Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Тема. Французькі постімпресіоністи (Ж. Сьора, П. Синьяк) та неоімпресіоністи (П. Гоген), фовісти (А.Матісс).

Мистецтво

Для кого: 11 Клас

37 проходжень

19 запитань

28.11.2022

188

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

У Франції в останній третині XIX — на початку XX ст. виникло нове мистецьке явище, яке назвали імпресіонізмом. Зазвичай під цим терміном мається на увазі напрям або стиль у живописі, хоча його ідеї та методи знайшли своє втілення в літературі та музиці.

   Історія виникнення об’єднання молодих художників, їхніх паризьких виставок, які спричинили ажіотаж і скандали,  і роль у цьому картини Клода Моне «Враження. Схід сонця» (1872) для виникнення терміну, який випадково став назвою стилю.

Враження. Схід сонця – Клод Моне

  Першопрохідцями імпресіонізму стали Едуард Мане, Огюст Ренуар, Каміль Піссарро, Едгар Дега, Альфред Сіслей, Берта Морізо. 

     Суттєвою ознакою імпресіонізму стала орієнтація на почуття, а не на розум. Об’єктом зображення обирають не предмети, події та явища, а враження від них. Живописці прагнули відобразити світ у його мінливості. Звідси –  пошук виразності, інтерес до технічних деталей малярства.

    Імпресіоністи писали просто неба – на пленері. Це спричинило появу «ескізної» манери живопису, техніки дрібного мазка. Захоплюючись передачею повітряної перспективи, вони створювали ілюзію світла, повітря.

Завдання №2 Вільне введення тексту

Макс. балів: 1 з 37 (3%)

Дайте відповідь на питання : Як художники-імпресіоністи передавали враження від мінливості світу?

Перегляд відео

Завдання №3 Теоретичний блок

     Методи імпресіоністів знайшли логічне продовження у творчих пошуках французьких постімпресіоністів та неоімпресіоністів. Ці пошуки спричинили відкриття нових живописних технік: дивізіонізм (розділення) і пуантилізм (письмо крапками). Поль Сезанн створив натюрмортний метод зображення дійсності, на відміну від пейзажного методу своїх колег-імпресіоністів. Жорж Сера і Поль Сіньяк не тільки писали картини в нових техніках, а й намагалися обґрунтувати наукову теорію кольору, використовуючи відкриття в галузі оптики.

Завдання №4 Теоретичний блок

Завдання №5 Вільне введення тексту

Макс. балів: 2 з 37 (5%)

Знайди цікаві факти творчості Поля Сезанна.Запиши їх.

Відвідай артгалерею робіт художника https://www.wikiart.org/ru/pol-sezann

Завдання №6 Тестування

Макс. балів: 5 з 37 (14%)

Виконайте тестове завдання.

Творчість Поля Сезанна
28 листопада 2022
Мистецтво
11 Клас
1 запитання
37 проходжень
0

Завдання №7 Вільне введення тексту

Макс. балів: 2 з 37 (5%)

Ознайомся з творчістю Поля Гогена, знайди цікаві факти його творчості. Запиши їх.

Завдання №8 Тестування

Макс. балів: 5 з 37 (14%)

Відвідайте артгалерею робіт Поля Гогена за посиланням

https://www.wikiart.org/ru/pol-gogen Виконайте тестове завдання.

Творчість Поля Гогена
28 листопада 2022
Мистецтво
11 Клас
1 запитання
37 проходжень
0

Завдання №9 Вільне введення тексту

Макс. балів: 4 з 37 (11%)

Роздивіться картину Поля Гогена "Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?"

Визнач, що зображено на картині.

Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?, 1897 - 1898 - Поль Ґоґен -  WikiArt.org

Завдання №10 Вільне введення тексту

Макс. балів: 2 з 37 (5%)

Ознайомся з творчістю Поля Сіньяка, знайди цікаві факти його творчості. Запиши їх.

Завдання №11 Теоретичний блок

Завдання №12 Вільне введення тексту

Відвідайте артгалерею робіт Поля Сіньяка за посиланням https://www.wikiart.org/ru/pol-sinyak . Напишіть невеличке есе "Чому про картини Поля Сіньяка говорили, що побачити їх можна лише з певної відстані"

Завдання №13 Теоретичний блок

Відвідай артгалерею художника П'єра Сера за посиланням https://www.wikiart.org/ru/zhorzh-syora

Завдання №14 Тестування

Макс. балів: 12 з 37 (32%)
 Пуантилізм. Творчість Жоржа Сьора
28 листопада 2022
Мистецтво
11 Клас
12 запитань
37 проходжень
0

Завдання №15 Теоретичний блок

АНРІ МАТІСС КОЛЬОРОВА РЕВОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА

Анрі Матісс часто казав, що колір і лінія — це сили, а у грі цих сил, у їхній рівновазі приховано таємницю створення всього сущого. Колір справді дуже багато відіграє у картинах Матісса. Колір — не просто засіб передачі особливого бачення талановитого француза, не тільки мова, якою митець говорить із глядачем, а цілий світ, на створення якого покладено життя. Анрі Матісс — один з найвідоміших та найталановитіших художників ХХ століття. Саме він дав початок недовговічному, але досить вагомому художньому напрямку — фовізму. Послідовники фовізму, натхненні Ван Гогом та Гюставом Моро, замість м’якого та натурального кольору надавали перевагу суб’єктивному. І саме Матісс став першим, хто ризикнув повністю розірвати зв’язок між живописом, реальністю та оптичним кольором. На його картинах легко могли бути зображені люди з зеленими носами або яскраво-помаранчевим тілом. «Я малюю не жінок. Я малюю картини», — казав Матісс. Багатогранність творчої спадщини французького імпресіоніста
легко пояснюється його любов’ю до подорожей (а звідси запозичення різноманітних кольорових гам) та експериментів. Матісс легко міг створити композицію під впливом кубізму і тут же намалювати яскраві ескізи з життя марокканських жителів.

Завдання №16 Теоретичний блок

Завдання №17 Теоретичний блок

Жорж П'єр Сера, французький живописець, засновник неоімпресіонізму, народився 2 грудня 1859 року в Парижі. Він навчався в Школі витончених мистецтв в Парижі, доповнив свою академічну освіту вивченням наукової теорії кольору. Інтерес до неї ліг в основу експериментів з регулюванням контрастів світлотіні та кольору у великому пейзажі «Купання в Аньерє» (1883-1884, Лондон, галерея Тейт).

Недільний день на острові Гранд-Жатт (1884-1886) Наступна картина — «Недільна прогулянка на острові Гранд-Жатт» (1884-1886, Чикаго, Художній інститут) — була представлена на останній виставці імпресіоністів в 1886 році. Тут Сера розробив свою оригінальну техніку живопису — маленькими мазками чистих квітів, змішаних тільки з білилами. Її часто називають пуантилізмом, але сам автор і його послідовники вважали за краще термін «дівізіонізм». Ця техніка була настільки складна, що художник за своє недовге життя написав тільки сім великих композицій, не рахуючи пейзажів і малюнків.

Завдання №18 Вільне введення тексту

Макс. балів: 4 з 37 (11%)

Відвідай артгалерею художника Анрі Матіса за посиланням https://www.wikiart.org/uk/anri-matiss З переліку картин обери ту, яка тобі більше сподобалася. Додай її у вікно для відповідей та надай характеристику мистецькому твору.

Завдання №19 Теоретичний блок

На останок, подивись відео та пригадай основні складові теми "Французькі художники- імпресіоністи,неоімпресіоністи,фовісти".

Рефлексія від 16 учнів

Сподобався

16 0

Зрозумілий

16 0

Потрібні роз'яснення

15 1