Головне меню порталу
Опублікував/ла:
Завдання №1 Теоретичний блок
У Франції в останній третині XIX — на початку XX ст. виникло нове мистецьке явище, яке назвали імпресіонізмом. Зазвичай під цим терміном мається на увазі напрям або стиль у живописі, хоча його ідеї та методи знайшли своє втілення в літературі та музиці.
Історія виникнення об’єднання молодих художників, їхніх паризьких виставок, які спричинили ажіотаж і скандали, і роль у цьому картини Клода Моне «Враження. Схід сонця» (1872) для виникнення терміну, який випадково став назвою стилю.
Першопрохідцями імпресіонізму стали Едуард Мане, Огюст Ренуар, Каміль Піссарро, Едгар Дега, Альфред Сіслей, Берта Морізо.
Суттєвою ознакою імпресіонізму стала орієнтація на почуття, а не на розум. Об’єктом зображення обирають не предмети, події та явища, а враження від них. Живописці прагнули відобразити світ у його мінливості. Звідси – пошук виразності, інтерес до технічних деталей малярства.
Імпресіоністи писали просто неба – на пленері. Це спричинило появу «ескізної» манери живопису, техніки дрібного мазка. Захоплюючись передачею повітряної перспективи, вони створювали ілюзію світла, повітря.
Завдання №2 Вільне введення тексту
Дайте відповідь на питання : Як художники-імпресіоністи передавали враження від мінливості світу?
Перегляд відео
Завдання №3 Теоретичний блок
Методи імпресіоністів знайшли логічне продовження у творчих пошуках французьких постімпресіоністів та неоімпресіоністів. Ці пошуки спричинили відкриття нових живописних технік: дивізіонізм (розділення) і пуантилізм (письмо крапками). Поль Сезанн створив натюрмортний метод зображення дійсності, на відміну від пейзажного методу своїх колег-імпресіоністів. Жорж Сера і Поль Сіньяк не тільки писали картини в нових техніках, а й намагалися обґрунтувати наукову теорію кольору, використовуючи відкриття в галузі оптики.
Завдання №4 Теоретичний блок
Завдання №5 Вільне введення тексту
Знайди цікаві факти творчості Поля Сезанна.Запиши їх.
Відвідай артгалерею робіт художника https://www.wikiart.org/ru/pol-sezann
Завдання №7 Вільне введення тексту
Ознайомся з творчістю Поля Гогена, знайди цікаві факти його творчості. Запиши їх.
Завдання №8 Тестування
Відвідайте артгалерею робіт Поля Гогена за посиланням
https://www.wikiart.org/ru/pol-gogen Виконайте тестове завдання.
Завдання №9 Вільне введення тексту
Роздивіться картину Поля Гогена "Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?"
Визнач, що зображено на картині.
Завдання №10 Вільне введення тексту
Ознайомся з творчістю Поля Сіньяка, знайди цікаві факти його творчості. Запиши їх.
Завдання №11 Теоретичний блок
Завдання №12 Вільне введення тексту
Відвідайте артгалерею робіт Поля Сіньяка за посиланням https://www.wikiart.org/ru/pol-sinyak . Напишіть невеличке есе "Чому про картини Поля Сіньяка говорили, що побачити їх можна лише з певної відстані"
Завдання №13 Теоретичний блок
Завдання №15 Теоретичний блок
АНРІ МАТІСС КОЛЬОРОВА РЕВОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА
Анрі Матісс часто казав, що колір і лінія — це сили, а у грі цих сил, у їхній рівновазі приховано таємницю створення всього сущого. Колір справді дуже багато відіграє у картинах Матісса. Колір — не просто засіб передачі особливого бачення талановитого француза, не тільки мова, якою митець говорить із глядачем, а цілий світ, на створення якого покладено життя. Анрі Матісс — один з найвідоміших та найталановитіших художників ХХ століття. Саме він дав початок недовговічному, але досить вагомому художньому напрямку — фовізму. Послідовники фовізму, натхненні Ван Гогом та Гюставом Моро, замість м’якого та натурального кольору надавали перевагу суб’єктивному. І саме Матісс став першим, хто ризикнув повністю розірвати зв’язок між живописом, реальністю та оптичним кольором. На його картинах легко могли бути зображені люди з зеленими носами або яскраво-помаранчевим тілом. «Я малюю не жінок. Я малюю картини», — казав Матісс. Багатогранність творчої спадщини французького імпресіоніста
легко пояснюється його любов’ю до подорожей (а звідси запозичення різноманітних кольорових гам) та експериментів. Матісс легко міг створити композицію під впливом кубізму і тут же намалювати яскраві ескізи з життя марокканських жителів.
Завдання №16 Теоретичний блок
Завдання №17 Теоретичний блок
Жорж П'єр Сера, французький живописець, засновник неоімпресіонізму, народився 2 грудня 1859 року в Парижі. Він навчався в Школі витончених мистецтв в Парижі, доповнив свою академічну освіту вивченням наукової теорії кольору. Інтерес до неї ліг в основу експериментів з регулюванням контрастів світлотіні та кольору у великому пейзажі «Купання в Аньерє» (1883-1884, Лондон, галерея Тейт).Недільний день на острові Гранд-Жатт (1884-1886) Наступна картина — «Недільна прогулянка на острові Гранд-Жатт» (1884-1886, Чикаго, Художній інститут) — була представлена на останній виставці імпресіоністів в 1886 році. Тут Сера розробив свою оригінальну техніку живопису — маленькими мазками чистих квітів, змішаних тільки з білилами. Її часто називають пуантилізмом, але сам автор і його послідовники вважали за краще термін «дівізіонізм». Ця техніка була настільки складна, що художник за своє недовге життя написав тільки сім великих композицій, не рахуючи пейзажів і малюнків.
Завдання №18 Вільне введення тексту
Відвідай артгалерею художника Анрі Матіса за посиланням https://www.wikiart.org/uk/anri-matiss З переліку картин обери ту, яка тобі більше сподобалася. Додай її у вікно для відповідей та надай характеристику мистецькому твору.
Завдання №19 Теоретичний блок
На останок, подивись відео та пригадай основні складові теми "Французькі художники- імпресіоністи,неоімпресіоністи,фовісти".
Рефлексія від 16 учнів
Сподобався
Зрозумілий
Потрібні роз'яснення
Будь ласка, оцініть урок!