Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Літо без стресу: психоемоційна підтримка дітей з ООП у період канікул
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Тема. Клавіатура. Клавіатурний тренажер.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема. Клавіатура. Клавіатурний тренажер.

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Навчальна: ознайомити учнів із розміщенням клавіш на клавіатурі: клавіші управління курсором, алфавітно-цифровими клавішами, пробілом, вводом, Caps Lock; формувати навички роботи з клавіатурою та мишею;

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тема. Клавіатура. Клавіатурний тренажер.

Мета.

Навчальна: ознайомити учнів із розміщенням клавіш на клавіатурі: клавіші управління курсором, алфавітно-цифровими клавішами, пробілом, вводом, Caps Lock; формувати навички роботи з клавіатурою та мишею;

Розвиваюча:  розвивати увагу, логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна:  виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Картки, розкладка клавіатури, таблиця символів, комп'ютерний клас.

Програмне забезпечення: клавіатурний тренажер або комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: мати уявлення про клавіатуру, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв).

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

ІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі (1 хв).

         Правила поведінки .

*

Щоб з комп’ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп’ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів і мотивація навчальної діяльності (3 хв).

Гра «Останнє слово за мною».

Діти по черзі називають терміни, пов’язані з комп’ютером, інформатикою.

Чиє слово є останнім, той і перемагає.(Інший варіант: об’єднати дітей у групи, слово якої групи буде останнім, та група перемагає)

ІV. Оголошення теми і мети уроку (1 хв).

Протягом кількох наступних уроків ми з вами будемо працювати над створенням текстів, знайомитися із програмами для роботи з текстами, а як ви знаєте – неможливо створити текст за допомогою комп’ютера, не маючи клавіатури.

V. Пояснення нового матеріалу (8 хв).

Клавіатура допомагає людині «спілкуватися» з комп’ютером. На клавіатурі є клавіші, на яких зображені цифри, букви та різні символи.  Клавіш на клавіатурі може бути 102, 104 і більше.

Подивись на клавіатуру. Вона складається з чотирьох груп клавіш:

  • алфавітно-цифрові клавіші клавіші з буквами і цифрами

  • цифрова клавіатура абокалькулятор - тут розміщені клавіші з цифрами та математичними символами.

  • службові клавіші - клавіші навколо клавіш з буквами

  • керуючі клавіші або курсорні - клавіші із стрілочками і група клавіш над ними (вони керують рухом курсору).

VІ. Робота із зошитом (10 хв).

  1. Напиши в прямокутниках назви груп клавіш.

Розкладка клавіатури

 



  1. З’ясуй, для чого призначені клавіші, і заповни таблицю:

_____________________________________________

  1. При наборі спеціальних символів і розділових знаків використовуйте таблицю.

Символ

Комбінація клавіш

!

Shift + 1

« »

Shift + 2

Shift + 3

;

Shift + 4

%

Shift + 5

:

Shift + 6

?

Shift + 7

*

Shift + 8

(

Shift + 9

)

Shift + 0

Alt (лівий) +  39 (на цифровій клавіатурі)

VІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Раз! Два! Час вставати

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька разів нахилились.

Сім! Вісім! Час настав

Повертатися до справ.

VІІІ. Робота із комп’ютерною програмою (10 хв).

Вибрати сходинку «Кіт-риболов» або інший клавіатурний тренажер.

ІХ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

На картках-схемах позначити клавіші з цифрами по пам’яті.(ст. 42 підручника).

Завдання для уважних ст.43.

Вивчити Урок 12. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Х. Релаксація (1 хв).

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті по­дув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору - вниз і навпаки. Стоп.

Поаплодуйте собі - ви добре попрацювали за комп'ютером.

ХІ. Підсумок уроку (3 хв).

  • Покажіть, де на клавіатурі знаходяться алфавітно-цифрові клавіші?

  • За допомогою яких клавіш можна переміщувати курсор?

  • Яка клавіша допомагає нам робити відступи між літерами, словами?

  • За допомогою яких клавіш можна написати слово «МОЛОДЦІ»?

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Тренажер для розчитування

Тренажер для розчитування

150

Аватар профіля Батіщева Єлизавета Денисівна
Початкова освіта
2 клас

50 грн

Презентація на тему "ЩО ЗМІНЮЄ ЗМІННА"

Презентація на тему "ЩО ЗМІНЮЄ ЗМІННА"

454

Аватар профіля Кузьміна Ксенія Георгіївна
Інформатика
4 клас

25 грн

Тема: Операційна система та її інтерфейс

Тема: Операційна система та її інтерфейс

78

Аватар профіля Кутенський Василь Григорович
Інформатика
5 клас

83 грн

Тема 3. ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРІВ

Тема 3. ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРІВ

76

Аватар профіля Зоріна Юлія Володимирівна
Інформатика
5—6 клас

30 грн

Тема: Смарт-технології та їх використання

 Тема: Смарт-технології та їх використання

65

Аватар профіля Нікішина Катерина Іванівна
Інформатика
8 клас

83 грн

Тематична атестація з теми "Комп’ютерна графіка"

Тематична атестація з теми "Комп’ютерна графіка"

159

Аватар профіля Губчик Вероніка Григорівна
Інформатика
8 клас

20 грн

Схожі уроки

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

Впорядкування, пошук і фільтрування даних.

1289

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
9 клас

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

Створення й уведення структури таблиць. Поняття таблиці, поля, запису. Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СКБД. Властивості полів, типи даних.

1108

Аватар профіля Савка-Ржематорська Оксана Василівна
Інформатика
9 клас

Цикли з передумовою у вкладених циклах

Цикли з передумовою у вкладених циклах

1344

Аватар профіля Вожга Ірина Леонідівна
Інформатика
6 клас

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.

497

Аватар профіля Солодовнікова Катерина Олексіївна
Інформатика
8 клас

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

Елемент керування «кнопка». Поняття об’єкту та його властивостей і методів (на прикладі елементів екранної форми). Властивості і методи елементів керування.

652

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас

Елемент керування кнопка

Елемент керування кнопка

281

Аватар профіля Пилипенко Олена Володимирівна
Інформатика
8 клас