, високі і низькі температури протягом року та інші несприятливі чинники ство¬рюють складні умови для праці і відпочинку людей, призводять до значних непродуктивних затрат бага¬то міст.

Серед 100 найбільших країн світу дослідники вва¬жають найзручнішими для життя і виборчої діяль¬ності населення такі три міста: Мельбурн (Австралія), Монреаль (Канада), Сієтл (США).

А на якому ж місці опинилася столиця нашої дер¬жави — Київ? Досить несподівано, зважаючи Чорнобильську катастрофу, Київ зайняв 22-ге місце (74 бали), обійшовши такі великі міста Російської Федерації, як Москва — 35-те місце (64 бали) та Санкт-Петербург — 40-ве (62 бали).

За цією класифікацією Київ очолив групу міст світу з добрими умовами проживання. У цій групі Ташкент опинився на останньому місці. Які ж із відомих міст Європи і Америки ввійшли до числа міст з добрими умовами проживання? Сюди не¬обхідно віднести перш за все Лондон — столицю Ве-ликобританії, Мадрид — столицю Іспанії, Рим — столиця Італії, Париж — столицю Франції та Буда¬пешт — столицю Угорщини. Серед інших великих міст Європи сюди потрапили італійський Мілан та іспанська Барселона. Серед міст Сполучених Штатів Америки до очолюваного Києвом гурту ввійшли Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Бостон.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

"УЛЮБЛЕНІ МУЛЬТФІЛЬМИ"

"УЛЮБЛЕНІ  МУЛЬТФІЛЬМИ"

766

30 грн

Проєкт " Моя улюблена городня рослина"

Проєкт " Моя улюблена городня рослина"

266

Природознавство
5 клас

20 грн

РМ № 3 (п). Характеристика улюбленого героя з аргументацією власного вибору (письм.).

РМ № 3 (п). Характеристика улюбленого героя з аргументацією власного вибору (письм.).

97

Українська література
6 клас

20 грн

Подорожуємо Україною. Західна Україна.

Подорожуємо Україною. Західна Україна.

217

20 грн

Україна в системі глобальних економічних відносин

Україна в системі глобальних економічних відносин

62

50 грн

Схожі уроки

географічний простір

Північна Америка. Географічне положення. Історія відкриття та освоєння.

Біосфера та система Землі

Австралія

Австралія

139

Географія
10 клас

ТВАРИННИЙ СВІТ УКРАЇНИ